sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Jutro pożegnamy się na rok

Dodano: 8 sierpnia 2003, 20:41

Grażynę Torbicką w rozmowie z Danielem Olbrychskim można było <br />
zobaczyć w Kazimierzu i w telewizyjn
Grażynę Torbicką w rozmowie z Danielem Olbrychskim można było
zobaczyć w Kazimierzu i w telewizyjn

W niedzielę ostatni dzień Festiwalu Filmowego i Artystycznego "Lato Filmów” w Kazimierzu Dolnym. Już dziś wiadomo, że w jego trakcie padły wszystkie rekordy: frekwencyjny (w ub. roku festiwalowe imprezy obejrzało łącznie 70 tys. widzów, w tym roku biletów już sprzedano więcej, a odbywają się jeszcze spektakle), pokazano ponad 300 filmów pełno- i krótkometrażowych, reprezentujących wszystkie liczące się światowe kinematografie.

Nigdy też dotąd tak duża gromada twórców i aktorów nie odwiedziła filmowego Kazimierza. Mniej było jedynie spektakli teatralnych i znaczących koncertów.
Dzisiejszy dzień z pewnością upływać będzie pod znakiem filmu "Zmruż oczy”, w którym główną rolę kreuje Zbigniew Zamachowski, a w dalszym planie zobaczymy również lublinianina Tomasza Wójtowicza, byłego mistrza świata w koszykówce. Panowie wystąpią razem na lądzie i na wodzie, co zważywszy na ogromną różnicę postury, efekt da z pewnością radosny.
Oficjalne ogłoszenie wyników festiwalu (m.in. konkursu kina niezależnego oraz plebiscytu publiczności) jutro o godz. 13 w klubie festiwalowym.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!