piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Kabaciński: Zabrać wynagrodzenie dla nauczycieli religii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2011, 14:42
Autor: (rp)

Michał Kabaciński (Maciej Kaczanowski / Archiwum)
Michał Kabaciński (Maciej Kaczanowski / Archiwum)

Jeśli premier Tusk chce oszczędzać to my mamy pomysł na szybkie pieniądze - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Michał Kabaciński, poseł Ruchu Palikota z Lublina.

Donald Tusk zapowiedział w swoim expose oszczędności, które mają przynieść po roku - według obliczeń dziennikarzy - 700 mln zł. - Jednak żeby to zrobić trzeba szeregu przepisów i wielu miesięcy przygotowań - stwierdził Kabaciński.

Poseł Ruchu proponuje inne rozwiązanie. - Wystarczy jedno rozporządzenia napisane na kartce A4 - mówi polityk. Chodzi o rozporządzenie, które zabierze wynagrodzenie dla katechetów.

Kabaciński twierdzi, że w ten sposób od ręki można zaoszczędzić 1,2 mld zł. - To nie są nasze wyliczenia tylko Fundacji Obywatelskiego Rozwoju Balcerowicza - podkreśla poseł.

- Jeśli premier Tusk nie chce klękać przed biskupami jak zapowiedział, to do dzieła. Jeśli Kościół czuje się odpowiedzialny za kraj to niech też weźmie na barki ciężar walki z kryzysem - mówi Kabaciński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pp
gość 1
czytelnik
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pp
pp (23 listopada 2011 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ja' timestamp='1322040865' post='561707']
[color="#FF0000"][size="5"]Dobrze dajesz! Ale zachowując Tradycję jako Rzecz Świętą zamiast pensji mogą zapier...niczać z tacą po katechezie![/size][/color]
[/quote]
Chyba byłeś odporny na wiedzę z katechezy lub wcale nie byłeś katechizowany skoro masz takie słownictwo!Tacy ludzie będą rządzić polską.
Rozwiń
gość 1
gość 1 (23 listopada 2011 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Stanisław' timestamp='1322031524' post='561642']
Tu wiek nie ma zadnego znaczenia tylko myslenie człowieku, jestem za. Chcą przekonywać do swojej wiary w państwie swieckim a takim ponoć jest RP to niech katabasy robią to darmo lub za pieniądze watykanu a nie moje do grwy nędzy, zrozum to.
[/quote]Czy ty człowieku jesteś ochrzczony?Czy jesteś jeszcze katolikiem chyba nie!Podejmij decyzję!Jeżeli chodzisz do kościoła nawet przy okazji pogrzebów i ślubów to stań za murem i nie psuj powietrza z takimi poglądami!
Rozwiń
czytelnik
czytelnik (23 listopada 2011 o 16:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Człowieku katecheci w tych czasach są nie po żadnych kursach tylko po sześcioletnich studiach magisterskich.Pokaż mi nauczyciela innego przedmiotu który ukończył sześcioletnie studia.Jeżeli chodzi o pranie mózgu to na każdych studiach to robią.Ja też pracuję w szkole i uważam że katecheci robią świetną robotę.Myślę że wyrzucenie katechezy ze szkoły nic nie poprawi sytuacji naszego kraju,tylko doprowadzi do demoralizacji młodego pokolenia.Nie chcę takiego kraju dla moich dzieci.
Rozwiń
czytelnik
czytelnik (23 listopada 2011 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do kiedy my jako Katolicy będziemy milczeć?Jako obywatele którzy płacą podatki mamy prawo do nauki religii dla naszych dzieci.w czasach komuny religia była w szkołach.Dokąd zaprowadzi nas ta demoralizacja?Ja jako Katolik uważam że jestem dyskryminowany w swoim kraju.
Rozwiń
ja
ja (23 listopada 2011 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='pleban' timestamp='1322002750' post='561611']
Zabrać wynagrodzenie dla nauczycieli religii
TRzeba sobie uświadomić,że to nie żaden nauczyciel lecz zwykły katecheta po kilkudniowym praniu mózgu na kuriewnych kursach.I taki domaga się pensji nauczyciela dyplomowanego.
Katecheci nie powinni otrzymywać wynagrodzenia.No chyba że rodzice dzieci zgodzą się płacić katechecie (tak jakwnosi się opłaty za dodatkowe zajęcia pozalekcyjne)
[/quote]

[color="#FF0000"][size="5"]Dobrze dajesz! Ale zachowując Tradycję jako Rzecz Świętą zamiast pensji mogą zapier...niczać z tacą po katechezie![/size][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!