niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Kablówka łamie zasady


Telewizja kablowa łamie zasady – twierdzą w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Podobnego zdania są przedstawiciele TVN. Tak samo jest w wielu miastach Polski, Lublin nie jest wyjątkiem.

A w Lublinie telewizji Polsat i TVN w pakiecie podstawowym nie mają już m. in. mieszkańcy dzielnicy Probostwo, osiedli Błonie, Kalinowszczyzna, Motor, Felin, spółdzielni „Kolejarz”. Pisaliśmy już o tym na łamach Dziennika.
Zdaniem Rafała R., mieszkańca spółdzielni Motor, kiedy UPC instalowała kablówkę w osiedlu, obiecywała, że w pakiecie podstawowym będzie także Polsat i TVN. – Chyba już zapomnieli, że sami wyszli z propozycją instalowania w naszych blokach kablówki. My jednak pamiętamy. To nie w porządku – mówi Rafał R. z osiedla Motor.
– UPC ma obowiązek przesyłania sygnału TVN. Sygnał ten jest ogólnodostępny, podobnie jak programy TVP. Zamierzamy razem z telewizją Polsat wyjaśnić to z UPC. Jeśli się nie dogadamy, będziemy interweniować w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji – zapewnia Andrzej Sołtysik, rzecznik prasowy TVN. – Nie możemy pozwolić, żeby nasi widzowie byli poszkodowani. Podobnie było na Śląsku.
– Z UPC są problemy w całym kraju. Trwa spór o interpretację przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. UPC łamie zasady pakietu podstawowego. My uważamy, że pakiet podstawowy powinien zawierać wszystkie ogólnokrajowe i regionalne programy TVP dostępne na danym obszarze – mówi Joanna Stempień, rzecznik prasowy KRRiT. – Ponadto, jeżeli operator zamierza umieścić w pakiecie podstawowym jakikolwiek inny program, to w pakiecie tym powinny się znaleźć wszystkie programy nadawców krajowych dostępne na tym obszarze.
Dziś w Warszawie odbędzie się w tej sprawie ogólnokrajowe zebranie operatorów telewizji kablowych z KRRiT.
Jak twierdzi Dorota Zawadzka, rzecznik prasowy UPC, obowiązuje kolejność wprowadzania kanałów telewizyjnych do sieci. Na pierwszym miejscu powinny być kanały telewizji publicznej.
– Ustawa nie określa zawartości pakietów, bo to zależy do operatorów telewizji kablowych. Nikt też nie mówi, że musimy za darmo dostarczać sygnały telewizji Polsat i TVN – mówi Dorota Zawadzka.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24