Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2011 r.
20:51
Edytuj ten wpis

Kajakiem po Wieprzu i Bystrzycy. Latem powstaną przystanie

0 22 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

4 przystanie, przeprawy przez miejsca trudne do przepłynięcia i dźwiękowy przewodnik, który każdy może zainstalować w telefonie komórkowym. Tak w tym roku będą przygotowane dla kajakarzy rzeki w okolicach Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dla potrzeb kajakarzy na Bystrzycy powstaną w tym roku cztery przystanie (w Strzyżewicach, Pszczelej Woli, Piotrowicach i Prawiednikach). Pływający będą tam mogli zejść na ląd, odpocząć albo zakończyć rejs. Przy ich powstawaniu nie będzie wycinki drzew czy poszerzania lub pogłębiania rzek.

Razem z przystaniami powstaną przeprawy, w których trzeba wykonać obejścia sztucznych przeszkód. Np. we wspomnianych Osmolicach takim miejscem jest próg wodny na dawnej elektrowni. Teraz nie będzie żadnych przeszkód, żeby pokonać rzekę w tym miejscu i płynąć dalej.

– Przystanie powstaną latem – zapowiada Ratkiewicz-Rola. – Mimo że roboty budowlane nie są duże, możemy je robić jedynie poza okresami tarła ryb. Przyroda jest najważniejsza.

Organizatorzy chcą zachęcić mieszkających w pobliżu obu rzek do organizowania własnej działalności związanej z kajakarstwem – np. wypożyczalni kajaków czy punktów gastronomicznych. Ale przede wszystkich chcą przyciągnąć mieszkańców naszego regionu i turystów do kajaków.

W jaki sposób? M.in. przez film promocyjny pokazywany na Youtube, Facebooku i w innych serwisach internetowych. A także spot reklamowy emitowany w telewizji i na targach turystycznych.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Konrad Cienkiera / 8 kwietnia 2011 o 13:27
Nie ma się co ekscytować tymi kajakami. Popłyną raz na rozpoczęcie sezonu z urzędasami, żeby pokazać się w kurierze czy tam dzienniku potem może ze 2 spływy i szlag trafi całe to przedsięwzięcie. TO JUŻ BYŁO nad Bystrzycą kilka lat temu. Do dzisiaj sterczą z wody resztki pomostu we wspomnianej miejscowości Piotrowice to wszystko pic na wodę fotomontaż.
Avatar
Zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:28
Dla porównania
http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<

http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:24
Dla porównania

http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
Remik CF / 27 marca 2011 o 23:54
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. Pamiętajmy o pracy środowisk wędkarskich, które z wielki zapałem dbają o rzekę.
Bystrzyca to piękna rzeka. Będzie jej szkoda. BARDZO SZKODA

Jestem zdecydowanie przeciwny.
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. P... rozwiń
Avatar
Piotr G / 25 marca 2011 o 15:59
Ta rzeka jest za mała na kajaki Wisła jest większa i Bałtyk KAJAKOM NIE !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 15:06
Sam jestem kajakarzem i uważam, że to deb***izm by wpaść na pomysł spływów kajakowych na Bystrzycy. No cóż KASA KASA KASA. Unia dla wielu kombinatorów to tylko zwykła dojna krowa.
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 10:26
Pozostaje pytanie. Jakim kosztem. To mała rzeka, naprawdę mała, za mała w górnym i środkowym biegu na kajaki.
Zastanawiający jest fakt ,że nawet niektórzy kajakarze mówią,że to projekt naciągany
Avatar
Michał / 25 marca 2011 o 06:32
Obejrzałem filmik promujący spływy i muszę powiedzieć, że to jedno wielkie kłamstwo. Woda na filmie to nie Bystrzyca a już na pewno nielubelska. Podejrzewam, że nakręcenie tego materiału sporo kosztowało. Należy sobie zadać pytanie o sens tych kłamstw.
Avatar
Ryszard / 25 marca 2011 o 00:45
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do pływania zbędne im są "przystanie". Gdyby "Kajakowy markowy produkt lubelszczyzny" organizowany był w oparciu o zasady biznesowe nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestowałby swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem fiaska. W mojej ocenie cały ten "markowy produkt lubelszczyzny" nastawiony jest na przewalenie grubego grosza z unijnej kasy do kieszeni prywatnych "inwestorów".
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do... rozwiń
Avatar
Mientus / 24 marca 2011 o 21:46
Partaczenie natury ;/
Avatar
Konrad Cienkiera / 8 kwietnia 2011 o 13:27
Nie ma się co ekscytować tymi kajakami. Popłyną raz na rozpoczęcie sezonu z urzędasami, żeby pokazać się w kurierze czy tam dzienniku potem może ze 2 spływy i szlag trafi całe to przedsięwzięcie. TO JUŻ BYŁO nad Bystrzycą kilka lat temu. Do dzisiaj sterczą z wody resztki pomostu we wspomnianej miejscowości Piotrowice to wszystko pic na wodę fotomontaż.
Avatar
Zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:28
Dla porównania
http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<

http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
zimorodek / 1 kwietnia 2011 o 10:24
Dla porównania

http://wyborcza.pl/1,7524..._sie_korki.html<http://wyborcza.pl/1,75248,9350413,Limitowany_splyw_Drawa__Bo_tworza_sie_korki.html>
Avatar
Remik CF / 27 marca 2011 o 23:54
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. Pamiętajmy o pracy środowisk wędkarskich, które z wielki zapałem dbają o rzekę.
Bystrzyca to piękna rzeka. Będzie jej szkoda. BARDZO SZKODA

Jestem zdecydowanie przeciwny.
Znam wiele rzek o podobnym charakterze jak Bystrzyca na opisywanym odcinku. Widziałem też wiele rzek, które przez tego rodzaju inicjatywy zostały w dużym stopniu zdewastowane. Obecnie charakter Bystrzycy - wody oraz terenu - eliminuje możliwość spływów kajakiem. Duża ilość powalonych drzew, krzaków będzie mocno utrudniała spływy kajakiem. Wiem jak temu zaradzono w innych miejscach...
Na brzegu pojawiły cię ciężkie maszyny, które przeszkody wyciągały z wody. Rzeka na wielu kilometrach straciła swój urok. W ten sposób stworzono kanały. P... rozwiń
Avatar
Piotr G / 25 marca 2011 o 15:59
Ta rzeka jest za mała na kajaki Wisła jest większa i Bałtyk KAJAKOM NIE !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 15:06
Sam jestem kajakarzem i uważam, że to deb***izm by wpaść na pomysł spływów kajakowych na Bystrzycy. No cóż KASA KASA KASA. Unia dla wielu kombinatorów to tylko zwykła dojna krowa.
Avatar
Marcin / 25 marca 2011 o 10:26
Pozostaje pytanie. Jakim kosztem. To mała rzeka, naprawdę mała, za mała w górnym i środkowym biegu na kajaki.
Zastanawiający jest fakt ,że nawet niektórzy kajakarze mówią,że to projekt naciągany
Avatar
Michał / 25 marca 2011 o 06:32
Obejrzałem filmik promujący spływy i muszę powiedzieć, że to jedno wielkie kłamstwo. Woda na filmie to nie Bystrzyca a już na pewno nielubelska. Podejrzewam, że nakręcenie tego materiału sporo kosztowało. Należy sobie zadać pytanie o sens tych kłamstw.
Avatar
Ryszard / 25 marca 2011 o 00:45
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do pływania zbędne im są "przystanie". Gdyby "Kajakowy markowy produkt lubelszczyzny" organizowany był w oparciu o zasady biznesowe nikt przy zdrowych zmysłach nie zainwestowałby swoich pieniędzy w takie przedsięwzięcie obarczone bardzo wysokim ryzykiem fiaska. W mojej ocenie cały ten "markowy produkt lubelszczyzny" nastawiony jest na przewalenie grubego grosza z unijnej kasy do kieszeni prywatnych "inwestorów".
Kajaki na tym odcinku Bystrzycy to nieporozumienie. Generujące dodatkowo konflikt społeczny. Aby mieszkańcy miejscowości leżących nad Bystrzycą mogli zarobić znacznie lepiej byłoby rozwijać w tym terenie agroturystykę w oparciu o dobrze jak dotąd zagospodarowaną rzekę z pstrągami i lipieniami. Bystrzyca może być łowiskiem, na które ludzie przyjadą z daleka aby wypocząć z wędką w ręku. Jeśli zaś chodzi o kajaki, to pływanie po tej rzece może sprawić krótką przyjemność wyłącznie wytrawnym kajakarzom. Wytrawni stanowią niezbyt liczne grono i do... rozwiń
Avatar
Mientus / 24 marca 2011 o 21:46
Partaczenie natury ;/
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów

Górnik nadrabia zaległości. Dziś mecz z Chrobrym Głogów 1 0

Dzisiaj Górnik Łęczna w zaległym meczu zmierzy się z Chrobrym Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie
galeria

Te miejskie inwestycje mogą się nie rozpocząć w terminie 4 6

Albo nikt nie chce się podjąć budowy, albo wykonawcy proponują za wysokie ceny. Taki problem ze znalezieniem ekip budowlanych coraz częściej ma samorząd Lublina. Już wiadomo, że kilku inwestycji nie zacznie w zakładanym terminie. Z jednej już w tym roku zrezygnowano, losy innej rozstrzygną się pojutrze

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka
z kraju
film

Zawiesił metalową linkę, która przecięła szyję 15-latka 1 3

Tarnobrzeg (woj. podkarpackie). 41-letni Tomasz O. zawiesił metalową linkę między dwoma metrowymi słupkami. Linka przecięła tchawicę 15-letniego Dominika, który przejeżdżał przez prywatną drogę na skuterze. 41-latek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania zagrożenia życia lub zdrowia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu

Opaska, która ratuje życie. Czerwony Guzik będzie dostępny dla seniorów z całego regionu 1 1

Czarne opaski z czerwonym guzikiem, którego przyciśnięcie oznacza potrzebę wezwania pomocy, będą mogli otrzymać seniorzy z całego województwa lubelskiego. Jest na to 49 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie
galeria
film

Kolejna polska zimowa wyprawa na K2 odłożona w czasie 4 2

Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy, planowana będzie na zimę 2019/2020 - poinformował Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę

Opiekunkę zatrudnię. Zarobić można nawet 1700 euro na rękę 0 4

Nawet 1700 euro „na rękę” może zarobić w Niemczech opiekunka osób starszych. Zarobki zależą od kwalifikacji i znajomości języka

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw
film

Pierwsze miasto z prohibicją w woj. lubelskim? Wieczorem mieszkańcy nie kupią alkoholu nawet na stacji paliw 372 61

Między godz. 23 a 6 rano alkohol kupisz tylko w barze. Ograniczenia mają obowiązywać w sklepach monopolowych, hipermarketach i na stacjach paliw. Puławy to jedno z pierwszych miast, które chce skorzystać z nowych uprawnień ustawowych

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Tak powstają niezwykłe prace, które zobaczymy w centrum Lublina [zdjęcia] 38 1

Prace będzie można za kilka dni oglądać na placu Teatralnym w Lublinie

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia]
galeria

Arcybiskup konsekrował kościół w Lublinie. Po 22 latach istnienia parafii [zdjęcia] 20 6

W poniedziałek arcybiskup Stanisław Budzik konsekrował kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na ul. Kaczeńcowej, w 22 roku istnienia parafii. Metropolita lubelski poświęcił również pamiątkową tablicę umieszczoną przy wejściu do świątyni.

Pokazy młodych tancerzy z Lublina

Pokazy młodych tancerzy z Lublina 2 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na pokaz młodych tancerzy z Lublina i regionu, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 17.

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin
25 kwietnia 2018, 18:00

Cztery monodramy teatralne w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu T1A Dzielnicowego Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) w kwietniu zobaczymy aż cztery monodramy w wykonaniu różnych artystów. Poszczególne spektakl odbędą się 25 kwietnia o godz. 18 i 19 oraz 26 kwietnia o godz. 18 i 19.15.

S17: Konstrukcja mostu już gotowa

S17: Konstrukcja mostu już gotowa 20 1

6 belek, każda o masie 66 ton, leży na swoim miejscu. Tak wygląda gotowa konstrukcja nowego mostu na Wieprzu, w ciągu S17 w miejscowości Kośmin (gmina Żyrzyn)

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem
galeria

Laury konserwatorskie 2018: Zobacz najlepiej odrestaurowane zabytki w Lubelskiem 13 3

W poniedziałek wręczono doroczne „Laury konserwatorskie” – nagrody za najlepiej odrestaurowane zabytki.

Ciało kobiety znaleziono w rzece

Ciało kobiety znaleziono w rzece 9 2

Nie żyje 46-latka z gm. Bełżyce. Jej ciało wyłowiono w poniedziałek rano z rzeki, w miejscowości Chmielnik. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kobieta utonęła

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!