czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Kamienica rozpada się, ale remontu nie będzie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lutego 2009, 18:37

Konserwator zabytków: Kamienicę przy ul. Grodzkiej 20 trzeba jak najszybciej zabezpieczyć. Ratusz: Remont wykluczony, bo nie ma potrzeby. Jeśli magistrat nie zmieni zdania, skończy się na nakazach i grzywnach.

Budynek w sercu zabytkowej dzielnicy miasta od lat popada w ruinę. Należy do najbardziej zaniedbanych na Starym Mieście.

- Naszym zdaniem, ta kamienica potrzebuje pilnych prac zabezpieczających - mówi Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków. - W tym tygodniu wybierzemy się na miejsce, by dokładnie ocenić jego stan. W kontroli wezmą udział przedstawiciele Urzędu Miasta. Wspólnie sprawdzimy kamienicę od piwnic po dach.

Magistrat kontroli nie unika, ale urzędnicy już zapowiadają, że żadnego remontu nie będzie.

- Budynek jest w należyty sposób zabezpieczony przed zawaleniem - mówi Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w lubelskim Urzędzie Miasta. Ratusz nie planuje remontu tej kamienicy. W miejskim budżecie nie ma takiej pozycji.

Kontrola na Grodzkiej będzie wspólna, ale nie musi zakończyć się kompromisem.
- Mamy swoje argumenty. Będziemy przekonywać, że jest inaczej - dodaje Kopciowski.

Po sprawdzeniu kamienicy, magistrat otrzyma wytyczne konserwatorskie. Urząd będzie musiał zadeklarować, kiedy i jak zabezpieczy budynek. Dostanie na to dwa tygodnie. Jeśli nie złoży takiego zobowiązania, konserwator sięgnie po nakaz administracyjny. Gdyby Ratusz dalej obstawał przy swoim, narazi się na grzywnę w wysokości kilku tysięcy złotych.

- Liczę na zdrowy rozsądek - dodaje Kopciowski. - Takie prace to niewielkie obciążenie dla budżetu miasta. Możliwe, że koszty dałoby się odzyskać, dodając je do wyceny nieruchomości. Lepszy stan kamienicy to również korzyść dla przyszłego właściciela.

Ratusz wycenia wartość kamienicy przy ul. Grodzkiej 20 na 2,5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ade333
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ade333
ade333 (24 lutego 2009 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SKANDALEM,KPINĄ, CYNIZMEM, MOŻNA SKOMENTOWAĆ NIEUDOLNOŚĆ, SZKODNICTWO, DECYDENTÓW WSI=LUBLIN, WYBIERANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW, KTRZY SZUMNIE NAZYWAJĄ SIĘ GOSPODARZAMI MIASTA,OWI DECYDENCI!!LUDZIE KTÓRZY PRZYJEŻDZAJĄ DO MNIE I POKAZUJE IM STARÓWKĘ, ZASTANWIAJĄ SIĘ CZEMU, JEST TAK ZANIEDBANA!!RZECZYWIŚCIE, JEDNA Z PIĘKNIEJSZYCH STAROWEK W POLSCE, NA KTÓREJ TURYŚCI POWNNI RZEKĄ ZALEWAĆ ULICZKI, GDZIE OD KNAJPEK, HOTELI TURYSTYCZNYCH, MIEJSC ROZRYWKI, NAWET PRESTIŻOWYCH SIEDZIB:FIRM,BANKÓW,GALERII HANDLOWYCH, POWINNO SIĘ ROIĆ,GDZIE ŻYCIE POWINNO TĘTNIĆ DO PÓŹNA W NOCY,BUDYNKI SIE PO PROSTU SYPIĄ!!!STARE MIASTO KTÓRE JEST WIZYTÓWKĄ:KRAKOWA, POZNANIA,GDAŃSKA, WROCŁAWIA,NAWET RZESZÓW KTÓRY MA MIKRO STARÓWKĘ POTRAFIŁ JA PIĘKNIE WYREMONTOWAĆ!!, U NAS STRASZY!!HAŃBA,HAŃBA I JESZCZE RAZ HAŃBA!!ALE NASI DECYDENCI SZUMNIE INFORMUJĄ O PROMOCJI MIASTA...JA BYM SIE PO PROSTU ZE WSTYDU SPALIŁ,ZAPRASZAJĄC NA TAKIE DNO TURYSTÓW..NASI WŁODARZE NIE MAJĄ ŻADNYCH KOMPLEKSÓW,BO TO RASOWE WIESNIAKI!!!POSTULUJĘ SIANA PRZYWIEŻC KILKAP RZYCZEP I PRZED TRYBUNAŁ KORONNY WYSYPAĆ, BĘDZIE SWOJSKO,JAK WE WSI LUBLIN,CH,CHA!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!