niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Kandydaci twardo się trzymają

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2007, 16:41

Do dziś komitety wyborcze miały czas na usunięcie z ulic, słupów czy znaków drogowych pozostałości po ostatniej kampanii wyborczej.

Kto tego nie zrobił, teraz powinien być ukarany. Powinien, ale niekoniecznie będzie. Bo Straż Miejska najpierw wyśle kandydatom ponaglenia.

Zgodnie z ordynacją wyborczą komitety mają 30 dni od dnia wyborów na uprzątnięcie z ulic wszystkich wyborczych resztek. Za niektórych już zrobiły to służby miejskie.

- Jeśli plakaty albo ulotki leżały na trawnikach czy chodnikach, to już je usunęliśmy, w ramach codziennego dbania o porządek w mieście - mówi Małgorzata Łobodzińska, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w lubelskiej Urzędzie Miasta. - Gdybyśmy tego nie robili regularnie, miasto przypominałoby śmietnisko.

- Co innego z ulotkami, które jeszcze wiszą - zaznacza Łobodzińska. - Te powinny usunąć same komitety. Do dziś.

Nie wszystkim się jednak śpieszyło. Praktycznie plakaty jeszcze wiszą w każdej dzielnicy Lublina. Na przykład na Czubach i przy Al. Racławickich ze zdjęcia na słupie spogląda Edward Wojtas, kandydat do Sejmu z Polskiego Stronnictwa Ludowego, a dziś już poseł.

Dlaczego jego plakaty jeszcze nie zostały zdjęte? Próbowaliśmy się tego dowiedzieć, ale dziś ani Wojtas, ani Lucjan Orgasiński (szef sztabu wyborczego PSL w naszym regionie) nie odbierali telefonów.

PSL-owi i innym komitetom o plakatach przypomni Straż Miejska, która jutro wkracza do akcji. - Sprawdzimy, gdzie ulotki nie zostały zdjęte, udokumentujemy to, a następnie wyślemy ponaglenia odpowiednim komitetom wyborczym - wyjaśnia Ryszarda Bańka, rzecznik Straży w Lublinie. - Jeśli uprzątną, będzie po sprawie.

Jeśli nie, zrobią to miejskie służby porządkowe. - A komitety zostaną obarczone kosztami sprzątania - mówi Łobodzińska. Ile będą musiały zapłacić? - To będzie zależało od tego, ile plakatów trzeba będzie usunąć - tłumaczy. (MB)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (20 listopada 2007 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zwykły obywatel nie zrobi czegoś w terminie to nakładają na niego od razu kare a nie ponaglenia wysyłają a komitet wyborczy razem z tymi idiotami ma stać ponad prawem? skoro sami to ustanawiają kara powinna być dużo wyższa, fakt faktem że pieniądze na to sprzątanie pójdą z podatków, dlatego najlepszą karą byłby zakaz rozwieszenia plakatów w najbliższych wyborach dla całej partii w całym kraju!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!