niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak nowym zastępcą prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 czerwca 2012, 15:55
Autor: Dominik Smaga

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, dotychczasowy rzecznik prezydenta Lublina i zarazem dyrektor jego kancelarii będzie jego nowym zastępcą. Zajmie miejsce zwolnione przez Włodzimierza Wysockiego, który złożył swoją rezygnację. Będzie odpowiadać za kulturę i sport.

Miejska oświata ma być za to podporządkowana bezpośrednio samemu prezydentowi.

– Pani Mieczkowska-Czerniak jest ze mną od samego początku w Kancelarii Prezydenta, w której zbiegają się wszystkie sprawy, w których uczestniczę, ma duże doświadczenie – mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Jako dyrektor stale współpracowała z wydziałami odpowiedzialnymi za kulturę i sport. Jest też świetnie przygotowana merytorycznie – dodaje.

Nieoficjalnie wiadomo, że taki, a nie inny termin ogłoszenia nazwiska następczyni Wysockiego był dla Żuka ruchem wyprzedzającym działania lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, z której wywodzi się prezydent. Od dawna była mowa o tym, że PO nie odpuści i będzie chciała mieć wpływ na obsadę najważniejszych stanowisk w magistracie. Ustępujący Wysocki był właśnie członkiem tej partii.

Dzisiaj wieczorem miało się odbyć partyjne spotkanie, którego tematem mogła być też propozycja kandydata na zwolniony przez Wysockiego fotel. Nazwisko Mieczkowskiej-Czerniak pojawiło się wcześniej, ale Żuk mimo to twierdzi, że o "ruchu wyprzedzającym” nie może być mowy.

– Jestem w Warszawie, w Kancelarii Premiera – mówił nam wczoraj Żuk. – Gdybym miał czas zaprezentować tę kandydaturę zarządowi powiatu PO to bym to zrobił. Ale nazwisko wyciekło wcześniej – wyjaśniał. – Poza tym kultura z polityką nie za dużo ma wspólnego. Platforma Obywatelska jest reprezentowana przeze mnie i przez panią prezydent Lipińską, mój zastępca Grzegorz Siemiński reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość, a Katarzyna Mieczkowska-Czerniak jest moim merytorycznym wyborem, ma się skoncentrować na kulturze i budowaniu w tej sferze relacji zewnętrznych. To trudne zadanie, bo prezydent Wysocki wysoko podniósł poprzeczkę.

– Moim głównym zadaniem będzie wdrożenie tego, co właśnie się kształtuje, czyli Strategii Rozwoju Kultury do 2020 r. – mówi Mieczkowska-Czerniak. – Chcę utrzymać i umacniać potencjał, który wyzwoliła w Lublinie kandydatura do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Nowa zastępczyni prezydenta obejmie stanowisko 1 sierpnia.

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak ukończyła politologię na UMCS i dziennikarstwo na UW, w 2010 r. obroniła doktorat. W przeszłości kierowała Akademicką Grupą Medialną UMCS i była rzecznikiem tej uczelni.

Nowym rzecznikiem prezydenta ma być Beata Krzyżanowska z Biura Prasowego, a dyrektorem kancelarii obecny zastępca dyrektora Wojciech Wilk.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
frt
Gość
Halina
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

frt
frt (1 maja 2014 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

kariera oparta na znajomościach, najpierw na uczelni, gdzie rektor michałowski pchał ją do przodu - potem wszystko już samo się potoczyło

Rozwiń
Gość
Gość (5 lipca 2012 o 19:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dżolero' timestamp='1341160861' post='644747']
Kompetencja przede wszystkim:) POlityka niech się nie miesza do kultury:)
[/quote]


Ona ma kompetencje-chyba ze śmiechu pęknę.
Rozwiń
Halina
Halina (5 lipca 2012 o 19:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Vika' timestamp='1340870544' post='643651']
Pani Katarzynie serdecznie gratulujemy! Ma Pani doświadczenie bowiem już w IV LO rozpoczęła taką działalność, pamiętamy to!
[/quote] i w przedszkolu nr.2
[quote name='Vika' timestamp='1340870544' post='643651']
Pani Katarzynie serdecznie gratulujemy! Ma Pani doświadczenie bowiem już w IV LO rozpoczęła taką działalność, pamiętamy to! i w przedszkolu nr.2
[/quote]
Rozwiń
Katia
Katia (5 lipca 2012 o 19:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawa ręka lewa d... pana Z... .
Rozwiń
dżolero
dżolero (1 lipca 2012 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kompetencja przede wszystkim:) POlityka niech się nie miesza do kultury:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!