niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Kaufland na skraju Czechowa. Do sklepu wchodziłoby się… przez dach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2014, 19:00
Autor: Dominik Smaga

Niemiecka sieć Kaufland chce wejść do Lublina otwierając swój pierwszy sklep przy al. Solidarności. Inwestor kompletuje już niezbędne dokumenty. Możliwe też, że z powodu tej inwestycji na ul. Północnej pojawi się... rondo.

Sklep miałby powstać pomiędzy al. Solidarności a ul. Północną, na działce, gdzie znajdował się salon Opla. Właśnie tej nieruchomości dotyczy decyzja środowiskowa wydana przez Urząd Miasta na wniosek zarejestrowanej we Wrocławiu spółki Kaufland Polska Markety. Inwestor nie chce na razie udzielać żadnych komentarzy, ale planowana inwestycja jest szczegółowo opisana w dokumentacji. Spółka planując budynek zamierza wykorzystać istniejący tu spadek poziomów. Do sklepu wchodziłoby się… przez dach. To właśnie na nim zaprojektowany został parking na 205 samochodów. Znalazłby się on na poziomie ul. Północnej, a od al. Solidarności wjeżdżałoby się na górę specjalną rampą. Z dachu do sklepu można by dostać się po schodach, windą lub po ruchomej taśmie. Wewnątrz planowany jest klasyczny sklep Kaufland z artykułami spożywczymi i przemysłowymi. Wydana przez Ratusz decyzja uwzględnia również punkt małej gastronomii. Co prawda we wniosku inwestora nie dostrzegliśmy o nim wzmianki, jedynie w tytule dokumentu pojawia się słowo "Imbis”, które (pisane przez dwa "s”) w języku niemieckim znaczy "przekąska” i tak też sieć Kaufland opisuje za granicą swe punkty z jedzeniem. We wniosku mowa jest też o trzech lokalach do wynajęcia. Inwestor szacuje, że w nowym obiekcie w systemie dwuzmianowym pracować będzie ok. 70 osób, przy czym osiem ma być zatrudnionych w biurach tylko na pierwszej zmianie. Sklep ma być czynny w godz. 7-22. Dostawy towaru powinny być prowadzone między godz. 6 a 22 w tym aż 80 proc. do południa. Mimo to obok sklepu planowany jest wysoki na 3,5 m ekran akustyczny odgradzający sklep od domów jednorodzinnych stojących przy ul. Północnej. W dokumentach pada też deklaracja, że w budynku zainstalowany będzie specjalny system pozwalający na odzyskiwanie do celów grzewczych ciepła wytwarzanego przez lodówki. Kaufland będzie zobowiązany do przebudowy dróg w rejonie nowego sklepu. - Chodzi o skrzyżowanie ul. Północnej, Lipińskiego i Paganiniego. Jeszcze rozmawiamy o jego kształcie - twierdzi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Tymczasem w dokumentacji wyraźnie wpisane jest tu rondo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Kaufland
Krzycho
Gość
czytelnik
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krzycho
Krzycho (10 listopada 2014 o 21:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do anna. Polskich marketów nie otwierają, bo polskie urzędasy łoją podatkami polskich producentów za nim powstanie myśl, że chcą otworzyć jakiś market. Zagraniczniak przyjdzie pomacha euro, oczka im się zaświecą i już mają pozwolenie. Pod koniec lat 90 był taki przedsiębiorca Tadeks na Jana Pawła. Urzędasy go zniszczyły, bo nie dały mu zrobić wjazdu od Jana Pawła twierdząc, że można tylko od Jutrzenki. Gość splajtował, potem przyszedł zagraniczniak (chyba Carefure) i od razu dostał pozwolenie na zrobienie ronda i wjazdu od Jana Pawła. To jest polska mentalność. Swoje zgnoić, a zagranicznemu d..pę lizać, chodź oprócz brudnego języka nic miasto nie dostaje. A przy okazji plajtują polskie małe sklepiki gdzie ludzie mieli pracę i żyli. Powstanie 70 miejsc pracy, a straci pracę w okolicznych sklepikach. A debile,którzy mówią, że tam drogo, to zacznijcie tak kupować, jak w marketach, to sklepikarz będzie więcej kupować w hurtowniach/producentów i może wywalczyć niższą cenę, a wtedy i na półce obniży. Nie, ale lepiej żeby żabojady, szkopy lub inne cwane mendy zagraniczne wywoziły podatki do swoich krajów, niż podatki w Polsce płacili tutejsi przedsiębiorcy. AAAA bo się dorobią i tak nie może być. 

Rozwiń
Gość
Gość (26 stycznia 2014 o 13:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Rozwiń
czytelnik
czytelnik (25 stycznia 2014 o 14:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Wydana przez Ratusz decyzja uwzględnia również punkt małej gastronomii.

Co prawda we wniosku inwestora nie dostrzegliśmy o nim wzmianki, jedynie w tytule dokumentu pojawia się słowo "Imbis”, które (pisane przez dwa "s”) w języku niemieckim znaczy "przekąska” i tak też sieć Kaufland opisuje za granicą swe punkty z jedzeniem."

Czy jeżeli w nazwie sklepu występowałoby słowo tłumaczone na chiński jako składowisko odpadów radioaktywnych, to urzędnicy w decyzji też uwzgledniliby to w decyzji (mimo, że wnioskodawca o to nie wystąpił)???

Póki co (i miejmy nadzieję, że zawsze tak będzie) język polski jest jedynym językiem urzędowym w Polsce i żądam, aby organy państwa, w tym urzędnicy z Lublina tego prawa przestrzegali.

Decyzja powinna odnosić się do żądania strony składającej wniosek. Jeżeli we wniosku nic nie było na temat punktu gastronomii, to na jakiej podstawie prawnej wydany wniosek uwzględnia coś, z czym wnioskodawca nie wystąpił???? Czy to nie jest przegięcie, wazeliniarstwo, włazidupstwo urzędasów?? Czy ktoś nie powinien za to "beknąć"?

Rozwiń
igor
igor (15 stycznia 2014 o 13:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I  bardzo dobrze. Tylko kiedy rozpocznie działalność?.

Rozwiń
anna
anna (14 stycznia 2014 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak są tam sprzedawane w większości niemieckie artykuły to nie mam zamiaru tam chodzić.W lidlu biedronce leclercu cerfurze itd. patrzę na opakowaniu na producenta i kupuję tylko polskie produkty. A dlaczego w Polsce nie stawia się polskich hipermarketów tylko zagraniczne które nie płacą podatków i sprzedają buble których w ich krajach nikt nie chce kupić? Jak zaczną płacić podatki to odrazu sie z naszego kraju wyniosą.Ratujmy polskich producentów żywności!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!