piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Kibice zaparkują tuż obok stadionu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2007, 16:53

Parking na 300 samochodów przy al. Zygmuntowskich oraz nowe parkingi i boiska treningowe na Rusałce. Tak ma wyglądać zaplecze stadionu, który w ciągu czterech lat powstanie w Lublinie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił właśnie konkurs na projekt otoczenia stadionu. To już druga próba uporządkowania tego terenu. Podobny konkurs przeprowadzony rok temu nie przyniósł rozstrzygnięcia.
Tym razem plan został powiększony o wielopoziomowy parking. Władze miejskie uznały, że parkingi ziemne po drugiej stronie Bystrzycy nie wystarczą, żeby zaspokoić potrzeby stadionu, który pomieści 16 tys. widzów. - Parking będzie miał trzy albo cztery kondygnacje i zmieści się na nim ok. 300 samochodów - mówi Mariusz Szmit, dyrektor MOSiR. - Stanie tuż obok stadionu, w miejscu dawnego salonu samochodowego przy Al. Zygmuntowskich.
Ciągle nie wiadomo za to, czy sama ulica zostanie zamknięta dla ruchu. - W grę wchodzi jej całkowite wyłączenie z ruchu kołowego, albo zamykanie tylko na czas wydarzeń sportowych odbywających się na stadionie - tłumaczy Szmit. - W obu przypadkach ulica czasowo zamieniałaby się w dodatkowy parking.
Nowe miejsca dla samochodów powstaną też po drugiej stronie Bystrzycy - na Rusałce (która zostanie połączona ze stadionem mostem).
Oprócz tego zostanie tam zbudowane zaplecze treningowe dla drużyn, które będą grały przy Al. Zygmuntowskich. - Chodzi o nowoczesny kompleks sportowy z dwoma boiskami - wyjaśnia dyrektor. - Przy jednym powstanie mała trybuna, na drugim jest w planach ułożenie sztucznej trawy. Do tego dojdzie infrastruktura, np. szatnie.

Na razie nie wiadomo, kto na co dzień będzie korzystał z kompleksu przy ul. Rusałka. Chrapkę ma Motor Lublin. Ale ofertę zamierza też złożyć Koziołek, który teraz dzierżawi teren na Rusałce (umowa klubu z miastem wygasa w połowie przyszłego roku). - Pięć lat temu podniosłem ten obiekt z ruin. Włożyłem mnóstwo pieniędzy i serca - opowiada Sławomir Kozłowski, szef Koziołka. - Dziś trenuje u mnie ponad stu chłopców z całego Lublina. I chciałbym, żeby tak było nadal.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!