niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kiedy ruszy budowa Alechemii przy ul. Świętoduskiej?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 kwietnia 2013, 16:59

Kompleks między ul. Świętoduską, a Olejną pozostaje w sferze planów.  (Bartłomiej Żurawski)
Kompleks między ul. Świętoduską, a Olejną pozostaje w sferze planów. (Bartłomiej Żurawski)

Kończą się formalności związane z budową Alchemii. W optymistycznej wersji, w maju inwestor mógłby rozpocząć prace. Szanse na to są jednak iluzoryczne.

– W tym tygodniu inwestor złoży wniosek o pozwolenie na budowę części staromiejskiej – zapewnia Marek Woliński, reprezentujący spółkę Arkady w kontaktach z mediami. – Poprzednie wnioski spółka składała w listopadzie 2011 r. i w czerwcu 2012 r. – oba pozostawione były bez rozpatrzenia z uwagi na nieuregulowaną kwestię własności Olejnej 8.

Teraz jest inaczej. Jeśli więc Ratusz przychyli się do wniosku inwestora, Arkady będą miały otwartą drogę do rozpoczęcia prac. Może to nastąpić już w maju. Alchemia miała być połączeniem podziemnego parkingu z galerią handlową. Taki był pierwotny plan, zaprezentowany przed blisko czterema laty. Kompleks między ul. Świętoduską, a Olejną pozostaje jednak w sferze planów.

– Inwestor od dawna ma pozwolenie na budowę parkingu przy ul. Świętoduskiej – przypomina Beata Krzyżanowska, rzecznik urzędu miasta. – Zgodnie z zawartym porozumieniem, do końca roku powinny zostać wykonane fundamenty parkingu. W przeciwnym razie spółce grożą 3 mln zł kary.

Formalnie prace ruszyły. Inwestor założył dziennik budowy. Na tym koniec. Firma tłumaczyła, że czeka na pozwolenie na budowę staromiejskiej części galerii. Czy w obecnej sytuacji rozpocznie prace i zbuduje chociaż fundamenty parkingu?

– Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. W pierwszej kolejności inwestor chce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę części staromiejskiej – kwituje Woliński.

To, czy spółka nadal będzie szukała partnera zależy od zmian w projekcie Alchemii. – Chodzi o zmniejszenie powierzchni handlowej na rzecz usług m.in. pubów, restauracji – wyjaśnia Woliński. – W grę wchodzi również powiększenie powierzchni biurowej, w części na Starym Mieście.

Takie rozwiązanie oznacza mniejsze zyski z najmu, niż w przypadku sklepów. Według specjalistów, co najmniej o połowę. Nie wiadomo jednak, na jaki wariant zdecydują się Arkady. Spółka nie zdradza szczegółowych planów.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Stacho
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Stacho
Stacho (5 kwietnia 2013 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak sponsor z Izraela dojedzie . Toć to ich plac targowy i w byle ręce nie pójdzie . PO co ta ściema i zwłoka medialna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!