czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Kierowco w weekend omijaj ul. Narutowicza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2009, 14:13
Autor: DOMINIK SMAGA

Przez cały weekend ul. Narutowicza będzie przecięta na pół. Na wysokości hotelu Victoria rozkopią ją ciepłownicy remontujący rury. – Niestety nie możemy inaczej prowadzić tych prac – tłumaczą. Lublinian czekają objazdy.

Barierki staną na jezdni już w piątek o godz. 20. Znikną w poniedziałek o godz. 6 rano. W tym czasie kierowcy mają korzystać z objazdów.

– Od strony Głębokiej trzeba skręcać w Lipową a potem w Okopową. Można też jechać przez Chopina i Konopnicką, ale ten drugi objazd dostępny jest tylko dla aut osobowych – wyjaśnia Alina Zalewska z Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

Kierowcy jadący od pl. Wolności też mogą wybrać objazd. – Jeden biegnie przez Okopową i Lipową. Drugi to skręt w lewo w ul. Mościckiego i Dolną Panny Marii do Piłsudskiego. W Dolną Panny Marii można też skręcić wcześniej, bezpośrednio z pl. Wolności – tłumaczy Zalewska. Jadący przez Okopową mogą też skręcić w lewo w Chopina, a potem przez Sztajna do Lipowej. Ale to droga wyłącznie dla aut osobowych.

Już w piątek wieczorem zmiany odczują pasażerowie komunikacji miejskiej. Pięć linii autobusowych trafi na objazdy przez Okopową i Lipową. W praktyce oznaczać to będzie tyle, że przejazd potrwa dłużej. Większe niedogodności dotkną tylko pasażerów linii 9, 11 i 39 chcących jechać w stronę Głębokiej i Nadbystrzyckiej. Te autobusy nie pojawią się na przystanku Konopnicka i trzeba będzie przejść na Okopową pod budynek kolei.

Zwykle remonty sieci wyglądają tak, że raz zamknięta jest jedna, a raz druga połowa jezdni, a nie jej cała szerokość. – Ciepłownicy poinformowali nas, że tym razem nie da się tak zrobić – przyznaje Zalewska.

– Wymieniamy główną sieć tzw. magistrali śródmiejskiej, która biegnie przez ul. Piłsudskiego, Chopina, aż do Czechowa. To sieć z 1975 r. i czas najwyższy na jej wymianę – mówi Paweł Okapa z Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Całość prac została podzielona na kilka lat. Teraz wymieniamy główny odcinek biegnący pod ulicami, m.in. pod Narutowicza.

Objazdy autobusów

Linie 8 i M nad Zalew: bez objazdu; na Okopową: Lipowa–Krakowskie Przedmieście–Hempla–Okopowa.

Linia 9 na Tatary i 11 na Grygowej: Narutowicza–Lipowa–Okopowa–Narutowicza, tą samą trasą 9 ma wracać na Czuby a 11 na Lipniak.

Linia 39 na Turystyczną: Narutowicza–Lipowa–Okopowa–Hempla; na LSM: Hempla–Okopowa–Lipowa–Narutowicza.

Weekend bez Wieniawskiej

W sobotę i niedzielę między godz. 12 a 15 zamknięte będzie skrzyżowanie Wieniawskiej, Lubomelskiej i Leszczyńskiego, bo wysoko nad jezdnią akrobaci będą spacerować po linie rozpiętej między biurowcami. Kierowcy będą jechać w obie strony przez Racławickie, Długosza, Leszczyńskiego i Czechowską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ananas
lotzi
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ananas
Ananas (7 sierpnia 2009 o 01:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam takie pytanie co prawda ulica Narutowicza była remontowana już kilka ładnych lat temu ale czy nie można było wtedy wymienić wszystkich rur ???? co by nawierzchnia nie musiała być pocięta ????

Bo z tego co ja widzę to zawsze tak jest najpierw robią nawierzchnie a później ją tną by rury robić a następnie łaty wszędzie... przykład ostatni (nie udany moim zdaniem) remont kunickiego... w kilku miejscach tak było i widać wystarczy przejechać i widać gdzie łatana była...2
Rozwiń
lotzi
lotzi (6 sierpnia 2009 o 15:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
= [url="http://worldwebnewspapers.com/"]http://worldwebnewspapers.com/[/url] =
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!