Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2011 r.
19:01
Edytuj ten wpis

Kierowcy zniszczyli trawnik w Parku Ludowym

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 18 A A
 (Czytelnik Piotr)
(Czytelnik Piotr)

Magistrat zajmie się sprawą nielegalnego parkowania samochodów w Parku Ludowym. Zmotoryzowani odwiedzający odbywające się w miniony weekend targi budowlane zostawiali auta na trawnikach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O problemie poinformował pan Piotr z Lublina, zbulwersowany sytuacją:

– Parking był zajęty przez jakieś namioty i grille, natomiast stada samochodów stały w parku: w alejkach i na trawnikach. W parku grunt jest podmokły, ziemia miękka, od jednego przejazdu robią się głębokie koleiny – pisze pan Piotr.

Powiadomiony przez nas o sprawie Urząd Miasta zapowiada już interwencję. – Umówiliśmy się z targami na wizję lokalną, po której będę chciał zorganizować spotkanie ze Strażą Miejską – mówi Józef Wrona z Wydziału Ochrony Środowiska.

– Pewnie imprez targowych będzie więcej, stąd pomoc Straży Miejskiej może być konieczna, bo my nie mamy możliwości nakładania na nikogo mandatów. Za niszczenie samochodem terenów zielonych można dostać mandat w wysokości nawet 500 złotych.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 30 marca 2011 o 10:57
[quote name='jeden' timestamp='1301467103' post='456492']
I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
[/quote]

Prostaku, a kimże ty jesteś, że śmiesz obrażać ludzi z Łęcznej, Chełma, Zamościa czy Radomia?
W czym niby jesteś od nich lepszy? Bo rodzice dali ci internet i wychodzisz z założenia że mieszkając w Lublinie masz prawo obrażać innych? Wcale bym się nie zdziwił gdyby twoje korzenie wywodziły się z jakiejś Koziej Wólki (nie obrażając jej mieszkańców).
Choć jesteś ubrany w ładne ciuszki słoma z buciorów ci wyłazi. Brak ci kultury i taktu, ot co...
[quote name='jeden' timestamp='1301467103' post='456492']
I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
[/quote]

Prostaku, a kimże ty jesteś, że śmiesz obrażać ludzi z Łęcznej, Chełma, Zamościa czy Radomia?
W czym niby jesteś od nich lepszy? ... rozwiń
Avatar
Godażźdźydń / 30 marca 2011 o 09:57
[color="#8B0000"][size="4"]A dlaczego poruszono temat tylko parku???A czy te samochody pozostawione na trawniku wzdłuż ulicy Piłsudskiego to już pożytecznie robią gnojowicę z tegoż trawnika??Zresztą robią to również przy każdych zawodach na stadionie.[/size][/color]
Avatar
khan_tengri / 30 marca 2011 o 09:28
Kierowcy!

Cały problem bierze się z niezrozumienia przez was jak powinno, musi wręcz wyglądać nowoczesne, ekologiczne miasto, w którym nie ma miejsca dla tak ukochanych przez was bożków - samochodów. Niszczycie klimat miasta, próbując wjechać do niego samochodami. Na całe szcząście istnieją ludzie tacy jak my, którzy starają się ten klimat odbudować. Z biegiem czasu nasza praca przyniesie efekty i przejrzycie na oczy i dotrze do was prawda, jak byliście zaślepieni miłością do czterech kółek.

Ten straszny przypadek dewastacji natury, to tragiczne zdarzenie jest dobrą okazją do zadania sobie pytania o zasadność istnienia tu MTL, czy w mieście Lublinie powinna odbywać się impreza, które regularnie sciąga do miasta setki brudnych, śmierdzących i hałasujących samochodów. Odpowiedź jest oczywista: NIE!!

Należy, likwidując targi, przeskztałcić cały park ludowy w miasteczko rowerowe, które będzie spełniało pożyteczne eunkfje edukacji społeczeństwa i krzewienia kulruey rowerowej i ekologicznej!
Kierowcy!

Cały problem bierze się z niezrozumienia przez was jak powinno, musi wręcz wyglądać nowoczesne, ekologiczne miasto, w którym nie ma miejsca dla tak ukochanych przez was bożków - samochodów. Niszczycie klimat miasta, próbując wjechać do niego samochodami. Na całe szcząście istnieją ludzie tacy jak my, którzy starają się ten klimat odbudować. Z biegiem czasu nasza praca przyniesie efekty i przejrzycie na oczy i dotrze do was prawda, jak byliście zaślepieni miłością do czterech kółek.

Ten straszny przypad... rozwiń
Avatar
jeden / 30 marca 2011 o 08:38
[quote name='tttt' timestamp='1301439299' post='456446']
To samo jest przy politechnice. Dwóch parkingów już nie ma, więc straż miejska chodzi i wali kolejno mandaty za to, że samochody zaparkowane są na trawie.
[/quote]

I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
Avatar
tttt / 30 marca 2011 o 00:54
Git, niech robią targi na parkingu a jak ktoś stanie gdzie indziej,bo na parkingu nie ma miejsca, to mandat.
To samo jest przy politechnice. Dwóch parkingów już nie ma, więc straż miejska chodzi i wali kolejno mandaty za to, że samochody zaparkowane są na trawie.
Avatar
xyz / 30 marca 2011 o 00:04
[quote name='gość' timestamp='1301435849' post='456437']
a kto chodzi po tym parku? że mu koleiny przeszkadzają na trawniku, tam strach chodzić, chyba że jakieś pijaki... co to za park? hahaha
[/quote]
Nie ma tam,żadnych pijaków.Chodzą np.matki z dziećmi na plac zabaw.
Avatar
***** / 29 marca 2011 o 23:58
[quote name='Ja' timestamp='1301431954' post='456415']
Pan Piotr niech przestanie byc społerem jak nie jest dobrze poinformowany. Po pierwsze jest to juz teren targów a po drugie lada moment będzie tam plac budowy. O.
[/quote]
Tak*na pewno*cały Park Ludowy jest targów MTL*brednie.Samochody były zaparkowane na całej długości parku.Dobrze,że Piotr powiadomił gazetę o całej sprawie.
Avatar
gość / 29 marca 2011 o 23:57
a kto chodzi po tym parku? że mu koleiny przeszkadzają na trawniku, tam strach chodzić, chyba że jakieś pijaki... co to za park? hahaha
Avatar
haha / 29 marca 2011 o 23:01
jeżeli organizuje się taką impreze to organizator powinien przewidzieć iż może ktoś przyjedzie i trzeba mu zorganizować miejsce do zaparkowania.Jeżeli wprowadzą zakaz wiazdu na alejki a nie zrobią parkingów to wszystkie targi które będą się tam odbywać będą tylko dla WYSTAWCÓW a nie dla ludzi zainteresowanych nowościami.I jeszcze jedno 10 ał za wejściówke to "lekka przesada"!
Avatar
smutny marian / 29 marca 2011 o 22:55
Zrobić parking zamiast parku a MTL przerobić na BIEDronke bo sie bydło samochodami rozbija, a autobusem to nie łaska?.
Avatar
ja / 30 marca 2011 o 10:57
[quote name='jeden' timestamp='1301467103' post='456492']
I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
[/quote]

Prostaku, a kimże ty jesteś, że śmiesz obrażać ludzi z Łęcznej, Chełma, Zamościa czy Radomia?
W czym niby jesteś od nich lepszy? Bo rodzice dali ci internet i wychodzisz z założenia że mieszkając w Lublinie masz prawo obrażać innych? Wcale bym się nie zdziwił gdyby twoje korzenie wywodziły się z jakiejś Koziej Wólki (nie obrażając jej mieszkańców).
Choć jesteś ubrany w ładne ciuszki słoma z buciorów ci wyłazi. Brak ci kultury i taktu, ot co...
[quote name='jeden' timestamp='1301467103' post='456492']
I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
[/quote]

Prostaku, a kimże ty jesteś, że śmiesz obrażać ludzi z Łęcznej, Chełma, Zamościa czy Radomia?
W czym niby jesteś od nich lepszy? ... rozwiń
Avatar
Godażźdźydń / 30 marca 2011 o 09:57
[color="#8B0000"][size="4"]A dlaczego poruszono temat tylko parku???A czy te samochody pozostawione na trawniku wzdłuż ulicy Piłsudskiego to już pożytecznie robią gnojowicę z tegoż trawnika??Zresztą robią to również przy każdych zawodach na stadionie.[/size][/color]
Avatar
khan_tengri / 30 marca 2011 o 09:28
Kierowcy!

Cały problem bierze się z niezrozumienia przez was jak powinno, musi wręcz wyglądać nowoczesne, ekologiczne miasto, w którym nie ma miejsca dla tak ukochanych przez was bożków - samochodów. Niszczycie klimat miasta, próbując wjechać do niego samochodami. Na całe szcząście istnieją ludzie tacy jak my, którzy starają się ten klimat odbudować. Z biegiem czasu nasza praca przyniesie efekty i przejrzycie na oczy i dotrze do was prawda, jak byliście zaślepieni miłością do czterech kółek.

Ten straszny przypadek dewastacji natury, to tragiczne zdarzenie jest dobrą okazją do zadania sobie pytania o zasadność istnienia tu MTL, czy w mieście Lublinie powinna odbywać się impreza, które regularnie sciąga do miasta setki brudnych, śmierdzących i hałasujących samochodów. Odpowiedź jest oczywista: NIE!!

Należy, likwidując targi, przeskztałcić cały park ludowy w miasteczko rowerowe, które będzie spełniało pożyteczne eunkfje edukacji społeczeństwa i krzewienia kulruey rowerowej i ekologicznej!
Kierowcy!

Cały problem bierze się z niezrozumienia przez was jak powinno, musi wręcz wyglądać nowoczesne, ekologiczne miasto, w którym nie ma miejsca dla tak ukochanych przez was bożków - samochodów. Niszczycie klimat miasta, próbując wjechać do niego samochodami. Na całe szcząście istnieją ludzie tacy jak my, którzy starają się ten klimat odbudować. Z biegiem czasu nasza praca przyniesie efekty i przejrzycie na oczy i dotrze do was prawda, jak byliście zaślepieni miłością do czterech kółek.

Ten straszny przypad... rozwiń
Avatar
jeden / 30 marca 2011 o 08:38
[quote name='tttt' timestamp='1301439299' post='456446']
To samo jest przy politechnice. Dwóch parkingów już nie ma, więc straż miejska chodzi i wali kolejno mandaty za to, że samochody zaparkowane są na trawie.
[/quote]

I bardzo dobrze mówisz! Wieśniaków z polibudy trzeba karać! Poprzyjeżdżają z każdej możliwej wiochy: Łęczna, hamburg, Tomaszów Lubelski, Chełm, Zamość, a nawet Radom!
Myślą, że można w Lublinie parkować tam tak jak u siebie w cetrum swojej wiochy - na trawie. Won do gnoju!
Avatar
tttt / 30 marca 2011 o 00:54
Git, niech robią targi na parkingu a jak ktoś stanie gdzie indziej,bo na parkingu nie ma miejsca, to mandat.
To samo jest przy politechnice. Dwóch parkingów już nie ma, więc straż miejska chodzi i wali kolejno mandaty za to, że samochody zaparkowane są na trawie.
Avatar
xyz / 30 marca 2011 o 00:04
[quote name='gość' timestamp='1301435849' post='456437']
a kto chodzi po tym parku? że mu koleiny przeszkadzają na trawniku, tam strach chodzić, chyba że jakieś pijaki... co to za park? hahaha
[/quote]
Nie ma tam,żadnych pijaków.Chodzą np.matki z dziećmi na plac zabaw.
Avatar
***** / 29 marca 2011 o 23:58
[quote name='Ja' timestamp='1301431954' post='456415']
Pan Piotr niech przestanie byc społerem jak nie jest dobrze poinformowany. Po pierwsze jest to juz teren targów a po drugie lada moment będzie tam plac budowy. O.
[/quote]
Tak*na pewno*cały Park Ludowy jest targów MTL*brednie.Samochody były zaparkowane na całej długości parku.Dobrze,że Piotr powiadomił gazetę o całej sprawie.
Avatar
gość / 29 marca 2011 o 23:57
a kto chodzi po tym parku? że mu koleiny przeszkadzają na trawniku, tam strach chodzić, chyba że jakieś pijaki... co to za park? hahaha
Avatar
haha / 29 marca 2011 o 23:01
jeżeli organizuje się taką impreze to organizator powinien przewidzieć iż może ktoś przyjedzie i trzeba mu zorganizować miejsce do zaparkowania.Jeżeli wprowadzą zakaz wiazdu na alejki a nie zrobią parkingów to wszystkie targi które będą się tam odbywać będą tylko dla WYSTAWCÓW a nie dla ludzi zainteresowanych nowościami.I jeszcze jedno 10 ał za wejściówke to "lekka przesada"!
Avatar
smutny marian / 29 marca 2011 o 22:55
Zrobić parking zamiast parku a MTL przerobić na BIEDronke bo sie bydło samochodami rozbija, a autobusem to nie łaska?.