Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2009 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Kino Kosmos do wynajęcia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 6 A A

Właściciel, warszawska spółka MAX- FILM postanowiła oddać budynek w ręce nowego gospodarza. W gmachu przy ul. Leszczyńskiego na powierzchni ponad 1500 mkw mogą powstać sklepy i restauracje. Oferty można składać do piątku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z końcem lutego kino Kosmos zamknęło podwoje. Ale właściciel obiektu zapewniał, że nie zrezygnuje z działalności w Lublinie. MAX - FILM obiecał zainwestować w swój drugi obiekt, Wyzwolenie. Decyzje w sprawie Kosmosu miały zapaść pod koniec roku.

Sprawy potoczyły się jednak znacznie szybciej. Jeszcze w lutym spółka zaproponowała władzom Lublina przejęcie Wyzwolenia. Teraz ogłoszono przetarg na wynajem Kosmosu.

- To rozwiązanie na okres przejściowy - zapewnia Weronika Adamowska z MAX - FILMU-u. - Nie zamierzamy pozbywać się budynku ani rezygnować z poprzednich planów. Możliwe, że kino wznowi działalność.

Ale kto zechce zainwestować w obiekt, z którego po pół roku musiałby się wyprowadzić?

- Trudno powiedzieć, co będzie, jeśli ktoś zechce wynająć budynek na dłuższy okres - przyznaje Adamowska.

MAX - FILM czeka na oferty ewentualnych najemców do piątku. Nowy gospodarz Kosmosu powinien być znany w ciągu kilku tygodni. Będzie miał do dyspozycji ponad 1500 mkw. Przy Leszczyńskiego można urządzić m.in. sklepy i lokale usługowe.

Przejmując kino, MAX - FILM obiecywał jego rozbudowę. Miała powstać sala na 2 tysiące miejsc i dwupoziomowy parking podziemny. Skończyło się na obietnicach. Jeśli do budynku wprowadzi się nowy gospodarz, szanse na rozbudowę będą mniej, niż marne.

Ratunkiem byłoby przejęcie obiektu przez miasto. Magistrat szuka nowej siedziby dla Teatru Andersena. Wśród urzędników pojawił się pomysł przeprowadzki na ul. Leszczyńskiego, ale wątpliwe, by do niej doszło.

- Nie znam warunków przetargu, ale jeśli mielibyśmy cokolwiek przejmować, to raczej na własność, a nie na zasadzie wynajmu - mówi Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta Lublina. - Będę w tej sprawie rozmawiał z prezydentem. To zbyt poważna sprawa, by coś lekkomyślnie deklarować.

Ratusz nie ukrywa, że w roli nowej siedziby Teatru Andersena widzi raczej kino Wyzwolenie, niż Kosmos. MAX - FILM złożył już miastu propozycję kupna nieruchomości. Obie strony spotkają się przyszłym tygodniu, by omówić szczegóły
.
- Ta sprawa jest bardziej zaawansowana - dodaje Wysocki. - Wyzwolenie jest do kupienia, ale Kosmosu spółka nie chce się pozbywać. Tyle wynika z publicznych deklaracji jej przedstawicieli.

Działania MAX - FILM-u sprowadzają się do jednego. Spółka wycofuje się z miast - po zamknięciu Kosmosu przyjdzie czas na Wyzwolenie. Podobny los spotkał trzy warszawskie kina, którymi władał MAX - FILM.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
michal9o90 / 8 maja 2009 o 21:29
I co z tego, że to kino z dzieciństwa, ja tez uwielbiałem kosmos, ale bez przesady, kto by chciał chodzić juz do takiego kina? moze gdyby rzeczywiscie wyremontowali je i zrobili profesionalne kino to pewnie bym tam chodził, bo naprawde kochałem kosmos, ale spójrzmy prawdzie w oczy, stary kosmos to była juz jedna wielka lipa a mówić o jakimkolwiek komforcie oglądania to grzech.

mamy teraz cinema-city i jestem z niego ogromnie zadowolony nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, no może po zatym, że przydałoby się jeszcze IMAX (kino trójwymiarowe) w lublinie, to byłbym w niebo wzięty.C78A3C
I co z tego, że to kino z dzieciństwa, ja tez uwielbiałem kosmos, ale bez przesady, kto by chciał chodzić juz do takiego kina? moze gdyby rzeczywiscie wyremontowali je i zrobili profesionalne kino to pewnie bym tam chodził, bo naprawde kochałem kosmos, ale spójrzmy prawdzie w oczy, stary kosmos to była juz jedna wielka lipa a mówić o jakimkolwiek komforcie oglądania to grzech.

mamy teraz cinema-city i jestem z niego ogromnie zadowolony nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, no może po zatym, że przydałoby się jeszcze IMAX (kin... rozwiń
Avatar
;/ / 21 kwietnia 2009 o 19:39
[font="Arial Black"][color="#FF0000"][size=7]Zabraliście z tego miasta WSZYSTKO, co kochałam. Moje ulubione sklepy - zniszczyliście. Moje ulubione miejsca - zniszczyliście. Teraz odebraliście mi moje kino z dzieciństwa.
PRECZ Z WYZWOLENIEM, CHCĘ Z POWROTEM KOSMOS!
Wyzwolenie - co to za nazwa dla KINA?! Pogięło was i tyle
NIC nie potraficie dobrze zrobić Co, może liczycie, że zamiast tego coś lepszego powstanie na miejscu kina? ALE WY GŁUPI JESTEŚCIE
ODDAWAĆ KOSMOS!!!!!!!!!!
[/size][/color][/font]
[font="Arial Black"][color="#FF0000"][size=7]Zabraliście z tego miasta WSZYSTKO, co kochałam. Moje ulubione sklepy - zniszczyliście. Moje ulubione miejsca - zniszczyliście. Teraz odebraliście mi moje kino z dzieciństwa.
PRECZ Z WYZWOLENIEM, CHCĘ Z POWROTEM KOSMOS!
Wyzwolenie - co to za nazwa dla KINA?! Pogięło was i tyle
NIC nie potraficie dobrze zrobić Co, może liczycie, że zamiast tego coś lepszego powstanie na miejscu kina? ALE WY GŁUPI JESTEŚCIE
ODDAWAĆ KOSMOS!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
~Zosia~ / 15 marca 2009 o 16:54
Nawet kino zabili -> deb***e.
Avatar
zarys / 15 marca 2009 o 12:13
Dziwny jest ten pomysł z podnajmem, okres na składanie ofert jest krótki, nikt nie zainwestuje tam dużych pieniędzy skoro kino ma iść do wyburzenia, Max-Film pewnie coś kombinuje może "przypadkowe" zawalenie się Kosmosu przy remoncie.
Avatar
p / 14 marca 2009 o 21:39
Wypiep.... ten Max-Film co tylko niszczy kina w każdym mieście
Avatar
retor / 14 marca 2009 o 21:25
Kto i za ile podpisywał umowy sprzedaży?, przekazania? kin firmie MAX-FILM?
Naprawdę nic więcej mnie nie interesuje.
Avatar
michal9o90 / 8 maja 2009 o 21:29
I co z tego, że to kino z dzieciństwa, ja tez uwielbiałem kosmos, ale bez przesady, kto by chciał chodzić juz do takiego kina? moze gdyby rzeczywiscie wyremontowali je i zrobili profesionalne kino to pewnie bym tam chodził, bo naprawde kochałem kosmos, ale spójrzmy prawdzie w oczy, stary kosmos to była juz jedna wielka lipa a mówić o jakimkolwiek komforcie oglądania to grzech.

mamy teraz cinema-city i jestem z niego ogromnie zadowolony nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, no może po zatym, że przydałoby się jeszcze IMAX (kino trójwymiarowe) w lublinie, to byłbym w niebo wzięty.C78A3C
I co z tego, że to kino z dzieciństwa, ja tez uwielbiałem kosmos, ale bez przesady, kto by chciał chodzić juz do takiego kina? moze gdyby rzeczywiscie wyremontowali je i zrobili profesionalne kino to pewnie bym tam chodził, bo naprawde kochałem kosmos, ale spójrzmy prawdzie w oczy, stary kosmos to była juz jedna wielka lipa a mówić o jakimkolwiek komforcie oglądania to grzech.

mamy teraz cinema-city i jestem z niego ogromnie zadowolony nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, no może po zatym, że przydałoby się jeszcze IMAX (kin... rozwiń
Avatar
;/ / 21 kwietnia 2009 o 19:39
[font="Arial Black"][color="#FF0000"][size=7]Zabraliście z tego miasta WSZYSTKO, co kochałam. Moje ulubione sklepy - zniszczyliście. Moje ulubione miejsca - zniszczyliście. Teraz odebraliście mi moje kino z dzieciństwa.
PRECZ Z WYZWOLENIEM, CHCĘ Z POWROTEM KOSMOS!
Wyzwolenie - co to za nazwa dla KINA?! Pogięło was i tyle
NIC nie potraficie dobrze zrobić Co, może liczycie, że zamiast tego coś lepszego powstanie na miejscu kina? ALE WY GŁUPI JESTEŚCIE
ODDAWAĆ KOSMOS!!!!!!!!!!
[/size][/color][/font]
[font="Arial Black"][color="#FF0000"][size=7]Zabraliście z tego miasta WSZYSTKO, co kochałam. Moje ulubione sklepy - zniszczyliście. Moje ulubione miejsca - zniszczyliście. Teraz odebraliście mi moje kino z dzieciństwa.
PRECZ Z WYZWOLENIEM, CHCĘ Z POWROTEM KOSMOS!
Wyzwolenie - co to za nazwa dla KINA?! Pogięło was i tyle
NIC nie potraficie dobrze zrobić Co, może liczycie, że zamiast tego coś lepszego powstanie na miejscu kina? ALE WY GŁUPI JESTEŚCIE
ODDAWAĆ KOSMOS!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
~Zosia~ / 15 marca 2009 o 16:54
Nawet kino zabili -> deb***e.
Avatar
zarys / 15 marca 2009 o 12:13
Dziwny jest ten pomysł z podnajmem, okres na składanie ofert jest krótki, nikt nie zainwestuje tam dużych pieniędzy skoro kino ma iść do wyburzenia, Max-Film pewnie coś kombinuje może "przypadkowe" zawalenie się Kosmosu przy remoncie.
Avatar
p / 14 marca 2009 o 21:39
Wypiep.... ten Max-Film co tylko niszczy kina w każdym mieście
Avatar
retor / 14 marca 2009 o 21:25
Kto i za ile podpisywał umowy sprzedaży?, przekazania? kin firmie MAX-FILM?
Naprawdę nic więcej mnie nie interesuje.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 0 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 13 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 29 9

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 60 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 38

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 35 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 7

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!