Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2007 r.
16:49
Edytuj ten wpis

Kinomani w okularach

0 8 A A

Nowoczesność w kinie poznasz po... zmywarce do naczyń. To w niej będą się myły okulary umożliwiające widzom oglądanie filmu w trzech wymiarach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W lubelskim kinie można oglądać filmy pokazywane za pomocą technologii cyfrowej. - To przeskok technologiczny, jak zmiana czarnej analogowej płyty na CD - tłumaczy Elżbieta Jaskulska, kierownik kina Kosmos. Co zyskuje widz? Film pokazywany po raz pierwszy czy tysięczny ma taki sam idealny obraz i dźwięk. Czego nie można powiedzieć o kopii analogowej, czyli taśmie. Jako pierwsi w regionie pokażemy widzom, jaka jest różnica między tymi technologiami. Największy efekt jest gdy najpierw zwiastuny pokazuje projektor dawnego typu, a za chwilę film jest w systemie cyfrowym.
W styczniu na ekran wejdzie "Złoty kompas”, którego kopia nie przyjedzie do Kosmosu nawinięta na szpulę, ale jako plik na przenośnym twardym dysku.
- Dzięki nowym urządzeniom, na potrzeby których trzeba było wybić w ścianie projekcyjnej większe okno, będzie w Kosmosie można oglądać najbardziej efektowny typ filmów - pokazywanych w systemie 3D. Jako pierwszy zobaczymy już dziś amerykański film fantasy "Beowulf”.
- Na seanse typu 3D będziemy wpuszczać mniej osób niż normalnie, by zapewnić jak najlepszy odbiór. Zaplanowaliśmy, że będzie to 220 miejsc. Każdy z widzów w momencie sprawdzania biletu będzie dostawał okulary dzięki którym obraz na ekranie nabiera głębi. Okulary, przy wyjściu będą od widzów odbierane. By zachować wymogi higieny, okulary co kilka seansów wylądują w zmywarce do naczyń.
Bilety na seanse filmów w wersji analogowej i cyfrowej oraz 3D nie będą się różniły.
• O filmie "Beowulf” Więcej w jutrzejszym Magazynie


Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
U23D / 22 marca 2008 o 07:47
Zgadzam sie z tymi siedzeniami. Tragedia. Ale kosmos to kosmos. Jak plazmy nie bylo to chodzilo sie tam albo do wyzwolenia. Ateraz kosmos to swietna konkurencja, gdyby nie te fotele wlasnie. Ale powiem Wam jedno. Idac do plazmy trzeba liczyc sie z tym, ze do kina przyjda swinie z wlasnymi korytami. po filmie sala wyglada jak chlew. Nie mowiac juz o rozmawiajacych przez komorki ludziach (ostatnio mi sie to przydazylo na "to nie jest kraj dla starych ludzi"). Dobrze, ze moja niewiasta mnie trzymala bo bym kolesiowi cos zrobil. Ot tak, chamsko wyciagnal telefon i sobie gadal. 0 kultury, "gastroseans" = plazma.
Zgadzam sie z tymi siedzeniami. Tragedia. Ale kosmos to kosmos. Jak plazmy nie bylo to chodzilo sie tam albo do wyzwolenia. Ateraz kosmos to swietna konkurencja, gdyby nie te fotele wlasnie. Ale powiem Wam jedno. Idac do plazmy trzeba liczyc sie z tym, ze do kina przyjda swinie z wlasnymi korytami. po filmie sala wyglada jak chlew. Nie mowiac juz o rozmawiajacych przez komorki ludziach (ostatnio mi sie to przydazylo na "to nie jest kraj dla starych ludzi"). Dobrze, ze moja niewiasta mnie trzymala bo bym kolesiowi cos zrobil. Ot ta... rozwiń
Avatar
Gelo / 8 grudnia 2007 o 12:14
Bylem na prezentacji, powiem ze robi wrażenie - nie spodziewalem sie az takiego 3D, gdy np ryby płyną z ekranu w prost na ciebie Ekstra !. Cóż narazie do kosmosu bede chodzic tylko na filmy 3D jak poprawią reszte moze i na zwykłe filmy tez .
Avatar
indiced / 7 grudnia 2007 o 19:19
idziecie do kina siedzieć czy oglądać?

Ja nie chcę, żeby Kosmos upadł.. bo wiążę z nim jedne z lepszych wspomnień z dzieciństwa;P
Avatar
nocnik / 6 grudnia 2007 o 23:56
Film 3D w Lublinie? Rewelacja!!! Brawo! A w Plazie tego nie potrafią.
Avatar
Kinomaniak / 6 grudnia 2007 o 19:20
popieram całkowicie
Avatar
gaga / 6 grudnia 2007 o 10:31
a ja dzięki fotelom w tym kinie straciłam czarne spodnie ponieważ siedzeniu była przyklejona guma do żucia , która następnie bardzo skutecznie przykleiła się do moich spodni , a wyglądało to tak że lepiej nie mówić
Avatar
Gelo / 6 grudnia 2007 o 09:27
Poprosimy jeszcze o nowe fotele i klimatyzacje. Jednak wolę obejrzeć film z nieco bardziej zdartej taśmy w Plazie, ale za to mam fotel który nie powoduje ze po 15 minutach myślę o tym ze mnie gniecie w tyłek, tylko oglądam film. A w lecie klima...
Avatar
Dereń / 6 grudnia 2007 o 09:16
Co z tego, że na ekranie cyfrowa technologia, jak fotele rodem ze średniowiecza i tyłek boli po 20 minutach siedzenia.
Avatar
U23D / 22 marca 2008 o 07:47
Zgadzam sie z tymi siedzeniami. Tragedia. Ale kosmos to kosmos. Jak plazmy nie bylo to chodzilo sie tam albo do wyzwolenia. Ateraz kosmos to swietna konkurencja, gdyby nie te fotele wlasnie. Ale powiem Wam jedno. Idac do plazmy trzeba liczyc sie z tym, ze do kina przyjda swinie z wlasnymi korytami. po filmie sala wyglada jak chlew. Nie mowiac juz o rozmawiajacych przez komorki ludziach (ostatnio mi sie to przydazylo na "to nie jest kraj dla starych ludzi"). Dobrze, ze moja niewiasta mnie trzymala bo bym kolesiowi cos zrobil. Ot tak, chamsko wyciagnal telefon i sobie gadal. 0 kultury, "gastroseans" = plazma.
Zgadzam sie z tymi siedzeniami. Tragedia. Ale kosmos to kosmos. Jak plazmy nie bylo to chodzilo sie tam albo do wyzwolenia. Ateraz kosmos to swietna konkurencja, gdyby nie te fotele wlasnie. Ale powiem Wam jedno. Idac do plazmy trzeba liczyc sie z tym, ze do kina przyjda swinie z wlasnymi korytami. po filmie sala wyglada jak chlew. Nie mowiac juz o rozmawiajacych przez komorki ludziach (ostatnio mi sie to przydazylo na "to nie jest kraj dla starych ludzi"). Dobrze, ze moja niewiasta mnie trzymala bo bym kolesiowi cos zrobil. Ot ta... rozwiń
Avatar
Gelo / 8 grudnia 2007 o 12:14
Bylem na prezentacji, powiem ze robi wrażenie - nie spodziewalem sie az takiego 3D, gdy np ryby płyną z ekranu w prost na ciebie Ekstra !. Cóż narazie do kosmosu bede chodzic tylko na filmy 3D jak poprawią reszte moze i na zwykłe filmy tez .
Avatar
indiced / 7 grudnia 2007 o 19:19
idziecie do kina siedzieć czy oglądać?

Ja nie chcę, żeby Kosmos upadł.. bo wiążę z nim jedne z lepszych wspomnień z dzieciństwa;P
Avatar
nocnik / 6 grudnia 2007 o 23:56
Film 3D w Lublinie? Rewelacja!!! Brawo! A w Plazie tego nie potrafią.
Avatar
Kinomaniak / 6 grudnia 2007 o 19:20
popieram całkowicie
Avatar
gaga / 6 grudnia 2007 o 10:31
a ja dzięki fotelom w tym kinie straciłam czarne spodnie ponieważ siedzeniu była przyklejona guma do żucia , która następnie bardzo skutecznie przykleiła się do moich spodni , a wyglądało to tak że lepiej nie mówić
Avatar
Gelo / 6 grudnia 2007 o 09:27
Poprosimy jeszcze o nowe fotele i klimatyzacje. Jednak wolę obejrzeć film z nieco bardziej zdartej taśmy w Plazie, ale za to mam fotel który nie powoduje ze po 15 minutach myślę o tym ze mnie gniecie w tyłek, tylko oglądam film. A w lecie klima...
Avatar
Dereń / 6 grudnia 2007 o 09:16
Co z tego, że na ekranie cyfrowa technologia, jak fotele rodem ze średniowiecza i tyłek boli po 20 minutach siedzenia.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!