Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2017 r.
7:49

Koczują na klatce schodowej, ale nie chcieli wyprowadzić się z bloku

166 31 A A

Bezpłatne posiłki, meble, miejsce w hotelu – po naszym tekscie o Zofii i Witoldzie Ibszach, którzy od dwóch lat mieszkają na klatce schodowej, do naszej redakcji napłynęło wiele ofert pomocy. Ale małżonkowie na razie nie chcą się wyprowadzać z bloku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tuż po publikacji artykułu o bezdomnym małżeństwie z lubelskiego Czechowa nasi Czytelnicy zaoferowali wsparcie. Jako pierwszy zadzwonił Tomasz Futyma, który otwiera właśnie restaurację przy ul. Jasnej. – Ci ludzie są w dramatycznej sytuacji. Koniecznie trzeba im pomóc – mówił. – Zapraszam ich codziennie na ciepłe obiady.

Pomoc materialną, ale także prawną zaproponowało biuro poselskie Joanny Muchy. W przeszłym tygodniu Ibszowie mają się w nim spotkać z prawnikiem. Poseł Artur Soboń zapowiedział z kolei, że o problemie lublinian zawiadomi prokuraturę.

Nie chcą do hotelu

Kilka osób zaoferowało wsparcie materialne, ale także meble na urządzenie mieszkania, o ile takie uda się załatwić. Już w sobotę Ibszowie mogli wyrwać się z bezdomności. Proszący o anonimowość darczyńca chciał wynająć im mieszkanie, a zanim nie dopełni formalności, chciał ich przenieść do hotelu. Na takie rozwiązanie małżonkowie się jednak nie zgodzili.

– Ja po hotelach chodzić nie będę. Mąż się na to nie zgodził. My pójdziemy na parę dni, a ktoś nam rozkradnie nasze rzeczy – ucina pani Zofia. – Mąż jest chory musi chodzić na zastrzyki, a potem leżeć. Hotel to nie jest dobry pomysł. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś inny, kto wynajmie nam jakieś mieszkanie.

Kłopoty

Pomoc dla Ibiszów to nie jest jedyny efekt naszej publikacji. Przypomnijmy, że ich kłopoty rozpoczęły się w 2013 r., kiedy skorzystali z tzw. odwróconej hipoteki. – Tamten pan obiecał, że spłaci nasz kredyt, a w zamian mieszkanie przejdzie na jego konto. Obiecywał, że będziemy na Czechowie mieszkali aż do śmierci i że nikt nas nie wyrzuci. Dopiero, jak umrzemy, on stanie się właścicielem – opowiada kobieta.

W umowie notarialnej sprzedaży mieszkania taka informacja się jednak nie znalazła. Co więcej Ibszowie potwierdzili przed notariuszem, że przyjęli już od kupca 100 tys. zł. – To nie była prawda, ale ten pan powiedział, że tak to się pisze – mówi pan Witold. – Dwa lata później zostaliśmy zmuszeni do opuszczenia mieszkania. Nowy właściciel powiedział, że te 100 tys. już „odmieszkaliśmy” i nic nam się nie należy.

– Z doniesień medialnych wynika, że wciąż zdarzają się przypadki, gdy firma lichwiarska przejmuje mieszkania wykorzystując niewiedzę starszych osób – przyznaje Beata Słowikowska, rzecznik prasowa Izby Notarialnej w Lublinie. – Żeby przeciwdziałać takim sytuacjom, organizujemy akcje edukacyjne.
Najbliższa odbędzie się 25 listopada. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie notariusze będę tłumaczyć, jak bezpiecznie przekazać majątek.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 02:18
Ibiszowie??? To jakaś rodzina Krzyśka Ibisza? Może niech się zainteresuje losem krewnych.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 00:43
Hipokryci...Zero honoru i wdzięczności za ludzką pomoc i życzliwość...Mając 2500 zł miesięcznie mogą śmiało wynająć mieszkanie i przeżyć, młodzi ludzie za takie pieniądze muszą jeszcze dzieci utrzymać, i nie narzekają...A poza tym ten pan dorabia ponoć jeszcze na targu, więc swoją, rzekomo krytyczną sytuację chyba mocno naciągnęli...
Avatar
Roszczeniowiec / 25 września 2017 o 23:47
Daj! Daj! Daj! Mnie się należy!!!
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:46
o już się zaczyna wybrzydzanie. nie hotel, ja chcę mieszkanie. to *** siedź na klatce infantylna idiotko. bezmyślność jak u dziecka a teraz mi się należy i daj. dlaczego nigdy nie pomagam żebrakom.
Avatar
bogu / 25 września 2017 o 15:18
Nalezy dać im na własnośc 5-pokojowe mieszkanie koniecznie na tej klatce i zwolnić z jakichkolwiek opłat na 20 lat a synowi  tez trzeba dac jakis  bezpłatny apartament.
Avatar
Lubelak / 25 września 2017 o 14:04
undefined napisał:
Artykuł naciągany,  mieszkam w tym bloku,  ta rodzina gdy wyprowadzili się z tego mieszkania to nie na klatkę tylko przeprowadzili się na stancje obok,,mieszkali tam kilka miesięcy i potem gdzieś zniknęli i po kilku miesiącach wrócili na klatkę.  jak się wyprowadzali to mówili sąsiadom że sprzedali mieszkanie,  zresztą mieszkał z nimi 40 letni syn, co z  nim?
 To niech się syn bierze za robotę i niech wspomaga rodziców!
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 13:28
Artykuł naciągany, mieszkam w tym bloku, ta rodzina gdy wyprowadzili się z tego mieszkania to nie na klatkę tylko przeprowadzili się na stancje obok,,mieszkali tam kilka miesięcy i potem gdzieś zniknęli i po kilku miesiącach wrócili na klatkę. jak się wyprowadzali to mówili sąsiadom że sprzedali mieszkanie, zresztą mieszkał z nimi 40 letni syn, co z nim?
Avatar
rr / 25 września 2017 o 13:01
maciejjo napisał:
Jakoś mi ich nie szkoda. A) emerytury mają, wiec niech sobie coś wynajmą, B) trzeba kuźwa czytać co się podpisuje C) z tego co wiem to jakaś "wesoła" rodzinka urządzająca co i raz awantury w mieszkaniu póki jeszcze tam mieszkali
 Dokładnie, już tu na forum pisałem na ten temat jak się pojawił pierwszy artykuł w ich sprawie. To zwykła wrodzona głupota i pasożytnictwo. Ludzie, którzy chcą im pomóc powinni się cieszyć, że nic z tego nie będzie, bo mieliby z tego tytułu aby problemy, o których już raczej nikt by nie pisał. Oni wolą tam na tej klatce koczować i utrudniać życie sąsiadom. Dziwi mnie, że ci sąsiedzi się na to godzą, bo ok - przez jakiś czas można ludziom pomóc, ale skoro przez dwa lata nic ze swoim życiem nie zrobili, choć mają takie możliwości to znaczy, że wcale nie jest im tam tak bardzo źle. Znam bardziej potrzebujących, którzy niby mają gdzie mieszkać, choć np brakuje im środków na utrzymanie tego skromnego M. Jakoś nikt o nich nie pisze. Może dlatego, że nie dali się z głupoty oszukać. Co tu się dziwić jak w tym kraju wspiera się głupich i nierobów.
 Dokładnie, już tu na forum pisałem na ten temat jak się pojawił pierwszy artykuł w ich sprawie. To zwykła wrodzona głupota i pasożytnictwo. Ludzie, którzy chcą im pomóc powinni się cieszyć, że nic z tego nie będzie, bo mieliby z tego tytułu aby problemy, o których już raczej nikt by nie pisał. Oni wolą tam na tej klatce koczować i utrudniać życie sąsiadom. Dziwi mnie, że ci sąsiedzi się na to godzą, bo ok - przez jakiś czas można ludziom pomóc, ale skoro przez dwa lata nic ze swoim życiem nie zrobili, choć mają takie możliwoś... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 12:31
I przez tyle lat nikt nic z tym problemem nie zrobił? Tylko teraz politycy chcą się wypromować, gdy sprawa nabrała rozgłosu? Ja pierdziu nasz kraj to wciąż republika bananowa gdzie obywateli traktuje się jak buszmenów. A notariusz już dawno powinien być wydalony z zawodu. Już nie wspominając o tym lichwiarzu, który powinien siedzieć w pierdlu.
Avatar
zdziwiona / 25 września 2017 o 12:26
po 1 - mają emerytury 2500, spokojnie mogą wynając sobie pokój i żyć po 2 - sami wszystko podpisali świadomie, więc ich wina że dali się nabrać po 3 - gardzą pomocą, bo jak im ktoś zaoferował hotel to oni jednak nie pójdą i chcą zeby im ktoś wynajął mieszkanie, oczywiście gratis. po 4 - pani zle z oczu patrzy, a złoto na szyi i w uszach, oraz starannie wykonany makijaż świadczą o tym, że jednak głodem nie przymierają Szkoda mi że dali się wmanipulować w tego typu oszustwo ale z drugiej strony przeraża mnie roszczeniowość tych Państwa, są rodziny, które za 2500 żyją i nikogo o nic nie proszą.
po 1 - mają emerytury 2500, spokojnie mogą wynając sobie pokój i żyć po 2 - sami wszystko podpisali świadomie, więc ich wina że dali się nabrać po 3 - gardzą pomocą, bo jak im ktoś zaoferował hotel to oni jednak nie pójdą i chcą zeby im ktoś wynajął mieszkanie, oczywiście gratis. po 4 - pani zle z oczu patrzy, a złoto na szyi i w uszach, oraz starannie wykonany makijaż świadczą o tym, że jednak głodem nie przymierają Szkoda mi że dali się wmanipulować w tego typu oszustwo ale z drugiej strony przeraża mnie roszczeniowość tych Państwa, ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 02:18
Ibiszowie??? To jakaś rodzina Krzyśka Ibisza? Może niech się zainteresuje losem krewnych.
Avatar
Gość / 26 września 2017 o 00:43
Hipokryci...Zero honoru i wdzięczności za ludzką pomoc i życzliwość...Mając 2500 zł miesięcznie mogą śmiało wynająć mieszkanie i przeżyć, młodzi ludzie za takie pieniądze muszą jeszcze dzieci utrzymać, i nie narzekają...A poza tym ten pan dorabia ponoć jeszcze na targu, więc swoją, rzekomo krytyczną sytuację chyba mocno naciągnęli...
Avatar
Roszczeniowiec / 25 września 2017 o 23:47
Daj! Daj! Daj! Mnie się należy!!!
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 20:46
o już się zaczyna wybrzydzanie. nie hotel, ja chcę mieszkanie. to *** siedź na klatce infantylna idiotko. bezmyślność jak u dziecka a teraz mi się należy i daj. dlaczego nigdy nie pomagam żebrakom.
Avatar
bogu / 25 września 2017 o 15:18
Nalezy dać im na własnośc 5-pokojowe mieszkanie koniecznie na tej klatce i zwolnić z jakichkolwiek opłat na 20 lat a synowi  tez trzeba dac jakis  bezpłatny apartament.
Avatar
Lubelak / 25 września 2017 o 14:04
undefined napisał:
Artykuł naciągany,  mieszkam w tym bloku,  ta rodzina gdy wyprowadzili się z tego mieszkania to nie na klatkę tylko przeprowadzili się na stancje obok,,mieszkali tam kilka miesięcy i potem gdzieś zniknęli i po kilku miesiącach wrócili na klatkę.  jak się wyprowadzali to mówili sąsiadom że sprzedali mieszkanie,  zresztą mieszkał z nimi 40 letni syn, co z  nim?
 To niech się syn bierze za robotę i niech wspomaga rodziców!
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 13:28
Artykuł naciągany, mieszkam w tym bloku, ta rodzina gdy wyprowadzili się z tego mieszkania to nie na klatkę tylko przeprowadzili się na stancje obok,,mieszkali tam kilka miesięcy i potem gdzieś zniknęli i po kilku miesiącach wrócili na klatkę. jak się wyprowadzali to mówili sąsiadom że sprzedali mieszkanie, zresztą mieszkał z nimi 40 letni syn, co z nim?
Avatar
rr / 25 września 2017 o 13:01
maciejjo napisał:
Jakoś mi ich nie szkoda. A) emerytury mają, wiec niech sobie coś wynajmą, B) trzeba kuźwa czytać co się podpisuje C) z tego co wiem to jakaś "wesoła" rodzinka urządzająca co i raz awantury w mieszkaniu póki jeszcze tam mieszkali
 Dokładnie, już tu na forum pisałem na ten temat jak się pojawił pierwszy artykuł w ich sprawie. To zwykła wrodzona głupota i pasożytnictwo. Ludzie, którzy chcą im pomóc powinni się cieszyć, że nic z tego nie będzie, bo mieliby z tego tytułu aby problemy, o których już raczej nikt by nie pisał. Oni wolą tam na tej klatce koczować i utrudniać życie sąsiadom. Dziwi mnie, że ci sąsiedzi się na to godzą, bo ok - przez jakiś czas można ludziom pomóc, ale skoro przez dwa lata nic ze swoim życiem nie zrobili, choć mają takie możliwości to znaczy, że wcale nie jest im tam tak bardzo źle. Znam bardziej potrzebujących, którzy niby mają gdzie mieszkać, choć np brakuje im środków na utrzymanie tego skromnego M. Jakoś nikt o nich nie pisze. Może dlatego, że nie dali się z głupoty oszukać. Co tu się dziwić jak w tym kraju wspiera się głupich i nierobów.
 Dokładnie, już tu na forum pisałem na ten temat jak się pojawił pierwszy artykuł w ich sprawie. To zwykła wrodzona głupota i pasożytnictwo. Ludzie, którzy chcą im pomóc powinni się cieszyć, że nic z tego nie będzie, bo mieliby z tego tytułu aby problemy, o których już raczej nikt by nie pisał. Oni wolą tam na tej klatce koczować i utrudniać życie sąsiadom. Dziwi mnie, że ci sąsiedzi się na to godzą, bo ok - przez jakiś czas można ludziom pomóc, ale skoro przez dwa lata nic ze swoim życiem nie zrobili, choć mają takie możliwoś... rozwiń
Avatar
Gość / 25 września 2017 o 12:31
I przez tyle lat nikt nic z tym problemem nie zrobił? Tylko teraz politycy chcą się wypromować, gdy sprawa nabrała rozgłosu? Ja pierdziu nasz kraj to wciąż republika bananowa gdzie obywateli traktuje się jak buszmenów. A notariusz już dawno powinien być wydalony z zawodu. Już nie wspominając o tym lichwiarzu, który powinien siedzieć w pierdlu.
Avatar
zdziwiona / 25 września 2017 o 12:26
po 1 - mają emerytury 2500, spokojnie mogą wynając sobie pokój i żyć po 2 - sami wszystko podpisali świadomie, więc ich wina że dali się nabrać po 3 - gardzą pomocą, bo jak im ktoś zaoferował hotel to oni jednak nie pójdą i chcą zeby im ktoś wynajął mieszkanie, oczywiście gratis. po 4 - pani zle z oczu patrzy, a złoto na szyi i w uszach, oraz starannie wykonany makijaż świadczą o tym, że jednak głodem nie przymierają Szkoda mi że dali się wmanipulować w tego typu oszustwo ale z drugiej strony przeraża mnie roszczeniowość tych Państwa, są rodziny, które za 2500 żyją i nikogo o nic nie proszą.
po 1 - mają emerytury 2500, spokojnie mogą wynając sobie pokój i żyć po 2 - sami wszystko podpisali świadomie, więc ich wina że dali się nabrać po 3 - gardzą pomocą, bo jak im ktoś zaoferował hotel to oni jednak nie pójdą i chcą zeby im ktoś wynajął mieszkanie, oczywiście gratis. po 4 - pani zle z oczu patrzy, a złoto na szyi i w uszach, oraz starannie wykonany makijaż świadczą o tym, że jednak głodem nie przymierają Szkoda mi że dali się wmanipulować w tego typu oszustwo ale z drugiej strony przeraża mnie roszczeniowość tych Państwa, ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 0

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 1

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 7

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista]
galeria

Rocznie dostają 170 tys. zł. Na co posłowie wydają nasze pieniądze? [lista] 3 2

170 tysięcy 400 złotych rocznie dostaje każdy poseł na prowadzenie swoich biur. Nie wszystkim to wystarcza, ale są i tacy, którzy sporo zaoszczędzili i teraz mogą wydać więcej. Tak zrobił np. Sylwester Tułajew, kandydat PiS na prezydenta Lublina

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!