sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejne uczelnie w Lublinie ruszają z zimową rekrutacją na studia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 stycznia 2013, 18:56

Kolejne uczelnie w Lublinie ruszają z zimową rekrutacją na studia (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)
Kolejne uczelnie w Lublinie ruszają z zimową rekrutacją na studia (Bartłomiej Żurawski / Archiwum)

To okazja m.in. dla tych, którzy po obronie licencjatu zrobili sobie przerwę.

Trwa elektroniczna rekrutacja kandydatów na Politechnice Lubelskiej. W ofercie jest kilkanaście kierunków studiów dziennych i zaocznych, m.in. informatyka, mechanika i budowa maszyn, transport czy zarządzanie. Wszystkie w trybie uzupełniających studiów magisterskich.

– To oferta dla absolwentów studiów licencjackich, którzy chcą uzyskać tytuł magistra – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Dla tych, którzy mieli przerwę, a teraz chcą dokończyć studia. Albo dopiero teraz bronią prace licencjackie.

– Studia II stopnia umożliwią Ci uzyskanie specjalistycznej wiedzy i przygotują do pracy w zawodzie. Nauka trwa trzy lub cztery semestry i kończy się obroną pracy magisterskiej – zachęca uczelnia. Kandydaci mają czas do 3 lutego.

Teraz do politechniki dołączają kolejne uczelnie. Zapisy właśnie rozpoczął lubelski Uniwersytet Przyrodniczy. Tu również do wyboru jest kilkanaście kierunków uzupełniających studiów magisterskich, m.in. rolnictwo, hipologia i jeździectwo, ochrona środowiska, architektura krajobrazu, ogrodnictwo czy biotechnologia. Są też dwie nowości: ochrona roślin i kontrola fitosanistarna oraz behawiorystyka zwierząt. Ten drugi kierunek, nazywany potocznie psychologią zwierząt, jest jedynym takim w kraju.

– Podpatrzyłam to w Szkocji i starałam się, żeby uruchomić taki kierunek u nas. Wreszcie się udało – mówiła nam prof. Maria Tietze, kierownik Katedry Etologii i Podstaw Technologii Produkcji Zwierzęcej na UP, gdy zapadła decyzja o stworzeniu behawiorystyki w Lublinie.

Rekrutuje też lubelska Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. Tu na kandydatów czeka logistyka (studia licencjackie) i transport (uzupełniające magisterskie). Z kolei w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie można się jeszcze dopisać do grup, które rozpoczęły studia licencjacie od października.

Lada dzień zimową rekrutację rozpocznie Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. – Na niestacjonarne studia dla absolwentów kolegiów nauczycielskich. Kierunki to filologie: polska, angielska i germańska, praca socjalna, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz pedagogika – zapowiada Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS. – Będziemy także prowadzić zapisy na 2-semestralne studia podyplomowe z rachunkowości.

Te zaczną się na przełomie stycznia i lutego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
jawek
danielos
wiki
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jawek
jawek (20 stycznia 2013 o 20:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No cóż, studia to nie wszystko w dzisiejszych czasac.Doświadczenie i umiejętności, kreatywności i chęć rozwoju to dziś powinno się mieć albo jeden z tych atutów.
Rozwiń
danielos
danielos (14 stycznia 2013 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wiki, dokładnie tak zauważyłem, że wśród niektórych młodych ludzi krąży obiegowa opinia, że po studiach praca już czeka z wyciągniętymi rękami. a to bujda, nic poza tym. w zeszłym roku skończyłem studia. od razu po wakacjach udało mi się znaleźć pracę, ale to tylko dlatego, że studiowałem zaocznie i od 2 roku studiów prawie cały czas pracowałem. głównie w eniro - przez 3 lata, bo dostałem tam pracę nie mając doświadczenia. nie pracując wcześniej praktycznie nigdzie. dorabiania w supermarkecie nie liczę. gdyby nie to, to miałbym tak, jak niektórzy moi koledzy z roku, którzy w ogólne nie pracowali w czasie studiów i teraz mają problem...
Rozwiń
wiki
wiki (14 stycznia 2013 o 16:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ukończone studia nie są żadnym gwarantem na zdobycie pracy.Konkretne zawody np.kucharz,kelner,kosmetyczka,fryzjer,ślusarz,spawacz mają zdecydowanie większe szanse na pozyskanie pracy.Studiowanie to zajęcie dla ambitnych lub leniwych... nie mających ochoty na podjęcie jakiejkolwiek pracy.
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2013 o 16:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mgr. na bezrobotnym' timestamp='1358164858' post='720185']
Kolejne fabryki mgr. po zasiłek do pośredniaka .
[/quote]

To jedna wielka farsa, polikwidowano porządne szkoły zawodowe i technika. Obecny mgr w przeważającej liczbie przypadków nie ma porównania do absolwentów techników z czasów z przed reformy oświaty (na niekorzyść mgr oczywiście). Ogłupia się ludzi, że po studiach od razu znajdą pracę. Może znajdą, ale nie od razu i nie koniecznie w zawodzie i nie koniecznie "biurową". A wg. minie być mgr czy inż. tylko po to by być ślusarzem czy sprzątaczem to bez sensu (nie obrażając tych zawodów). Jak się czyta o kierunkach jakie proponują uczelnie to nasuwa się myśl kiedy otworzą kierunek o specjalności konserwator powierzchni płaskich. Liczy się tylko liczba studentów, a co za tym idzie - KASA.
Rozwiń
gocha
gocha (14 stycznia 2013 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mgr. na bezrobotnym' timestamp='1358164858' post='720185']
Kolejne fabryki mgr. po zasiłek do pośredniaka .
[/quote]

zeby otrzmyac taki "luksus" najpierw trzeba conajmniej rok byc zatrudnionym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!