poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Kolejny pomysł na pl. Litewski: Dwie fontanny

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2013, 11:13
Autor: Dominik Smaga

W tej koncepcji inaczej wyglądają m. in. fontanny: są dwie i to kanciaste.  (wizualizacja)
W tej koncepcji inaczej wyglądają m. in. fontanny: są dwie i to kanciaste. (wizualizacja)

Gotowa jest już kolejna koncepcja przebudowy pl. Litewskiego. Do piątku mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do pomysłów na zagospodarowanie placu.

Magistrat ujawnił dziś kolejny pomysł na pl. Litewski. Opracował go ten sam zespół architektów, który wcześniej na zlecenie miasta przygotował dwie koncepcje przebudowy placu.

Ratusz uznał jednak, że obie koncepcje są za bardzo do siebie podobne. Stwierdził, że może je traktować najwyżej jako dwa warianty tej samej koncepcji i zażądał sporządzenia jeszcze jednej wizualizacji.

W przedstawionej dziś wizualizacji nie ma mowy o przestawianiu jakiegokolwiek z pomników. Poprzednie wersje mówiły o przesunięciu pomnika Konstytucji 3 Maja tak, by stał tuż za pomnikiem Nieznanego Żołnierza. W miejscu placu zabaw nadal uwzględniony jest plac do organizacji imprez kulturalnych z nawierzchnią wykonaną z drewna. Inaczej wyglądają też fontanny: są dwie i to kanciaste.

Inaczej skomponowana jest przestrzeń między pomnikiem Unii Lubelskiej a gmachem Wydziału Politologii UMCS. Plac w tym miejscu jest bardzo gęsto poprzecinany alejkami. Uliczka wzdłuż hotelu Europa jest miejscem dla ogródków kawiarnianych.

Także w tej wersji deptak jest przedłużony do ul. 3 Maja. Wzdłuż gmachu Poczty Głównej stoi szpaler drzewek. Przebieg zlikwidowanej ulicy, która teraz biegnie wzdłuż gmachów UMCS nie jest już tak czytelny, jak w poprzednich wersjach.

– Do piątku do godz. 7.30 czekamy na uwagi mieszkańców w tej sprawie – mówi Anna Machocka z biura prasowego Ratusza. – Później obie koncepcje wraz z uwagami zaopiniuje nasz wewnętrzny zespół zadaniowy. Pod koniec maja powinny zapaść decyzje co do końcowej, ostatecznej koncepcji. Może ona być np. kompilacją obu wersji uwzględniającą pewne uwagi – dodaje Machocka.

Do września architekci będą musieli na bazie wybranej koncepcji opracować gotowy projekt przebudowy. Na jego podstawie magistrat ma ogłosić przetarg na roboty budowlane, których zakończenie zapowiada na wrzesień 2014 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
a
Przemo
ja
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

a
a (7 maja 2013 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poprzednia wizualizacja miała coś wspólnego z artyzmem, obecna to raczej układanie klocków przez przedszkolaków. zróbcie fontannę taką, aby ją można było pokazywać znajomym a nie jakąś sadzawkę dla gołębi. fontanny na całym świecie mają ciekawe kształty, oświetlenie i co najważniejsze - figury!!!
Rozwiń
Przemo
Przemo (7 maja 2013 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
projekt placu litewskiego nieznacznie rożni sie od placów w obozach koncentracyjnych, tragedia.
Pustka, zero wizji..
Rozwiń
ja
ja (7 maja 2013 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wcześniejsze wizualizacje były lepsze
Rozwiń
lublinianin
lublinianin (7 maja 2013 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zróbcie fontanne multimedialną, taką jak we Wrocławiu !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!