niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejny protest i korki na ul. Nałęczowskiej (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2013, 17:31
Autor: łm

Protest na ul. Nałęczowskiej (Jacek Świerczyński)
Protest na ul. Nałęczowskiej (Jacek Świerczyński)

Kilkadziesiąt osób protestowało w piątek na ul. Nałęczowskiej i Szerokie w Lublinie. Droga była zablokowana przez ponad godzinę.

- Nasze postulaty to budowa szkoły i przedszkola, o które prosimy miasto od 13 lat, szeregu ulic na Szerokim i poprawa bezpieczeństwa na ul. Nałęczowskiej – wylicza Maria Dudziak, przewodnicząca pikietujących.

Był to drugi protest mieszkańców Szerokiego w ciągu ostatnich kilku dni. W piątek chodzili na przejściu niedaleko sklepu spożywczego ABC. W ubiegłą sobotę tamowali ruch na skrzyżowaniu ul. Nałęczowskiej z Gnieźnieńską.

Droga była zablokowana. Policja kierowała samochody na objazdy. Mimo to na Nałęczowskiej utworzył się kilkukilometrowy korek.

- Rozumiem potrzeby mieszkańców, ale taki sposób protestowania jest niedopuszczalny - mówi Łukasz, kierowca z Chełma.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Krzykacz
kawka
ewa
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Krzykacz
Krzykacz (22 września 2013 o 15:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co jestem Wam winny , co ? !!!! Chciałem tylko przejechać. Nienawidzę Was i będę za każdą inwestycją, byle nie u Was. Dziękuję 

Bez tych "krzykaczy" zimą nie przejedziesz Nałęczowską, bo będzie zaśnieżona i oblodzona - nikt nie kiwnie palcem.

Rozwiń
kawka
kawka (20 września 2013 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Szanowni Państwo, oni protestowali przeciwko chamstwu na drodze, którego wy jesteście autorami. Nałęczowska dzięki zalewowi aut z rejestracją LPU jest rano i po południu zablokowana. Nie można przejść na drugą stronę nie ryzykując życia, nikt z was się nie zatrzymuje, aby przepuścić pieszych.

Rozwiń
ewa
ewa (20 września 2013 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Do Normalnego

Do tej pory jeździło się spokojnie, można było wyjechać z osiedlowych uliczek na Nałęczowską normalnie, a teraz od kiedy ograniczono ruch na Warszawskiej, cała wiocha na LPU i zapewnie ty, wali bez zatrzymywania się od wczesnych godzina porannych do wieczora, nie można przejść przez przejście na przystanek i do sklepu, nikt z was nie zatrzyma się nawet jeśli stoją dzieci, wielu moich znajomych spóźniło się na autobus nr 3 bo nie mogli przejść przez ulicę na oznakowanym przejściu, nie można przejść do kościoła, ile tam jest wypadków każdego tygodnia, bo ciągle ktoś wymusza pierwszeństwo. Wszyscy gnają bez opamiętania, na chama wyprzedzają na podwójnej ciągłej, To dlatego ci ludzie protestowali i mieli rację do cholery. Jedź przez Warszawską, to ci będzie wygodniej matole.

Rozwiń
45
45 (20 września 2013 o 21:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

na nałęczowskiej przydałaby się zwykła poprawa bezpieczeństwa.Codziennie jakiś deb*** wypada z zakrętu i przy kuźni wyprzedza na podwójnej ciągłej.Jak dziś o 7.20 kierowsa octawi na LPU.Mam nadzieję,że czyta.Tam jak nie ma korka to nikt nie jeździ 50 a policja to przyjeżdza tylko do wypadków.

Rozwiń
adagor
adagor (20 września 2013 o 20:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Protestuję przeciwko takiej formie protestu!

To nie podróżujący tą trasą powinni ponosić konsekwencje i co ważniejsze koszty słusznych czy niesłusznych pretensji i żądań mieszkańców. Kierowcy nie wybudują Wam dróg, przedszkoli czy szkoły. Dbałość o bezpieczeństwo na ul Nałęczowskiej przez jej zablokowanie to naprawdę innowacyjne podejście do tego zagadnienia. Proszę protestować, domagać się i postulować przed Urzędem Miasta i u swoich przedstawicieli w Samorządzie.

Policja swoje działania skupia na zapewnieniu płynności ruchu i bezpieczeństwa. Policja jak widać nie podejmuje żadnych działań wobec blokujących drogi, bo jak się domyślam o swoim kolejnym już  „proteście” zawiadomiliście  Urząd Miasta, a urzędnicy w swej dobrotliwości i bezmyślności  nie zabronił Wam takiej formy zgromadzenia. A właściwa interpretacja powinna być taka:

-  Zgodnie z przepisem art. 90 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (tj. Dz. U. z 2012r., Nr 46, poz. 275 z późn. zm.) kto tamuje ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu podlega karze grzywny albo karze nagany.

Organizatorzy zgromadzenia które polega na blokowaniu drogi poprzez ciągłe poruszanie się uczestników po przejściu dla pieszych powinni otrzymać odmowę takiego „zgromadzenia”, a jeśli robią to bez zgody Władz powinni być ukarani.

Ponadto jest Kodeks Ruch Drogowego który w Art. 14 zabrania: zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

Jest również jednoznaczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego dnia 18 stycznia 2006 roku (sygn. akt K 21/05), który uznał, że nie każde zbiorowisko obywateli jest zgromadzeniem. Zdaniem Trybunału nie jest zgromadzeniem wspólne działanie jednostek utrudniające korzystanie z dróg publicznych jako instrument realizacji innych celów, czyli  blokowanie dróg!!!

Tylko tyle i aż tyle na ten temat.

Moja prośba o pomyślunek do Organizatorów tych blokad, a do Władz o egzekwowanie prawa.

Wolność i Demokracja to nie jest to samo co bezprawie i anarchia jego obywateli wobec współobywateli.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!