sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Komendant Guzik idzie na emeryturę

  Edytuj ten wpis

Wojewódzki komendant policji w Lublinie odchodzi ze stanowiska. Wczoraj złożył do Komendanta Głównego Policji wniosek o zwolnienie ze służby.

Guzik dziś żegnał się ze współpracownikami z Komendy Wojewódzkiej Policji. Dzień wcześniej złożył komendantowi głównemu wniosek o zwolnienie go ze służby. O jego odejściu w krótkim komunikacie poinformował Janusz Wojtowicz, rzecznik KWP. Sam Guzik nie znalazł czasu, żeby wytłumaczyć powody odejścia na emeryturę.

- Decyzja o odejściu komendanta na emeryturę była zaplanowana, przemyślana i uwarunkowana względami osobistymi - oświadczył Wojtowicz. - Jej termin nie był przypadkowy. Wiąże się m.in. z zakończeniem kontroli komendy przez MSWiA.
Innym powodem, dla którego komendant dopiero teraz składa dymisję jest to - twierdzi Wójtowicz - że musiał dopilnować sprawy udzielenia policyjnej pomocy komornikowi przy eksmisji b. betanek z klasztoru w Kazimierzu Dolnym. - Oprócz tych powodów nikt i nic nie miało wpływu na jego decyzję, która jest ostateczna - zapewnia rzecznik.

Zaprzecza jednocześnie, by Guzik podał się do dymisji, bo wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska. A to szef lubelskiej PO, poseł Janusz Palikot, od dawna domagał się odwołania komendanta za afery, które w czasie jego kadencji wstrząsnęły lubelskim garnizonem policji.

Palikot podkreślał, że Guzik powinien odejść wraz z Zygmuntem Sitarskim, komendantem miejskim, za brak nadzoru nad podwładnymi Sfinansował bilboardy wzywające do dymisji obu oficerów. MSWiA nie dopatrzyło się jednak, by komendanci zrobili błędy.

- Nie rozpatruję dymisji komendanta w kategoriach "cieszyć się” lub "nie cieszyć” - twierdzi poseł Palikot. - Moim celem było nie tylko doprowadzenie do zdymisjonowania obu policjantów, ale i naprawa funkcjonowania lubelskiej policji oraz poprawa jej wizerunku w oczach społeczeństwa. Szkoda, że komendantowi Guzikowi nie starczyło odwagi, żeby poczekać na wyniki kolejnej kontroli, która tym razem zostanie przeprowadzona bez politycznego parasola.
Janusz Guzik jest policjantem od 19 lat. Komendantem w Lublinie został w lutym 2006 roku. Komendant główny policji nie wypowiedział się jeszcze, czy przyjmie wniosek Guzika o zwolnienie ze służby. (RP)

AFERY W LUBELSKIEJ POLICJI

Gdy Janusz Guzik był szefem lubelskiej policji za kratki trafił sierżant z Komendy Miejskiej Policji podejrzany zgwałcenie studentki w izbie zatrzymań. Inny policjant oskarżony jest o molestowanie nastolatki podczas patrolu. A dwaj policjanci ze Świdnika odpowiadają za pobicie upośledzonego mężczyzny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mark
zbimar
obiektywny
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mark
Mark (11 lutego 2011 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Doprowadził do zwolnienia się kilku doświadczonych policjantów z garnizonu lubelskiego. W szczególności "kochał" Biłgoraj to chyba przez Palikota. Każda łza niech mu będzie kamieniem na starość.
Rozwiń
zbimar
zbimar (26 listopada 2007 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poszukajcie lepiej tego,co ten bandyta robił w Sieradzu gdy był tam komendantem powiatowym policji.Zabójstwo podległego mu policjanta,za ktorym stali jego koledzy,kradzieże w siedzibie policji,nieprawidłowości w gospodarowaniu funduszami operacyjnymi(wykorzystywanie ich dla prywatnych celów, czy też prowadzenie restrykcyjnych działań wobec obywateli bez podstaw wynikających z prowadzonego postępowania.Guzior to zwykła qrwa, która najpierw służyła komuchom a potem,dla tego aby doczekac emerytury, przefarbowała się na sługusa solidaruchów.Śmiec, o którym nie warto wspominac...CHWDP
Rozwiń
obiektywny
obiektywny (31 października 2007 o 12:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co na to pani o Dorna? /parasol/.
Rozwiń
jo
jo (29 października 2007 o 22:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo. Popieram. Nabył uprawnienia, ma prawo zadecydować o tym, kiedy odchodzi na emeryturę. Tylko "żal", że niektórym kończą się argumenty do walki o... sam nie wiem o co, ale walczyć trza!
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (27 października 2007 o 17:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak coś chcesz komentować to wypada posiadać elementarne wiadomości. Guzik nie popełnił żadnego przestępstwa, za które można byłoby pozbawić emerytury policyjnej. Czy odszedł teraz czy później i tak by mu sie należała. Ze względów finansowych opłacałoby sie mu przeczekać do końca roku. Odszedł teraz bo tak chciał i może go Palikot pocałować w d...ę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!