wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Komendant się broni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2002, 20:54

Zbigniew Głowacki, komendant lubelskiej policji, najgorsze ma już za sobą – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Dziś ma być gotowy raport o sytuacji w lubelskim garnizonie policji. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie jego szefa

– Gdyby mieli odwołać Głowackiego, już dawno by to zrobili – mówi wysoko postawiony funkcjonariusz lubelskiej policji. – Świadczą za nim dobre wyniki, a to dla przełożonych najważniejsze. W najbliższym czasie na pewno nie będzie odwołania komendanta.
Paweł Biedziak, rzecznik prasowy KGP twierdzi, że jakakolwiek decyzja może zapaść w przyszłym tygodniu.
– W piątek będzie gotowy raport o sytuacji w lubelskim garnizonie – mówi. – W weekend komendant główny zapozna się z jego treścią.
O lubelskiej komendzie głośno zrobiło się w lutym tego roku. Z policyjnej szafy znikły pieniądze. Później samobójstwo popełnił jeden z funkcjonariuszy. Do rzecznika praw obywatelskich i do Komendy Głównej Policji zaczęły docierać sygnały o nieprawidłowościach w lubelskiej policji. Spowodowało to wizytę przedstawicieli RPO. Prof. Zoll wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości o objęcie nadzoru nad KWP w Lublinie. Dwa razy KWP była kontrolowana przez inspektorów z KGP.
Ostatnia inspekcja zakończyła się przed tygodniem. Zaowocowała powstaniem sprawozdania, które będzie przedstawione nadinsp. Antoniemu Kowalczykowi, komendantowi głównemu policji, który wczoraj spotkał się z Julianem Sekułą, przewodniczącym ZW NSZZ Policjantów w Lublinie. – Była to bardzo męska rozmowa – mówi J. Sekuła. – Padły ostre słowa. Przedstawiłem komendantowi krytyczne uwagi dotyczące sytuacji w lubelskim garnizonie. Mam nadzieję, że podejmie rozsądną decyzję. Nie chodzi tylko o zmianę na stanowisku komendanta. Wiele spraw wymaga wyjaśnienia, między innymi współpracy komendanta ze związkami zawodowymi. Mamy zastrzeżenia także do stosunków panujących w lubelskiej komendzie.
Komendant Głowacki poza oświadczeniem, w którym skrytykował pracę przedstawicieli rzecznika praw obywatelskich, nie zabiera głosu w sprawie sytuacji w lubelskiej policji.
Podinsp. Bibianna Bortacka, rzecznik prasowy KWP w Lublinie, nie zajmuje stanowiska w sprawie komendanta. – Nie chcę komentować prasowych „rewelacji” – stwierdziła. – Nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistymi ustaleniami, zwłaszcza artykuły dotyczące wniosków pokontrolnych w KWP.

Zmiany kadrowe

Już wkrótce lubelska komenda będzie miała tylko jednego zastępcę komendanta. 12 maja na emeryturę przeszedł insp. Eugeniusz Kura, a pod koniec miesiąca na rentę odchodzi mł. insp. Waldemar Wieprzowski. Jedynym zastępcą – do momentu powołania nowych – będzie mł. insp. Józef Zygmontczok. Kto zostanie drugim? Nieoficjalnie mówi się o funkcjonariuszu z Krakowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!