poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Komendant żąda wyjaśnień

Dodano: 18 listopada 2002, 21:11

Komendant wojewódzki policji w Lublinie wszczął postępowanie wyjaśniające po naszym wczorajszym artykule. Napisaliśmy, przez kilkadziesiąt minut grupa pijanych mężczyzn terroryzowała mieszkańców Lublina. Wzywana na pomoc policja nie wysłała radiowozu.

- Jestem zbulwersowany, tym, co przeczytałem - przyznaje podinspektor Adam Mularz, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. - Dlatego natychmiast poleciłem wszcząć postępowanie wyjaśniające.
Mularz zapowiedział, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie po odsłuchaniu taśm rejestrujących, a także po wysłuchaniu funkcjonariuszy, którzy tego dnia mieli dyżur. Kiedy to się stanie? - Najpóźniej za tydzień - zapowiada podinspektor.
W artykule "Bił przechodniów, policja spała” opisaliśmy, jak w sobotni wieczór w centrum Lublina, na ulicy Narutowicza, a także na rogu tej ulicy z ul. Górną, grupa pijanych i agresywnych mężczyzn najpierw biła się między sobą, potem atakowała przechodniów. Wyjątkowo agresywny był jeden z mężczyzn, który rozebrał się do podkoszulka i rzucał się na ludzi z pięściami. Awantura na ulicy trwała kilkadziesiąt minut. Jedną osobę, która została ranna, zabrała karetka pogotowia.
Mieszkańcy Narutowicza kilkakrotnie dzwonili na policję, m.in. pod numer alarmowy 997. Prosili o wysłanie radiowozu albo patrolu. Bezskutecznie. Kilkaset metrów od miejsca zdarzenia działa I komisariat policji. Nieco dalej znajduje się siedziba Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
(kl)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!