Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2007 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Komendantowi straży pali się pod nogami

0 248 A A

Komendant Andrzej Gregorek musi się tłumaczyć przełożonym z przetargów, które organizowała komenda wojewódzka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strażacy nie mają wątpliwości: dni szefa są policzone.

Do końca tygodnia komendant Gregorek ma czas na ustosunkowanie się do wyników kontroli, którą w Lublinie zarządził komendant główny straży pożarnej.

Kłopoty szefa lubelskiej komendy zaczęły się znacznie wcześniej, bo na początku roku.

Wtedy zastrzeżenia do organizowanych przez lubelskich strażaków przetargów zgłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Pokontrolny protokół trafił do lubelskiej prokuratury. Ostatecznie, jesienią, sprawą zajęli się śledczy w Siedlcach.

- Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w komendzie m.in. przy przetargach - potwierdza Krystyna Gołąbek, rzecznik PO w Siedlcach. - Sprawa jest wielowątkowa.

Dowiedzieliśmy się, że chodzi m.in. o pięć przetargów z lat 2005-2006 na zakup sprzętu, samochodów i założenia klimatyzacji w budynku przy ul. Strażackiej. Do nieprawidłowości miało dojść na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej, ale też w trakcie samego postępowania i podpisywania umów.

Co na to komendant Gregorek?

Wczoraj odmówił rozmowy z dziennikarzami i odesłał do swojej rzeczniczki. A ta stwierdziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nikt nie działał na szkodę komendy. - Domniemanie nieprawidłowości to wynik rozbieżności w interpretacji przepisów prawnych - twierdzi rzeczniczka Aneta Wożakowska-Kawska. - Postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek - podkreśla.

Do Dziennika Wschodniego i lubelskich parlamentarzystów trafił wczoraj anonimowy list podpisany \"lubelscy strażacy”.

Pojawiają się w nim dodatkowe zarzuty, m.in. o to, że komendant nieodpłatnie wykorzystywał słuchaczy Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP, strażaków oraz sprzęt transportowy i ratowniczy do prac przy budowie swojej willi. Rzecznik Wożakowska-Kawska przekazała, że komendant stanowczo temu zaprzecza.

Na przełomie września i października komendant główny straży pożarnej wysłał do Lublina swój zespół kontrolny.

- Zakres kontroli dotyczył spraw, które poruszyli inspektorzy MSWiA - wyjaśnia bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej PSP. - Nasi ludzie przygotowali własne wnioski pokontrolne. Teraz komendant Gregorek ma się do nich ustosunkować.

Kwestionowane przetargi

• wyposażenie grupy ratownictwa wodnego w specjalny sprzęt do nurkowania wartości 94 tys. zł
• autobus za 418 tys. zł
• samochód terenowy za 150 tys. zł
• wyposażenie gmachu komendy wojewódzkiej w klimatyzację za 350 tys. zł
• agregaty proszkowe do akcji gaśniczych za 109 tys. zł.

Komentarze 248

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 o 22:37
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 o 22:00
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 o 14:41
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 o 10:07
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 o 10:06
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 o 09:47
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 o 09:05
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 o 23:50
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 o 09:29
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 o 16:18
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 o 22:37
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 o 22:00
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 o 14:41
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 o 10:07
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 o 10:06
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 o 09:47
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 o 09:05
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 o 23:50
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 o 09:29
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 o 16:18
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Zobacz wszystkie komentarze 248

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 89 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!