wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Komputery gotowe do akcji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2006, 20:00

Supernowoczesne centrum komputerowe Politechniki Lubelskiej czeka na studentów i naukowców. Właśnie skończyły się kontrole z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. – Teraz pora wykorzystać ten potencjał – mówią na politechnice.

Budowa centrum pochłonęła prawie milion zł. Większość środków pochodziła z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. – Za te pieniądze zamontowaliśmy w naszych laboratoriach najnowocześniejszą technologię komputerową i sieciową – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Teraz możemy się pochwalić jedną z najlepszych pracowni w kraju.
Na razie w centrum uczą się studenci politechniki. – Ale już wkrótce z możliwości naszych pracowni będą mogli skorzystać mieszkańcy całej Lubelszczyzny – wyjaśnia
dr Sławomir Przyłucki z Politechniki Lubelskiej. – Zamierzamy uruchomić specjalistyczne kursy komputerowe kończące się uzyskaniem certyfikatów. No i nowe studia podyplomowe.
Kolejnym etapem ma być stworzenie Centrum Technologii Internetowych, które będzie włączone do europejskiej sieci podobnych centrów.
– Takie placówki to nowość w naszym kraju – tłumaczy
dr Przyłucki. – Centrum będzie łączyło działalność dydaktyczną z badaniami naukowymi. Co ważne, do badań zaprosimy różne firmy i instytucje wykorzystujące nowe
technologie. Na przykład Telekomunikację Polską.
Skorzystają wszyscy.
– Nasi partnerzy będą mogli na bieżąco wdrażać najnowocześniejsze techniki komputerowe i sieciowe.
My z kolei zyskamy pole do praktycznego zastosowania naszych badań – wylicza dr Przyłucki. Kiedy centrum rozpocznie swoją działalność? – Jeszcze za wcześnie na mówienie o konkretnych terminach. Na razie jesteśmy na etapie planowania i przygotowań.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!