Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2010 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Komunikacja miejska w Lublinie: lista zmian kursów autobusów od września

0 11 A A

Od 1 września pojazdy będą jeździć częściej niż w wakacje. Pojawi się kilka nowych linii, które wieczorem wracając z osiedli do zajezdni będą zatrzymywały się na wyznaczonych przystankach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Autobusy nocne wrócą do codziennego kursowania dopiero w październiku. To najważniejsze zmiany w komunikacji miejskiej po wakacjach.

Tak jak, co roku wracają rozkłady, jakie obowiązywały do czerwca. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował kilka udogodnień dla pasażerów. Są jednak i złe wiadomości.

– Komunikacja nocna przez cały wrzesień będzie kursowała jedynie w piątki i soboty. Codziennie będzie wyjeżdżać na trasy od początku października – mówi Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie.

Skąd takie ograniczenia? Jak tłumaczy ZTM to wynik oszczędności. Początek roku szkolnego to także ograniczenie kursów linii 250 i 251 jadących nad Zalew Zembrzycki. – We wrześniu te linie sezonowe będą kursowały tylko w weekendy. Od października do końca kwietnia zostają w ogóle zawieszone – dodaje.

Na jakie zmiany w komunikacji miejskiej w Lublinie możemy liczyć jesienią?

• Od 1 września na trasy wyjadą linie 0, 54, a także 21. 21 będzie kursowało na trasie Romera–Diamentowa–Wronkowska–Nowy Świat–Kunickiego–Krańcowa–Droga Męczenników Majdanka–Majdanek. Autobusy jeżdżące na tej trasie będą niskopodłogowe. To dzięki temu, że przetarg na obsługę tej trasy wygrała firma AKL z Lublina.

• Na powrót linii 56 pasażerowie będą musieli zaczekać do 1 października.

• Autobus z nr 7 wróci na trasę plac Litewski–Felin, gdzie pojedzie przez ul. Fabryczną.

• Z ulic zniknie linia 76 i będzie połączona z 12. Ta pojedzie trasą Konopnica-las–al. Kraśnicka–Jana Pawła II–Roztocze–Judyma–Parysa–al. Kraśnicka i dalej tak jak dotychczas na Czechów. • Podobnie będzie z linią 72, która zostanie wchłonięta przez 16. Ten autobus, gdy dojedzie do ul. Kunickiego przez ulicę Abramowicką i Głuską dotrze do pętli "Wygodna”.

• Linie dojeżdżające teraz do przystanku Roztocze, czyli nr: 9, 14, 19, 31 i 42 teraz będą kończyły kursy na nowej pętli osiedla Poręba przy ulicy Granitowej. • Podobnie będzie z autobusami jadącymi na osiedle Świt, czyli 57 i 28.

• Kolejna nowość to wprowadzenie nowych linii "zjazdowych”. Niektóre autobusy kończące swoje wieczorne kursy będą zamieniały oznakowanie na numery zaczynające się od 900 i po nowej trasie będą jechały w stronę zajezdni przy ulicy Grygowej. Dzięki temu pasażerowie będą mieli dodatkowe kursy zabierające ich z osiedli. Takich linii będzie dziesięć.

• Dopiero od listopada na trasę wróci autobus 74.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:13
[quote name='pasażer MPK' date='30 sierpień 2010 - 19:14 ' timestamp='1283188468' post='339031']
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i PKS od trasy zielonej.
Niech platformiackie urzedasy z ZTM sami przejda sie zima po zmroku młyńska to sie dopiero przekonają...
[/quote]

JAK NAJBARDZIEJ POPIERAM TEN POMYSŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21 WRACA NA "STARĄ" TRASE I KURSUJE PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA DO CENTRUM.
6 , 17 TEŻ DO CENTRUM PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNĄ.

ALE ZNAJĄC ZYCIE URZEDASY I TAK NAS MAJA GDZIEŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='pasażer MPK' date='30 sierpień 2010 - 19:14 ' timestamp='1283188468' post='339031']
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i P... rozwiń
Avatar
lk / 7 września 2010 o 08:06
32 po 3 Maja przez Hempla Okopową i dalej w Lipową SUPERRR POMYSł
Avatar
andrzej / 7 września 2010 o 04:18
Wreszcie 16 do dominowa! Brawa dla ztm, wreszcie mamy dojazd pod zamek.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=5XEPrthy06Q&feature=related
Avatar
pasażer MPK / 30 sierpnia 2010 o 19:14
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i PKS od trasy zielonej.
Niech platformiackie urzedasy z ZTM sami przejda sie zima po zmroku młyńska to sie dopiero przekonają...
Avatar
sdsds / 23 sierpnia 2010 o 22:26
[quote name='ja' date='23 sierpień 2010 - 18:36 ' timestamp='1282581414' post='334818']
A bezpośredni z Poręby na Majdanek? Teraz tez tylko z przesiadka, wstyd.... Tak duże osiedle,a połączenia z wielką nekropolią nie ma...
[/quote]
od wrzesnia - 28 bez przesiadki. Poreba to nazwa NOWEJ PETLI. Polozonej 'dwa kroki' od starej 'Poreby'
Avatar
hedr / 23 sierpnia 2010 o 19:06
A co tam z linią nr 8??? Jak zwykle nic. ZTM nic nie robi w tym kierunku żeby dołożć jakiś kurs w godzinach szczytu. Wrócą uczniowie, studenci i będziemy sie kisić jak sardynki w króciutkich autobusikach i to w godzinach szczytu. Dalej będzie oczekiwanie jak szanowny autobus lini nr 8 zawita na okopową. Ile to bedzie minut? 15, 20 po czasie? W szczególności chodzi mi o kurs po godz. 16, jak zwykle trzeba sie będzie oczekać. Co ZTM zaproponuje??? Podwyżke biletów??? Śmiech na sali.
Avatar
ja / 23 sierpnia 2010 o 18:36
A bezpośredni z Poręby na Majdanek? Teraz tez tylko z przesiadka, wstyd.... Tak duże osiedle,a połączenia z wielką nekropolią nie ma...
Avatar
Magdalena / 23 sierpnia 2010 o 18:06
Fajnie by się stało gdyby było jakieś sensowne połączenie Mełgiewska/Turystyczna (E.Leclerc), Andersa, Spółdzielczości Pracy, Związkowa (WSPiA), okolice Reala. Od lat jeżdżę w tym kierunku, zawsze z przesiadką, a przecież Bursaki/Związkowa, to miejsca gdzie dojeżdża się do pracy, do szkoły, a i połączenie z Realem by się przydało. Dalsze rozwinięcie trasy też przecież mogłoby być ( zjednej strony Tatary, z drugiej Choiny czy Czechów).
Avatar
józia / 23 sierpnia 2010 o 15:44
a gdzie poprawa dojazdu na willową i poligonową???i znowu 2 i 4 będą jechały w odstępach 3 minutowych?????dlaczego nie ma zadnej nowej linii do Ogrodu Botanicznego????dlaczego nie ma bezposredniego połączenia dzielnicy Tatary z Cmentarzem na Majdanku??czy Ci ktorzy kupili miesieczne bilety w MPK NA KILKA MIESIĘCY Z GÓRY MAJA PŁACIC PRZEWOŹNIKOWI LINII 47 ABY DOJECHC NA MAJDANEK TRASĄ LINII 47????OBIECYWANO W MPK ZE BEDZIE BEZPOSREDNIA LINIA Z DZIELNICY TATARY NA MAJDANEK????
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:13
[quote name='pasażer MPK' date='30 sierpień 2010 - 19:14 ' timestamp='1283188468' post='339031']
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i PKS od trasy zielonej.
Niech platformiackie urzedasy z ZTM sami przejda sie zima po zmroku młyńska to sie dopiero przekonają...
[/quote]

JAK NAJBARDZIEJ POPIERAM TEN POMYSŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21 WRACA NA "STARĄ" TRASE I KURSUJE PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNA DO CENTRUM.
6 , 17 TEŻ DO CENTRUM PRZEZ WOLSKA I FABRYCZNĄ.

ALE ZNAJĄC ZYCIE URZEDASY I TAK NAS MAJA GDZIEŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='pasażer MPK' date='30 sierpień 2010 - 19:14 ' timestamp='1283188468' post='339031']
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i P... rozwiń
Avatar
lk / 7 września 2010 o 08:06
32 po 3 Maja przez Hempla Okopową i dalej w Lipową SUPERRR POMYSł
Avatar
andrzej / 7 września 2010 o 04:18
Wreszcie 16 do dominowa! Brawa dla ztm, wreszcie mamy dojazd pod zamek.
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2010 o 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=5XEPrthy06Q&feature=related
Avatar
pasażer MPK / 30 sierpnia 2010 o 19:14
21 powinna kursować po starej trasie jadąc przez wolską i fabryczną-tylko jadąc do centrum.
6 i 17 też w drodze do centrum powinna jechac przez wolską i fabryczną.
ciekawe jak długo jeszcze ZTM będzie udawał,że ludziom to niepotrzebne?
Przeciez tam ludzie sie przesiadają lub jadą docelowo.A nikt nie chce zapierniczać z trasy zielonej na 1-maja dookoła lub zapitalać na targ lub dworce PKP i PKS od trasy zielonej.
Niech platformiackie urzedasy z ZTM sami przejda sie zima po zmroku młyńska to sie dopiero przekonają...
Avatar
sdsds / 23 sierpnia 2010 o 22:26
[quote name='ja' date='23 sierpień 2010 - 18:36 ' timestamp='1282581414' post='334818']
A bezpośredni z Poręby na Majdanek? Teraz tez tylko z przesiadka, wstyd.... Tak duże osiedle,a połączenia z wielką nekropolią nie ma...
[/quote]
od wrzesnia - 28 bez przesiadki. Poreba to nazwa NOWEJ PETLI. Polozonej 'dwa kroki' od starej 'Poreby'
Avatar
hedr / 23 sierpnia 2010 o 19:06
A co tam z linią nr 8??? Jak zwykle nic. ZTM nic nie robi w tym kierunku żeby dołożć jakiś kurs w godzinach szczytu. Wrócą uczniowie, studenci i będziemy sie kisić jak sardynki w króciutkich autobusikach i to w godzinach szczytu. Dalej będzie oczekiwanie jak szanowny autobus lini nr 8 zawita na okopową. Ile to bedzie minut? 15, 20 po czasie? W szczególności chodzi mi o kurs po godz. 16, jak zwykle trzeba sie będzie oczekać. Co ZTM zaproponuje??? Podwyżke biletów??? Śmiech na sali.
Avatar
ja / 23 sierpnia 2010 o 18:36
A bezpośredni z Poręby na Majdanek? Teraz tez tylko z przesiadka, wstyd.... Tak duże osiedle,a połączenia z wielką nekropolią nie ma...
Avatar
Magdalena / 23 sierpnia 2010 o 18:06
Fajnie by się stało gdyby było jakieś sensowne połączenie Mełgiewska/Turystyczna (E.Leclerc), Andersa, Spółdzielczości Pracy, Związkowa (WSPiA), okolice Reala. Od lat jeżdżę w tym kierunku, zawsze z przesiadką, a przecież Bursaki/Związkowa, to miejsca gdzie dojeżdża się do pracy, do szkoły, a i połączenie z Realem by się przydało. Dalsze rozwinięcie trasy też przecież mogłoby być ( zjednej strony Tatary, z drugiej Choiny czy Czechów).
Avatar
józia / 23 sierpnia 2010 o 15:44
a gdzie poprawa dojazdu na willową i poligonową???i znowu 2 i 4 będą jechały w odstępach 3 minutowych?????dlaczego nie ma zadnej nowej linii do Ogrodu Botanicznego????dlaczego nie ma bezposredniego połączenia dzielnicy Tatary z Cmentarzem na Majdanku??czy Ci ktorzy kupili miesieczne bilety w MPK NA KILKA MIESIĘCY Z GÓRY MAJA PŁACIC PRZEWOŹNIKOWI LINII 47 ABY DOJECHC NA MAJDANEK TRASĄ LINII 47????OBIECYWANO W MPK ZE BEDZIE BEZPOSREDNIA LINIA Z DZIELNICY TATARY NA MAJDANEK????
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 79 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!