Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 czerwca 2010 r.
16:11
Edytuj ten wpis

Koncert Europe w Lublinie będzie kosztował 78 tys. euro

0 27 A A

Za koncert w Lublinie muzycy z Europe zainkasują 78 tys. euro, z czego 85 proc. pokryją środki z Unii Europejskiej. Samorządowcy rozmawiali także z grupą Scorpions.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Samorządowcy oficjalnie ogłosili program uroczystości. Potwierdziły się tym samym nasze informacje sprzed dwóch tygodni. Szwedzka grupa Europe wystąpi 24 lipca na lubelskim Placu Zamkowym.

– Oni również obchodzą swoje 30 lat na scenie – mówi Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa. – Przyjadą specjalnie na nasz koncert. To jeden z tych wielkich zespołów, na który nas stać.

Za występ w Lublinie muzycy z Europe zainkasują 78 tys. euro, z czego 85 proc. pokryją środki z Unii Europejskiej.

Samorządowcy rozmawiali także z grupą Scorpions. Okazało się jednakże sprowadzenie ich do Lublina jest niemożliwe.

– Koncert byłby dwa razy droższy, poza tym nie udało się wynegocjować odpowiednich terminów – dodaje Grabczuk.

Występowi szwedzkiej gwiazdy będzie towarzyszyć zbiórka na rzecz powodzian. Przeprowadzi ją Caritas.

– Pieniądze przeznaczymy na wyprawki dla dzieci z zalanych terenów – mówi ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas w Lublinie. – Kupimy m.in. tornistry, podręczniki i zeszyty. Kwesta będzie prowadzona tylko w czasie koncertu, ale datki cały czas można wpłacać na nasze konto.

Caritas liczy na hojną publiczność

Samorządowcy są przekonani, że koncert Europe będzie wielkim wydarzeniem. 24 lipca muzycy mają przypomnieć całej Polsce, że to robotniczy zryw w Lublinie i Świdniku poprzedził strajk w Stoczni Gdańskiej. Tym samym przyczynił się do powstania Solidarności. Czasy świetności grupy Europe przypadają na drugą połowę lat 80. Zasłynęli wówczas przebojem " The Final Countdown” ("Finałowe odliczanie”).

Koncert szwedzkiej gwiazdy ma być zwieńczeniem lipcowych uroczystości. Obchody robotniczego zrywu rozpoczną się tydzień wcześniej. 17 lipca z Lublina do Gdańska wyjedzie specjalny wagon "pamięci”. To akcja organizowana przez "Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN”. Dzień później rozpoczną się oficjalne uroczystości, które zakończy koncert Lubelskiej Federacji Bardów w hali MTL.

Obchody zakończą się 25 lipca, kiedy na specjalnym koncercie na Placu Zamkowym wystąpi m.in. zespół Lombard.

Koncert Europe w Lublinie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:54
Gargamel idź Ty lepiej do smerfow i do swojej bajeczki... Europe to zawsze był jest i będzie lepszy zespol niż Jon bon Jovi!!!
Avatar
~ANTON~ / 13 lipca 2010 o 23:03
TY GARGAMEL IDŻ
SIE STRZEP BO CI SIE
COŚ ZE ŁBA SYPIE
EUROPE TO KLASA
A WIEŚMAK TO CIE
ZROBIŁ PAJACU NA
NICIACH
Avatar
~ANTON~ / 13 lipca 2010 o 22:58
gargamel napisał:
Wieśmaki, które 24 lata temu (w 1986 roku) miały tylko 2 przeboje : "The Final Countdown" oraz "Carrie". "Pyszne" piwo VIP z "Biedronki" temu kto zna więcej ich piosenek, he he. Od tego czasu nikt nie słyszał o tym soft-metalowym dziadostwie ze Szwecji. Ich płyty maja żenujące nakłady (Sprawdźcie na Wikipedii. Tylko 1 ich płyta w ostatnich 19 latach sprzedała się w nakładzie 600 tys. egzemplarzy. Reszta to lokalna sprzedaż szwedzka). Rozpadli się w 1992 roku, by się reaktywować w 2003 roku, żeby zarobić na emeryturę. W sam raz pasują do koncertu na zadupiu Europy, czyli w Lublinie. Wyrwać trochę kasy za pieniądze z budżetu UE zawsze warto. Unia europejska sponsoruje koncert, a Lublin tańczy i śpiewa.
rozwiń
Avatar
~marek~ / 13 lipca 2010 o 15:28
czekamy czekamy, tipsy train yez będzie grało

zapraszam: [url="http://www.filmyprl.pl/"]http://www.filmyprl.pl/[/url]
Avatar
mihd / 2 lipca 2010 o 00:33
smieszą mnie ludzie którzy mówią ze europe to zespół jednego przeboju...nawet sobie nie zadali trudu by posluchac tak swietnych kompozycji jak sign of the times, superstitious, cherokee, czy najnowsze no stone unturned, last look at eden, new love in town, lub chociazby solowe numery joey'ego tempesta ! gdybyscie ich posluchali uznalibyscie ze fakt final countdown to swietny przeboj, ale tamte piosenki maja w sobie naprawde cos niesamowitego (+jego głos ! mmm) ja jestem oczarowana Europe od baaardzo dawna i denerwuje mnie ignorancja ludzi
Avatar
ksnkn / 2 lipca 2010 o 00:27
EUROPE EUROPE ! joey tempest jest moim mistrzem kocham ich i cieszę się jak głupia że zobaczę ich drugi raz w to samo lato <3
Avatar
idol / 1 lipca 2010 o 21:54
Juz nie moge sie doczekac koncertu.Europe to klasa światowa.
Avatar
Nikita / 1 lipca 2010 o 21:29
WTF napisał:
(zespół jednego przeboju) Mało jest polskich zespołów których najlepsze czasy przypadały na lata 80'? oczywiście nie są tak drogie, a to nie dobrze, bo miasto de facto zapłaciłoby więcej. to jakaś kolejna chujowa arytmetyka unijna.
plebs przyjdzie, bo coś się będzie dziać, a biletów płatnych nie będzie, nażłopie się piwa i narobi wiochy - jak na każdym takim spędzie. Igrzysk i chleba!


Hmm. Zobaczysz Europe na żywo w akcji na koncercie to zmienisz zdanie. W Warszawie tez koncert nie był biletowany i nic złego się nie działo. Fani z zagranicy przyjada . A myślę, ze koncert Europe będzie dobra okazja na promowanie miasta.. Więc nie pisz takich zreczy z,e będzie to wyrzucony pieniądz. Przyjdź na koncert to sie pzrekonasz!!! :-)


Hmm. Zobaczysz Europe na żywo w akcji na koncercie to zmienisz zdanie. W Warszawie tez koncert nie był biletowany i nic złego się nie działo. Fani z zagranicy przyjada . A myślę, ze koncert Europe będzie dobra okazja na promowanie miasta.. Więc nie pisz takich zreczy z,e będzie to wyrzucony pieniądz. Przyjdź na koncert to sie pzrekonasz!!! :-) rozwiń
Avatar
Nikita / 1 lipca 2010 o 21:23
Europe istneije od tylu lat. Jest świetnym zespołem koncertowym. Kazdy ich show jest pieknym wydarzeniem dla fanów i innych słuchaczy. Fakt,ze promowany była i nadal jest przez pryzamt jednego przeboju lub paru utworów. Ale każdy kto zna i słucha Europe to ma z problemem z wyborem piosenek , ktore chcialby aby znalazły się na koncercie.:-)
Avatar
manniak / 1 lipca 2010 o 11:45
Czy Europe jest zespołem jednego przeboju ? Możliwe ale przecież oprócz zakatowanego w rozgłośniach radiowych The Final Countdown zespół posiada wiele ciekawych nagrań w swoim dorobku. Śmieszą mnie opinie ludzi, którzy usłyszeli w radio 2 piosenki i wydają osądy A co do soft metalu ze Szwecji po prostu tak się kiedyś grało
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 07:54
Gargamel idź Ty lepiej do smerfow i do swojej bajeczki... Europe to zawsze był jest i będzie lepszy zespol niż Jon bon Jovi!!!
Avatar
~ANTON~ / 13 lipca 2010 o 23:03
TY GARGAMEL IDŻ
SIE STRZEP BO CI SIE
COŚ ZE ŁBA SYPIE
EUROPE TO KLASA
A WIEŚMAK TO CIE
ZROBIŁ PAJACU NA
NICIACH
Avatar
~ANTON~ / 13 lipca 2010 o 22:58
gargamel napisał:
Wieśmaki, które 24 lata temu (w 1986 roku) miały tylko 2 przeboje : "The Final Countdown" oraz "Carrie". "Pyszne" piwo VIP z "Biedronki" temu kto zna więcej ich piosenek, he he. Od tego czasu nikt nie słyszał o tym soft-metalowym dziadostwie ze Szwecji. Ich płyty maja żenujące nakłady (Sprawdźcie na Wikipedii. Tylko 1 ich płyta w ostatnich 19 latach sprzedała się w nakładzie 600 tys. egzemplarzy. Reszta to lokalna sprzedaż szwedzka). Rozpadli się w 1992 roku, by się reaktywować w 2003 roku, żeby zarobić na emeryturę. W sam raz pasują do koncertu na zadupiu Europy, czyli w Lublinie. Wyrwać trochę kasy za pieniądze z budżetu UE zawsze warto. Unia europejska sponsoruje koncert, a Lublin tańczy i śpiewa.
rozwiń
Avatar
~marek~ / 13 lipca 2010 o 15:28
czekamy czekamy, tipsy train yez będzie grało

zapraszam: [url="http://www.filmyprl.pl/"]http://www.filmyprl.pl/[/url]
Avatar
mihd / 2 lipca 2010 o 00:33
smieszą mnie ludzie którzy mówią ze europe to zespół jednego przeboju...nawet sobie nie zadali trudu by posluchac tak swietnych kompozycji jak sign of the times, superstitious, cherokee, czy najnowsze no stone unturned, last look at eden, new love in town, lub chociazby solowe numery joey'ego tempesta ! gdybyscie ich posluchali uznalibyscie ze fakt final countdown to swietny przeboj, ale tamte piosenki maja w sobie naprawde cos niesamowitego (+jego głos ! mmm) ja jestem oczarowana Europe od baaardzo dawna i denerwuje mnie ignorancja ludzi
Avatar
ksnkn / 2 lipca 2010 o 00:27
EUROPE EUROPE ! joey tempest jest moim mistrzem kocham ich i cieszę się jak głupia że zobaczę ich drugi raz w to samo lato <3
Avatar
idol / 1 lipca 2010 o 21:54
Juz nie moge sie doczekac koncertu.Europe to klasa światowa.
Avatar
Nikita / 1 lipca 2010 o 21:29
WTF napisał:
(zespół jednego przeboju) Mało jest polskich zespołów których najlepsze czasy przypadały na lata 80'? oczywiście nie są tak drogie, a to nie dobrze, bo miasto de facto zapłaciłoby więcej. to jakaś kolejna chujowa arytmetyka unijna.
plebs przyjdzie, bo coś się będzie dziać, a biletów płatnych nie będzie, nażłopie się piwa i narobi wiochy - jak na każdym takim spędzie. Igrzysk i chleba!


Hmm. Zobaczysz Europe na żywo w akcji na koncercie to zmienisz zdanie. W Warszawie tez koncert nie był biletowany i nic złego się nie działo. Fani z zagranicy przyjada . A myślę, ze koncert Europe będzie dobra okazja na promowanie miasta.. Więc nie pisz takich zreczy z,e będzie to wyrzucony pieniądz. Przyjdź na koncert to sie pzrekonasz!!! :-)


Hmm. Zobaczysz Europe na żywo w akcji na koncercie to zmienisz zdanie. W Warszawie tez koncert nie był biletowany i nic złego się nie działo. Fani z zagranicy przyjada . A myślę, ze koncert Europe będzie dobra okazja na promowanie miasta.. Więc nie pisz takich zreczy z,e będzie to wyrzucony pieniądz. Przyjdź na koncert to sie pzrekonasz!!! :-) rozwiń
Avatar
Nikita / 1 lipca 2010 o 21:23
Europe istneije od tylu lat. Jest świetnym zespołem koncertowym. Kazdy ich show jest pieknym wydarzeniem dla fanów i innych słuchaczy. Fakt,ze promowany była i nadal jest przez pryzamt jednego przeboju lub paru utworów. Ale każdy kto zna i słucha Europe to ma z problemem z wyborem piosenek , ktore chcialby aby znalazły się na koncercie.:-)
Avatar
manniak / 1 lipca 2010 o 11:45
Czy Europe jest zespołem jednego przeboju ? Możliwe ale przecież oprócz zakatowanego w rozgłośniach radiowych The Final Countdown zespół posiada wiele ciekawych nagrań w swoim dorobku. Śmieszą mnie opinie ludzi, którzy usłyszeli w radio 2 piosenki i wydają osądy A co do soft metalu ze Szwecji po prostu tak się kiedyś grało
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 1

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 5 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 1 4

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 61 5

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 20

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 41 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 45 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!