Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 28 A A
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4
Po nowej drodze pojedziemy maksymalnie z szybkością 70 km/h. Aleją Solidarności mogą jeździć nawet 4

Prawdopodobnie już w piątek skończą się kłopoty z dojazdem do Świdnika. Drogowcy mają puścić ruch nową aleją Solidarności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na tę drogę kierowcy czekali od dawna. – To, co działo się z dojazdem do Świdnika przez ostatnie dwa lata, można określić tylko jednym słowem: horror – mówi Jacek Kocoń, kierowca ze Świdnika. – Wszyscy czekają na nowy dojazd do miasta, wzdłuż lasu, bo każdy ma już dość korków. Każdy dzień zwłoki jest frustrujący – dodaje Kocoń.

Nowa droga jest prawie gotowa. W czwartek sprawdziliśmy: jedzie się nią jak po stole. Ma 2,5 kilometra długości. Zaczyna się na wysokości salonu Skody w Kalinówce przy S17, biegnie wzdłuż lasu i wpina się rondem w aleję Lotników Polskich w Świdniku.

– Rondo jest już gotowe. Kierowcy mogą z niego korzystać – mówi Radosław Brzózka, rzecznik Starostwa Powiatowego Świdnik, które na swoje barki wzięło koszt budowy tego ronda.

Robotnicy pracujący przy al. Solidarności mówią, że ruch będzie puszczony 1 grudnia. Na razie na wjazdach stoją plastikowe zapory. Nastroje studzi Krzysztof Zwolan z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Formalnie nie ma jeszcze technicznego odbioru drogi. To może potrwać nawet do połowy grudnia – zastrzega Zwolan. – Czy ruch zostanie puszczony jutro? To zależy od wykonawcy – dodaje.
– To niewykluczone – usłyszeliśmy w Budimeksie, który drogę zbudował.

– Niech chociaż otworzą ją w sobotę, kiedy będzie dzień otwarty na lotnisku w Świdniku. Będzie łatwiej dojechać – apeluje Kocoń.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 o 11:40
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 o 12:06
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 o 22:04
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 o 20:59
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 o 09:58
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 o 04:07
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 o 22:16
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 o 22:02
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 o 21:42
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 o 21:32

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Avatar
dawid / 17 grudnia 2012 o 11:40
ile można czekac na odbiór?!?!?!?!?
Avatar
św / 2 grudnia 2012 o 12:06
ekrany miedzy jezdnią a lasem ? jakiś szalony projektant czy może legowisko żuka gnojarza w lesie.
Avatar
sewra / 1 grudnia 2012 o 22:04
A wie ktoś, kiedy w końcu otworzą tą nową trasę?
Avatar
mf / 1 grudnia 2012 o 20:59
Trasa niby gotowa, lotnisko niby też super bajer (chociaż nie da się normalnie dojechać), ale kiedy do jasnej cholery będzie do Świdnika jeździło MPK? Przecież Świdnik z Lublinem tworzą jeden miejski organizm, a te złodzieje z ratuszów nie potrafią się dogadać, żeby uruchomić NORMALNĄ CYWILIZOWANĄ komuniację!!!
Avatar
LBN / 1 grudnia 2012 o 09:58
Hamburgi i tyle LSW. Swoją drogą niezłą masz fnatazje na temat LU.
Avatar
niestety kierowca z LU / 1 grudnia 2012 o 04:07
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy Lxx), natomiast duzo dowcipow i docinek slyszalem o LU wiec nie przekrecaj faktow, moj szanowny adwersazu o wsiowych korzeniach bo jeszcze ktos w to uwierzy i mocno sie zdziwi gdy zderzy sie z rzeczywistoscia. LU w calej Polsce to synonim wsi i buractwa drogowego, nie bez znaczenia jest wytworzony nowy odruch pawlowa - LU wjezdza na skrzyzowanie - bez wzgledu na to czy ma pierwszenstwo czy nie kazdy go puszcza aby jak najszybciej sie ddalil i nie stwarzal zagrozenia. W Poznaniu czy Wroclawiu jak widza LU wjezdzajce na skrzyzowanie to potrafia zatrabic co oznacza wprost dla innych "uwaga LU, badzcie czujni", kierowcy LU znani sa z machania piesciami na innych, utrudnianie zmiany pasa innym, niepomagania innym jak wlacza awaryjne czy mistrzowskiemu wyprzedzaniu na 3 oraz co mnie zawsze smieszy najbardziej - wg LU kierowcy LU to najlepsi kierowcy w Polsce. Pytanie tylko dlaczego pierwsze dowcipy o "kierowcach w czapkach" zaczynaly sie od slow "Jedzie wiesniak z Lublina w czapce..." Nikt nie mowi "z Chelma", "Zamoscia" czy nawet "Swidnika", dlaczego?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
[/quote]

Ojojoj troszke sie zagolopowales, nie fantazjuj prosze, w nadmiarze to szkodliwe nawet jak sie czesto "rozladowujesz". Akurat tak sie sklada, ze jezdze bardzo duzo po calej Polsce i zlego slowa nie slyszalem na kierowcow LSW (czy... rozwiń
Avatar
Nina / 30 listopada 2012 o 22:16
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
Nie mówcie tylko proszę, że to wypadkowa ich wysokiej inteligencji bo spadnę z krzesła.
Najważniejsze pytanie pozostaje nadal bez odpowiedzi: dlaczego ci z rejestracjami LSW zachowują się jak największe buraki?
[/quote]

A co, dziwisz się, że trąbią jak jedziesz 40 km/h lewym pasem i pukasz się w czoło?
[quote name='hifuheiurfh' timestamp='1354301149' post='702467']
Po co tyle krzyku o tych ze Świdnika?? Jakoś nie znam nikogo miłego i uprzejmego stamtąd (co nie znaczy, że takich nie ma). Czy powinniśmy się naprawdę cieszyć, że zaleje nas fala kierowców na blachach LSW, skądinąd wygrywających wszelkie plebiscyty na najgorszych kierowców, no może poza mośkami z Garwolina.
Nie wiem skąd taka buta niektórych mieszkańców tego miasta, tj. Świdnika, czyżby to kwestia kompleksów a może chodzi o coś innego?
... rozwiń
Avatar
swidniczanin / 30 listopada 2012 o 22:02
obniż pensje Burmistrza Jaksona, bo chyba nie zasłużył na takie wynagrodzenie z naszych podatków
[url="http://www.facebook.com/pages/Obniż-pensje-Burmistrza-Jaksona/445179568878979?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook....?ref=ts&fref=ts[/url]
Avatar
Roy / 30 listopada 2012 o 21:42
~hifuheiurfh~ ku[b]rcze smutne musisz mieć życie jeśli nie znasz nikogo miłego i uprzejmego... widocznie jesteś burakiem[/b]
Avatar
hmmm / 30 listopada 2012 o 21:32

[size=4]Koniec drogowego horroru. Nowa trasa do Świdnika, jak marzenie[/size]



[size=5]O naiwności!!

Horror to się dopiero zacznie!
Już widzę tych wiejskich miszczów, co to tylko z a p i e r d a l a ć potrafią.[/size]..
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 0 2

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 2 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 1 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 4 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód

Burze: W woj. lubelskim bez większych szkód 0 3

Czwartkowe burze nie spowodowały większych szkód w woj. lubelskim

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06]
22 czerwca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.06] 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek do lubelskich kin trafią zbierający znakomite recenzje horror Hereditary oraz kontynuacja kultowej już serii kryminalnej - Ocean's 8, tym razem w wersji kobiecej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki
galeria

Pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich zamiast placu zabaw? Pierwsze przymiarki 91 27

Jeszcze w czerwcu możemy poznać reguły konkursu na projekt pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich, który miałby stanąć w centrum miasta. Prezydent Lublina i jego podwładni nie będą mieli wpływu na konkurs. Teoretycznie może go wygrać projekt stworzony przez miejską radną PiS

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie?

340 tys. uczniów z Lubelskiego zaczyna wakacje. Jak wypadł pierwszy szkolny rok po reformie? 0 9

Ponad 340 tys. uczniów z całej Lubelszczyzny odbiera dziś świadectwa i zaczyna wakacje. Władza chwali reformę, ale nauczyciele i rodzice z niepokojem patrzą w przyszłość

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka

MUNDIAL 2018 Argentyna – Chorwacja 0:3. Totalna demolka 2 2

MUNDIAL 2018 Po niezwykle emocjonującym meczu w Niżnym Nowogrodzie Chorwacja zdeklasowała Argentynę wygrywając 3:0 i zapewniła sobie wyjście z grupy. Z kolei Leo Messi i spółka są o krok od pożegnania się z turniejem w Rosji

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend]
22 czerwca 2018, 21:00

"Wrota do piekieł" i inne filmy w kinie Perła w Lublinie [program na weekend] 12 1

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny weekend z plenerowym Kinem Perła. W najbliższym czasie zobaczymy m.in. horror Wrota do piekieł i dramat Belgica.

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia]
Uroczysta gala
galeria

Złota Setka 2017. Nagrodziliśmy najlepsze firmy z Lubelszczyzny [zdjęcia] 14 8

To już 22. edycja Rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny „Złota Setka 2017”. W czwartek wieczorem podczas uroczystej gali w Dworze Anna w Jakubowicach Konińskich nagrodziliśmy zwycięskie firmy. Był czas na gratulacje i okolicznościowe toasty.

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem?

Komitet Krzysztofa Żuka. Kto pójdzie do wyborów z prezydentem? 4 43

Rozmowy w sprawie zawiązania komitetu, którego twarzą byłby urzędujący prezydent Lublina, trwały od kilku miesięcy. W czwartek w obecności dziennikarzy przedstawiciele poszczególnych ugrupowań podpisali porozumienie programowe

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd

Sprawa prof. Starosławskiej wraca do prokuratury. Tak zdecydował sąd 11 7

W czwartek sąd rejonowy uchylił postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa dotyczącego prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Rozstrzygnięcie jest prawomocne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!