niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Koniec giełdy przy ul. Kresowej? Kupcy zaniepokojeni. MOSiR odpowiada

Dodano: 7 lutego 2018, 18:30
Autor: Dominik Smaga

- Nie zamykamy giełdy przy ul. Kresowej. To plotki – zapewnia miejska spółka zarządzająca stadionem, na którym co niedziela odbywa się handel. O likwidację giełdy pyta oficjalnie szef opozycji w Radzie Miasta. Nie jest jednak wykluczone, że kupców tu ubędzie

Stadion ma już 57 lat i nie wygląda ciekawie, ale co tydzień przyciąga tłumy ludzi, kiedy zmienia się w giełdę. Nie brak tu sprzedających ani klientów, a okoliczne trawniki zamieniają się w wielki parking. To ostatnie miejsce w Lublinie, gdzie w tak spartańskich warunkach można kupić odzież i obuwie. Żeby wejść i poprzymierzać trzeba zapłacić złotówkę.

O pogłoski na temat zamknięcia giełdy dopytuje prezydenta radny Tomasz Pitucha, przewodniczący opozycyjnego klubu PiS w Radzie Miasta Lublin.

– Kupcy prowadzący sprzedaż towarów na giełdzie przy ul. Kresowej są zaniepokojeni informacją otrzymaną od MOSiR, że od 1 marca nie będą mogli prowadzić w tym miejscu działalności handlowej. Powodem podanym w ustnym uzasadnieniu informacji ma być rzekomo ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta – stwierdza w swym piśmie radny Pitucha i oczekuje wyjaśnień: – Jakie przesłanki stoją za wyrażoną ustnie informacją o zamknięciu giełdy przy Kresowej?

– Nikt z naszych pracowników i upoważnionych przez nas osób nie przekazywał kupcom informacji o zamknięciu giełdy. To nieprawdziwa informacja – twierdzi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czyli miejskiej spółki zarządzającej stadionem. – Być może to efekt obaw związanych z mającym obowiązywać od marca zakazem handlu w co drugą niedzielę, który w dalszej perspektywie ma przejść w całkowity zakaz handlu w niedziele.

Zakaz, jak twierdzi MOSiR, nie będzie mieć wpływu na udostępnianie stadionu kupcom.
– My nie prowadzimy tu handlu, tylko umożliwiamy na swoim terenie działalność handlową. To się nie zmieni – zapewnia Bednarczyk. Tłumaczy też, że kupcy muszą przestrzegać przepisów i pamiętać o zakazie handlu.

Prowadzeniem sprzedaży będą mogli się zajmować wyłącznie przedsiębiorcy pracujący na własny rachunek. Nie będzie to niezgodne z przepisami, nawet w niedzielę objętą zakazem. Inaczej będzie w przypadku osób, które nie handlują same, a tylko wysyłają na giełdę swoich sprzedawców, bo to będzie już naruszeniem prawa. Ściganiem takich przypadków nie będzie jednak zajmować się MOSiR. Kupcy, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, mogą być natomiast proszeni o wypełnienie oświadczenia, że prowadzą handel na własny rachunek.

Czytaj więcej o: Lublin giełda Kresowa
Użytkownik niezarejestrowany
Sławeek
Użytkownik niezarejestrowany
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 lutego 2018 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dla Jarosława...Dał szanse
Rozwiń
Sławeek
Sławeek (8 lutego 2018 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakim zmniejszeniu kosztów utrzymania mówisz? Jak zamkną targ to wtedy wzrosną koszty utrzymania. Oni tam mają około 500 miejsz handlowych po 120 złotych każde { za miesiąc} to policz sobie ile mają kasy z tego bazaru. Inwestycji żadnych, czarny żużel od wielu lat
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2018 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gościu z 8:50, nie pisz jak nie wiesz oczym piszesz
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2018 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gościu z 6;51, kto Ci zabrania pracować w swoim sklepie?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2018 o 08:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ten stadion jest jak ta Wólka Kosowska, jeden bajzel,pseudo handlowcy. Wpuszczać za okazaniem wpłaty na ZUS, albo zapłacony podatek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!