piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Koniec Praktikera w Lublinie. Likwidacja sklepu, wyprzedaż towaru, zwolnienia pracowników

Dodano: 1 grudnia 2016, 16:22

W przyszłą niedzielę, 11 grudnia po raz ostatni będzie można zrobić zakupy w Praktikerze przy ul. Mełgiewskiej. Potem sklep zostanie zlikwidowany.

Lubelski Praktiker otworzył swe podwoje dla klientów w 2012 roku. Zatrudnił wtedy 95 osób. Dziś sklep świeci pustkami.

– Asortyment jest już bardzo ograniczony – mówi jeden z klientów, który chciał tam zrobić zakupy w ostatni weekend. – Nie ma wielu rzeczy, z których kupieniem wcześniej nie było najmniejszego problemu. Chciałem zrobić zakupy w dziale sanitarnym, ale wyszedłem z niczym i musiałem iść do innego sklepu.

Praktiker potwierdza, że lubelski sklep zostanie zamknięty. To element rozpoczętego na początku listopada postępowania sanacyjnego, które ma umożliwić restrukturyzację firmy, a w konsekwencji poprawę jej sytuacji ekonomicznej.

– Postępowanie sanacyjne jest dla naszej marki ogromną szansą – pisze Zespół Praktiker Polska w oficjalnym komunikacie. – Sanacja daje spółce czas na bezpieczną restrukturyzację i przywrócenie naszej marce dobrej, czołowej pozycji rynkowej. W tym postępowaniu chodzi o uzdrowienie firmy, a nie jej likwidację.

Zlikwidowany zostanie jednak lubelski sklep, co ma związek z „dostosowania modelu biznesowego i sieci sprzedaży do bieżących możliwości oraz skali prowadzonej działalności”.

– Musieliśmy podjąć niezwykle trudną decyzję o rezygnacji z naszej lokalizacji w Lublinie. Ostatnim dniem handlowym dla Klientów będzie 11 grudnia – potwierdza Praktiker. – Zamknięcie marketu planowane jest z dniem 31 grudnia. Pracownicy zostali o tym fakcie poinformowani. Zgodnie z założeniami prowadzonego postępowania sanacyjnego świadczenia pracownicze są kontynuowane i na bieżąco realizowane. To oznacza, że nie ma żadnych opóźnień w wypłacaniu wynagrodzeń.

Czytaj więcej o: Lublin sklepy handel Praktiker
Pamela Zatorska
Sss
Użytkownik niezarejestrowany
(52) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pamela Zatorska
Pamela Zatorska (2 sierpnia 2017 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to było pewne, że prędzej czy póxnej praktiker padnie. to była kwestia czasu, zresztą i tak mieli ubogi asrotyment za to ceny z kosmosu. ja już dawno przestalam przepłacać w stacjonarnych sklepach budowlanych i przerzuciłam się na takie źródła jak ***s://***stukpuk.pl/ które zapewniaja mi stały dostęp do profesjonalnych artykułów budowlanych za które neimuszepłacić majątku.
Rozwiń
Sss
Sss (13 stycznia 2017 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest ba to rada. Wyślij troche grosza kodowi. Kij wystawi ci fakture.
Rozwiń
Gość
Gość (5 stycznia 2017 o 06:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oszukali ludzi pracujących sumiennie do końca. Wypowiedzania gwarantowały wypłacenie odpraw.Pieniędzy nie ma!!!!!A centrala rozrasta się jak zwykle w szeregach.Skoro są likwidowalne sklepy,jeden po drugim po co taka rzesza "szerko pojętych specjalistów''?Ciekawe, kto wkrótce będzie utrzymywał ten folwark zwierzęcy?
Rozwiń
Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 09:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamknęli , pieniędzy nie wypłacili. Firma zawsze stała na kłamstwie i hipokryzji. Ale centrala trzyma się dobrze. Mają jeszcze co kraść.
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2016 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zamkneli a kasy pracownikom nie wypłacił!!! Złodzieje!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (52)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!