Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2010 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Koniec sporu. Chiara Lubich pozostanie patronką ulicy

Autor: Zdjęcie autora (mb drs)
0 33 A A

Wojewoda nie będzie kwestionować uchwały lubelskiej Rady Miasta, nadającej jednej z ulic imię włoskiej działaczki katolickiej Chiary Lubich. Prawo nie nakazuje w takich sytuacjach konsultacji z mieszkańcami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o niewielką błotnistą uliczkę, boczną ul. Willowej. 11 lutego lubelscy radni nazwali ją "ulicą Chiary Lubich”. Projekt uchwały złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości.

– Chiara Lubich jest godna tego, by jej imieniem nazwać ulicę. Na tym poziomie uzasadnienia pozostanę – mówił radny Krzysztof Siczek, autor projektu.

Nowa patronka nie spodobała się jednak mieszkańcom. – Do osoby nic nie mam. Tylko wypadałoby spytać o zdanie mieszkańców, którzy będą żyć przy ulicy, której nazwy nie sposób wymówić – tłumaczył nam Marcin Kozak. Jak inni sąsiedzi podpisał pismo wzywające Radę Miasta do "usunięcia naruszenia prawa”.

Naruszeniem prawa miało być to, że nikt mieszkańców o zdanie nie pytał. Radni bronili się, że nadawali już wiele nazw i też nie było żadnych konsultacji. Podobnie mówili urzędnicy Ratusza.

Sprawa trafiła do wojewody, która może uchylać niezgodne z prawem uchwały w ciągu miesiąca od ich podjęcia. Decyzja właśnie zapadła. – Nie będziemy kwestionowali tej uchwały – poinformował wczoraj Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW. Uchwała wejdzie więc w życie.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sierotka / 16 marca 2010 o 19:01
ludzie co tu się dzieje w ogóle? te nasze urzędasy chcą nam z miasta zrobić drugi Watykan. Czy nie można w tym kraju nazwać ul. jakąś normalnie? tylko będą na radni wyciągać wszystkich z Pisma Świętego, albo innych osób związanych z kościołem... według mnie nazwa powinna być związana z okolicznymi nazwami ulic, a nie bo tak pan radny sobie zażyczył to tak ma być... Po co uszczęśliwiać tych ludzi skoro oni tego sobie nie życzą?? to zachowanie jest chore!!! Bo mało innych problemów maja ludzie!!!
Avatar
Zdziwiony / 16 marca 2010 o 16:44
Dziwne jest w tym wszystkim to, że „panie” reprezentujące ruch Focolari i odwołujące się do wartości religijnych nie skonsultowały swojego pomysłu z mieszkańcami tej ulicy. Załatwianie nazwy w taki sposób jak to zrobiły tzn. po cichu, bez konsultacji i sam diabeł wie jeszcze jak, postawiły mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji. Rodzi się zatem pytanie; Jakich wpływów musiały użyć panie na radnych skoro udało się im w tak szybki sposób załatwić nazwę ulicy?
Dziwi mnie również postawa abp Życińskiego popierającego te panie. Uważam, że mieszkańcy tej ulicy mniej by protestowali gdyby ulica nosiła nazwę np. Św. Brata Alberta. Postać bardziej znana, a i nazwa łatwiejsza do wymówienia. Przyjemniej by też było Ojcom Bernardynom ponieważ na tym osiedlu znajduje się ich kościół pod wezwaniem Św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego.
Dziwne jest w tym wszystkim to, że „panie” reprezentujące ruch Focolari i odwołujące się do wartości religijnych nie skonsultowały swojego pomysłu z mieszkańcami tej ulicy. Załatwianie nazwy w taki sposób jak to zrobiły tzn. po cichu, bez konsultacji i sam diabeł wie jeszcze jak, postawiły mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji. Rodzi się zatem pytanie; Jakich wpływów musiały użyć panie na radnych skoro udało się im w tak szybki sposób załatwić nazwę ulicy?
Dziwi mnie również postawa abp Życińskiego popierającego te panie. ... rozwiń
Avatar
znowu ja / 16 marca 2010 o 16:03
ja napisał:
No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana


Rada dla pana Siczka. jeżeli ona jest taka godna żeby ulica nosiła jej nazwę. to czego pan nie zmieni nazwy ul na której pan mieszka?? ciekawe co by pana sąsiedzi powiedzieli na ten temat??
rozwiń
Avatar
ja / 16 marca 2010 o 16:00
~antek~ napisał:
albo na same lublich!



No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana



No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 marca 2010 o 15:56
Dziwne, że parę osób ma taki duży wpływ na władze Lublina???
Avatar
~antek~ / 16 marca 2010 o 15:47
~gość~ napisał:
Proponuję też zmienić nazwę miasta z Lublin na Chiara Lubich.


albo na same lublich!
Avatar
~gość~ / 16 marca 2010 o 15:41
Proponuję też zmienić nazwę miasta z Lublin na Chiara Lubich.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 12:46
a ja bym chcial by przewodniczacy rady miasta czytał nazwe te ulicy... z wuagi na jego slabosc do litery R... moze bedzie smiesznie
Avatar
nie zdziwiony / 16 marca 2010 o 11:54
Zabrakło krajowych patronów albo pojawił się lęk że mogą oakazać się TW. Dobrze przynajmniej że uliczka odpowiada patronce, podobnie jek ona jest symbolem zaszłości.
Avatar
lambda / 16 marca 2010 o 11:53
A może wnioskodawcy zapłaciliby z własnych! kieszeni za dokumenty, pieczątki itp., które mieszkańcy będą musieli wymienić
Avatar
sierotka / 16 marca 2010 o 19:01
ludzie co tu się dzieje w ogóle? te nasze urzędasy chcą nam z miasta zrobić drugi Watykan. Czy nie można w tym kraju nazwać ul. jakąś normalnie? tylko będą na radni wyciągać wszystkich z Pisma Świętego, albo innych osób związanych z kościołem... według mnie nazwa powinna być związana z okolicznymi nazwami ulic, a nie bo tak pan radny sobie zażyczył to tak ma być... Po co uszczęśliwiać tych ludzi skoro oni tego sobie nie życzą?? to zachowanie jest chore!!! Bo mało innych problemów maja ludzie!!!
Avatar
Zdziwiony / 16 marca 2010 o 16:44
Dziwne jest w tym wszystkim to, że „panie” reprezentujące ruch Focolari i odwołujące się do wartości religijnych nie skonsultowały swojego pomysłu z mieszkańcami tej ulicy. Załatwianie nazwy w taki sposób jak to zrobiły tzn. po cichu, bez konsultacji i sam diabeł wie jeszcze jak, postawiły mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji. Rodzi się zatem pytanie; Jakich wpływów musiały użyć panie na radnych skoro udało się im w tak szybki sposób załatwić nazwę ulicy?
Dziwi mnie również postawa abp Życińskiego popierającego te panie. Uważam, że mieszkańcy tej ulicy mniej by protestowali gdyby ulica nosiła nazwę np. Św. Brata Alberta. Postać bardziej znana, a i nazwa łatwiejsza do wymówienia. Przyjemniej by też było Ojcom Bernardynom ponieważ na tym osiedlu znajduje się ich kościół pod wezwaniem Św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego.
Dziwne jest w tym wszystkim to, że „panie” reprezentujące ruch Focolari i odwołujące się do wartości religijnych nie skonsultowały swojego pomysłu z mieszkańcami tej ulicy. Załatwianie nazwy w taki sposób jak to zrobiły tzn. po cichu, bez konsultacji i sam diabeł wie jeszcze jak, postawiły mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji. Rodzi się zatem pytanie; Jakich wpływów musiały użyć panie na radnych skoro udało się im w tak szybki sposób załatwić nazwę ulicy?
Dziwi mnie również postawa abp Życińskiego popierającego te panie. ... rozwiń
Avatar
znowu ja / 16 marca 2010 o 16:03
ja napisał:
No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana


Rada dla pana Siczka. jeżeli ona jest taka godna żeby ulica nosiła jej nazwę. to czego pan nie zmieni nazwy ul na której pan mieszka?? ciekawe co by pana sąsiedzi powiedzieli na ten temat??
rozwiń
Avatar
ja / 16 marca 2010 o 16:00
~antek~ napisał:
albo na same lublich!



No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana



No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana rozwiń
Avatar
~gość~ / 16 marca 2010 o 15:56
Dziwne, że parę osób ma taki duży wpływ na władze Lublina???
Avatar
~antek~ / 16 marca 2010 o 15:47
~gość~ napisał:
Proponuję też zmienić nazwę miasta z Lublin na Chiara Lubich.


albo na same lublich!
Avatar
~gość~ / 16 marca 2010 o 15:41
Proponuję też zmienić nazwę miasta z Lublin na Chiara Lubich.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 12:46
a ja bym chcial by przewodniczacy rady miasta czytał nazwe te ulicy... z wuagi na jego slabosc do litery R... moze bedzie smiesznie
Avatar
nie zdziwiony / 16 marca 2010 o 11:54
Zabrakło krajowych patronów albo pojawił się lęk że mogą oakazać się TW. Dobrze przynajmniej że uliczka odpowiada patronce, podobnie jek ona jest symbolem zaszłości.
Avatar
lambda / 16 marca 2010 o 11:53
A może wnioskodawcy zapłaciliby z własnych! kieszeni za dokumenty, pieczątki itp., które mieszkańcy będą musieli wymienić
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 0 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 1 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 9 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 10

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 5 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!