wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Koniec sporu. Chiara Lubich pozostanie patronką ulicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2010, 18:38
Autor: (mb, drs)

Wojewoda nie będzie kwestionować uchwały lubelskiej Rady Miasta, nadającej jednej z ulic imię włoskiej działaczki katolickiej Chiary Lubich. Prawo nie nakazuje w takich sytuacjach konsultacji z mieszkańcami.

Chodzi o niewielką błotnistą uliczkę, boczną ul. Willowej. 11 lutego lubelscy radni nazwali ją "ulicą Chiary Lubich”. Projekt uchwały złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości.

– Chiara Lubich jest godna tego, by jej imieniem nazwać ulicę. Na tym poziomie uzasadnienia pozostanę – mówił radny Krzysztof Siczek, autor projektu.

Nowa patronka nie spodobała się jednak mieszkańcom. – Do osoby nic nie mam. Tylko wypadałoby spytać o zdanie mieszkańców, którzy będą żyć przy ulicy, której nazwy nie sposób wymówić – tłumaczył nam Marcin Kozak. Jak inni sąsiedzi podpisał pismo wzywające Radę Miasta do "usunięcia naruszenia prawa”.

Naruszeniem prawa miało być to, że nikt mieszkańców o zdanie nie pytał. Radni bronili się, że nadawali już wiele nazw i też nie było żadnych konsultacji. Podobnie mówili urzędnicy Ratusza.

Sprawa trafiła do wojewody, która może uchylać niezgodne z prawem uchwały w ciągu miesiąca od ich podjęcia. Decyzja właśnie zapadła. – Nie będziemy kwestionowali tej uchwały – poinformował wczoraj Cezary Widomski, zastępca dyrektora Wydziału Nadzoru i Kontroli LUW. Uchwała wejdzie więc w życie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sierotka
Zdziwiony
znowu ja
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sierotka
sierotka (16 marca 2010 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ludzie co tu się dzieje w ogóle? te nasze urzędasy chcą nam z miasta zrobić drugi Watykan. Czy nie można w tym kraju nazwać ul. jakąś normalnie? tylko będą na radni wyciągać wszystkich z Pisma Świętego, albo innych osób związanych z kościołem... według mnie nazwa powinna być związana z okolicznymi nazwami ulic, a nie bo tak pan radny sobie zażyczył to tak ma być... Po co uszczęśliwiać tych ludzi skoro oni tego sobie nie życzą?? to zachowanie jest chore!!! Bo mało innych problemów maja ludzie!!!
Rozwiń
Zdziwiony
Zdziwiony (16 marca 2010 o 16:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwne jest w tym wszystkim to, że „panie” reprezentujące ruch Focolari i odwołujące się do wartości religijnych nie skonsultowały swojego pomysłu z mieszkańcami tej ulicy. Załatwianie nazwy w taki sposób jak to zrobiły tzn. po cichu, bez konsultacji i sam diabeł wie jeszcze jak, postawiły mieszkańców w bardzo trudnej sytuacji. Rodzi się zatem pytanie; Jakich wpływów musiały użyć panie na radnych skoro udało się im w tak szybki sposób załatwić nazwę ulicy?
Dziwi mnie również postawa abp Życińskiego popierającego te panie. Uważam, że mieszkańcy tej ulicy mniej by protestowali gdyby ulica nosiła nazwę np. Św. Brata Alberta. Postać bardziej znana, a i nazwa łatwiejsza do wymówienia. Przyjemniej by też było Ojcom Bernardynom ponieważ na tym osiedlu znajduje się ich kościół pod wezwaniem Św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego.
Rozwiń
znowu ja
znowu ja (16 marca 2010 o 16:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja napisał:
No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana


Rada dla pana Siczka. jeżeli ona jest taka godna żeby ulica nosiła jej nazwę. to czego pan nie zmieni nazwy ul na której pan mieszka?? ciekawe co by pana sąsiedzi powiedzieli na ten temat??
Rozwiń
ja
ja (16 marca 2010 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~antek~ napisał:
albo na same lublich!No ciekawie by bylo Lubich zamiast Lublin... Lubich nowa stolica wschodu
A tak szczerze mówiąc to się wcale nie dziwie mieszkańcom tej "błotnistej uliczki" tez bym nie chciała mieszkać przy takiej. bo to nawet nie wiadomo jak to wymawiać. Rada dla pana
Rozwiń
~gość~
~gość~ (16 marca 2010 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwne, że parę osób ma taki duży wpływ na władze Lublina???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!