sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Koniec zabawy. Miasto wyrzuca golfa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 grudnia 2012, 19:09

 (Archiwum)
(Archiwum)

Miasto ma dość firmy z Poznania, która od wielu miesięcy nie może dokończyć budowy pola golfowego. – Wypowiadamy umowę i idziemy do sądu.

Jeżeli przez rok wykonawcy nie udało się skończyć tej inwestycji, to marna jest nadzieja, że wreszcie wrócą i to dokończą – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

– Zakres prac, który pozostał do zrobienia, dla normalnie działającej firmy to maksymalnie miesiąc. To, co robią poznaniacy, jest niepoważne. To kompromitacja, żeby takie zadanie robić tyle czasu.

Problemy z firmą z Poznania trwają od początku inwestycji. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Technus wiosną ub. roku wygrało przetarg na zaprojektowanie, zbudowanie i wyposażenie centrum golfowego u zbiegu ul. Żeglarskiej i Osmolickiej. Pieniądze na inwestycję były zaklepane – Urząd Marszałkowski przyznał 678 tys. zł dotacji, resztę – 512 tys. zł – miało dołożyć miasto.

Budowę udało się wreszcie rozpocząć wiosną tego roku. Poznaniacy wzięli się za porządkowanie terenu. Postawili też główne obiekty Akademii Golfa i… zeszli z placu budowy.
Cierpliwość lubelskiego magistratu się wyczerpała. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby tę sprawę rozwiązać – podkreśla Dziuba.

– Z firmą z Poznania trzeba rozwiązać umowę i ogłosić nowy przetarg (na firmę, która dokończy prace – red.). Do czerwca musimy zakończyć całą inwestycję. Nie ma nadziei, że uda się to z dotychczasowym wykonawcą.

Wiele wskazuje na to, że "współpraca” z poznaniakami skończy się w sądzie. – Tak podejrzewam – mówi Dziuba. – Musimy to jeszcze przeliczyć. Ale może się okazać, że kary za opóźnienie przekroczą kwotę, którą mieliśmy zapłacić wykonawcy.

Zgodnie z umową Technus miał skończyć budowę pola do końca czerwca tego roku. Za każdy dzień zwłoki kara wynosi ok. 1,3 tys. zł. W tej chwili kwota naliczonych kar przekroczyła już 200 tys. zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
mem
abc
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (27 grudnia 2012 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
------------------------BRAWO! POZNANIACY DZIAŁAJĄ W INTERESIE LUBLINIAN------------------------------- Firma poznańska działa w interesie Lublinian i ukazuje tendencyjną nieudolność lubelskiego Ratusza !. Poznaniacy wiedzą, że pola golfowe nie można budować na terenach rekreacyjnych które służą Mieszkań com danego miasta do weekendowego wypoczynku przy Zalewie Zemborzyckim !. Pola golfowe organi zuje się poza miastem na wolnych obszarach . Golf nie jest dyscypliną sportową ogólnie obserwowa ną właśnie z powodu dużego obszaru gry . Jest tyle terenów poza Lublinem, gdzie Prezydent Zuk może sobie budować Akademie golfa A NIGDY PRZY ZALEWIE ZEMBORZYCKIM na terenach rekreacji Mie szkańców Lublina. Czy to wreszcie dotrze do UPARTEGO PREZYDENTA ZUKA ? .
Rozwiń
mem
mem (20 grudnia 2012 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następny będzie Plac Litewski!!!
Tak kończą się przetargi na najniższą cenę wygrywane przez przypadkowe frimy z drugiego końca Polski które nie wiedzą nawet w jakim przetargu uczestniczą i rzucają kwoty z sufitu a potem są takie efekty.
To samo było i nadal jest z remontem Centrum Kultury gdzie wykonawca zszedł z budowy bo projekt nie nadawał sie do wykonania a następny będzie Plac Litewski gdzie zamiast konkursu na najlepszy projekt prezydenccy specjaliści od zlecania takich inwestycji typu pan dyr. Dziuba , Hegemajer czy Mącik urządzaja od kilku miesięcy dziecinną zadymę, ciuciubabkę pod hasłem "dialogu konkurencyjnego" nigdy i nigdzie nie stosowaną w tego typu zamówieniach, żeby na koniec ogłosić zwykły, chamski przetarg na projekt za najniższą cenę, w dodatku zarezerwowany dla kilku już wybranych firm z Katowic i Wrocka !!!
Rozwiń
abc
abc (20 grudnia 2012 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe, że z golfem coś chcą zrobić, a ze wspomnianą rutą czy echem, które od lat dymają to miasto nic.
Rozwiń
giro
giro (20 grudnia 2012 o 12:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kijk' timestamp='1355992896' post='711905']
Okaże się że to firma krzak i im naskoczą....
[/quote]
Naskoczą, nie naskoczą, ale jeśli nie zapłacili to nie zapłacą - a co firma zrobiła zostanie.
Rozwiń
Ewuś
Ewuś (20 grudnia 2012 o 12:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To straszne. Wstrząsające. Kolejne miesiące bez golfa. Przecież to pole jest mi niezbędnie potrzebne do życia a każdy dzień bez gry to dzień stracony. I jak tu przetrwać , chociaż do wiosny, to może szczawiu tam uzbieram na zupę i dzieci będą miały coś innego do zjedzenia a nie tylko kartoflankę. Wtedy to nawet może pójdziemy pooglądać sobie Słoneczny Wrotków zza płota.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!