Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Koniec zabawy. Miasto wyrzuca golfa

0 7 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Miasto ma dość firmy z Poznania, która od wielu miesięcy nie może dokończyć budowy pola golfowego. – Wypowiadamy umowę i idziemy do sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeżeli przez rok wykonawcy nie udało się skończyć tej inwestycji, to marna jest nadzieja, że wreszcie wrócą i to dokończą – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

– Zakres prac, który pozostał do zrobienia, dla normalnie działającej firmy to maksymalnie miesiąc. To, co robią poznaniacy, jest niepoważne. To kompromitacja, żeby takie zadanie robić tyle czasu.

Problemy z firmą z Poznania trwają od początku inwestycji. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Technus wiosną ub. roku wygrało przetarg na zaprojektowanie, zbudowanie i wyposażenie centrum golfowego u zbiegu ul. Żeglarskiej i Osmolickiej. Pieniądze na inwestycję były zaklepane – Urząd Marszałkowski przyznał 678 tys. zł dotacji, resztę – 512 tys. zł – miało dołożyć miasto.

Budowę udało się wreszcie rozpocząć wiosną tego roku. Poznaniacy wzięli się za porządkowanie terenu. Postawili też główne obiekty Akademii Golfa i… zeszli z placu budowy.
Cierpliwość lubelskiego magistratu się wyczerpała. – Jesteśmy zdeterminowani, żeby tę sprawę rozwiązać – podkreśla Dziuba.

– Z firmą z Poznania trzeba rozwiązać umowę i ogłosić nowy przetarg (na firmę, która dokończy prace – red.). Do czerwca musimy zakończyć całą inwestycję. Nie ma nadziei, że uda się to z dotychczasowym wykonawcą.

Wiele wskazuje na to, że "współpraca” z poznaniakami skończy się w sądzie. – Tak podejrzewam – mówi Dziuba. – Musimy to jeszcze przeliczyć. Ale może się okazać, że kary za opóźnienie przekroczą kwotę, którą mieliśmy zapłacić wykonawcy.

Zgodnie z umową Technus miał skończyć budowę pola do końca czerwca tego roku. Za każdy dzień zwłoki kara wynosi ok. 1,3 tys. zł. W tej chwili kwota naliczonych kar przekroczyła już 200 tys. zł.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 27 grudnia 2012 o 22:47
------------------------BRAWO! POZNANIACY DZIAŁAJĄ W INTERESIE LUBLINIAN------------------------------- Firma poznańska działa w interesie Lublinian i ukazuje tendencyjną nieudolność lubelskiego Ratusza !. Poznaniacy wiedzą, że pola golfowe nie można budować na terenach rekreacyjnych które służą Mieszkań com danego miasta do weekendowego wypoczynku przy Zalewie Zemborzyckim !. Pola golfowe organi zuje się poza miastem na wolnych obszarach . Golf nie jest dyscypliną sportową ogólnie obserwowa ną właśnie z powodu dużego obszaru gry . Jest tyle terenów poza Lublinem, gdzie Prezydent Zuk może sobie budować Akademie golfa A NIGDY PRZY ZALEWIE ZEMBORZYCKIM na terenach rekreacji Mie szkańców Lublina. Czy to wreszcie dotrze do UPARTEGO PREZYDENTA ZUKA ? .
------------------------BRAWO! POZNANIACY DZIAŁAJĄ W INTERESIE LUBLINIAN------------------------------- Firma poznańska działa w interesie Lublinian i ukazuje tendencyjną nieudolność lubelskiego Ratusza !. Poznaniacy wiedzą, że pola golfowe nie można budować na terenach rekreacyjnych które służą Mieszkań com danego miasta do weekendowego wypoczynku przy Zalewie Zemborzyckim !. Pola golfowe organi zuje się poza miastem na wolnych obszarach . Golf nie jest dyscypliną sportową ogólnie obserwowa ną właśnie z powodu ... rozwiń
Avatar
mem / 20 grudnia 2012 o 13:09
Następny będzie Plac Litewski!!!
Tak kończą się przetargi na najniższą cenę wygrywane przez przypadkowe frimy z drugiego końca Polski które nie wiedzą nawet w jakim przetargu uczestniczą i rzucają kwoty z sufitu a potem są takie efekty.
To samo było i nadal jest z remontem Centrum Kultury gdzie wykonawca zszedł z budowy bo projekt nie nadawał sie do wykonania a następny będzie Plac Litewski gdzie zamiast konkursu na najlepszy projekt prezydenccy specjaliści od zlecania takich inwestycji typu pan dyr. Dziuba , Hegemajer czy Mącik urządzaja od kilku miesięcy dziecinną zadymę, ciuciubabkę pod hasłem "dialogu konkurencyjnego" nigdy i nigdzie nie stosowaną w tego typu zamówieniach, żeby na koniec ogłosić zwykły, chamski przetarg na projekt za najniższą cenę, w dodatku zarezerwowany dla kilku już wybranych firm z Katowic i Wrocka !!!
Następny będzie Plac Litewski!!!
Tak kończą się przetargi na najniższą cenę wygrywane przez przypadkowe frimy z drugiego końca Polski które nie wiedzą nawet w jakim przetargu uczestniczą i rzucają kwoty z sufitu a potem są takie efekty.
To samo było i nadal jest z remontem Centrum Kultury gdzie wykonawca zszedł z budowy bo projekt nie nadawał sie do wykonania a następny będzie Plac Litewski gdzie zamiast konkursu na najlepszy projekt prezydenccy specjaliści od zlecania takich inwestycji typu pan dy... rozwiń
Avatar
abc / 20 grudnia 2012 o 13:07
ciekawe, że z golfem coś chcą zrobić, a ze wspomnianą rutą czy echem, które od lat dymają to miasto nic.
Avatar
giro / 20 grudnia 2012 o 12:24
[quote name='kijk' timestamp='1355992896' post='711905']
Okaże się że to firma krzak i im naskoczą....
[/quote]
Naskoczą, nie naskoczą, ale jeśli nie zapłacili to nie zapłacą - a co firma zrobiła zostanie.
Avatar
Ewuś / 20 grudnia 2012 o 12:13
To straszne. Wstrząsające. Kolejne miesiące bez golfa. Przecież to pole jest mi niezbędnie potrzebne do życia a każdy dzień bez gry to dzień stracony. I jak tu przetrwać , chociaż do wiosny, to może szczawiu tam uzbieram na zupę i dzieci będą miały coś innego do zjedzenia a nie tylko kartoflankę. Wtedy to nawet może pójdziemy pooglądać sobie Słoneczny Wrotków zza płota.
Avatar
WuJo / 20 grudnia 2012 o 11:41
Czas zrobić porządek z włascicielem, budowlą i działką na os. Ruta. Ani pracy ani porządku, pora odzyskać teren i coś z tymi hektarami bałaganu zrobić.
Avatar
kijk / 20 grudnia 2012 o 09:41
Okaże się że to firma krzak i im naskoczą....
Avatar
S Y L W E S T E R / 27 grudnia 2012 o 22:47
------------------------BRAWO! POZNANIACY DZIAŁAJĄ W INTERESIE LUBLINIAN------------------------------- Firma poznańska działa w interesie Lublinian i ukazuje tendencyjną nieudolność lubelskiego Ratusza !. Poznaniacy wiedzą, że pola golfowe nie można budować na terenach rekreacyjnych które służą Mieszkań com danego miasta do weekendowego wypoczynku przy Zalewie Zemborzyckim !. Pola golfowe organi zuje się poza miastem na wolnych obszarach . Golf nie jest dyscypliną sportową ogólnie obserwowa ną właśnie z powodu dużego obszaru gry . Jest tyle terenów poza Lublinem, gdzie Prezydent Zuk może sobie budować Akademie golfa A NIGDY PRZY ZALEWIE ZEMBORZYCKIM na terenach rekreacji Mie szkańców Lublina. Czy to wreszcie dotrze do UPARTEGO PREZYDENTA ZUKA ? .
------------------------BRAWO! POZNANIACY DZIAŁAJĄ W INTERESIE LUBLINIAN------------------------------- Firma poznańska działa w interesie Lublinian i ukazuje tendencyjną nieudolność lubelskiego Ratusza !. Poznaniacy wiedzą, że pola golfowe nie można budować na terenach rekreacyjnych które służą Mieszkań com danego miasta do weekendowego wypoczynku przy Zalewie Zemborzyckim !. Pola golfowe organi zuje się poza miastem na wolnych obszarach . Golf nie jest dyscypliną sportową ogólnie obserwowa ną właśnie z powodu ... rozwiń
Avatar
mem / 20 grudnia 2012 o 13:09
Następny będzie Plac Litewski!!!
Tak kończą się przetargi na najniższą cenę wygrywane przez przypadkowe frimy z drugiego końca Polski które nie wiedzą nawet w jakim przetargu uczestniczą i rzucają kwoty z sufitu a potem są takie efekty.
To samo było i nadal jest z remontem Centrum Kultury gdzie wykonawca zszedł z budowy bo projekt nie nadawał sie do wykonania a następny będzie Plac Litewski gdzie zamiast konkursu na najlepszy projekt prezydenccy specjaliści od zlecania takich inwestycji typu pan dyr. Dziuba , Hegemajer czy Mącik urządzaja od kilku miesięcy dziecinną zadymę, ciuciubabkę pod hasłem "dialogu konkurencyjnego" nigdy i nigdzie nie stosowaną w tego typu zamówieniach, żeby na koniec ogłosić zwykły, chamski przetarg na projekt za najniższą cenę, w dodatku zarezerwowany dla kilku już wybranych firm z Katowic i Wrocka !!!
Następny będzie Plac Litewski!!!
Tak kończą się przetargi na najniższą cenę wygrywane przez przypadkowe frimy z drugiego końca Polski które nie wiedzą nawet w jakim przetargu uczestniczą i rzucają kwoty z sufitu a potem są takie efekty.
To samo było i nadal jest z remontem Centrum Kultury gdzie wykonawca zszedł z budowy bo projekt nie nadawał sie do wykonania a następny będzie Plac Litewski gdzie zamiast konkursu na najlepszy projekt prezydenccy specjaliści od zlecania takich inwestycji typu pan dy... rozwiń
Avatar
abc / 20 grudnia 2012 o 13:07
ciekawe, że z golfem coś chcą zrobić, a ze wspomnianą rutą czy echem, które od lat dymają to miasto nic.
Avatar
giro / 20 grudnia 2012 o 12:24
[quote name='kijk' timestamp='1355992896' post='711905']
Okaże się że to firma krzak i im naskoczą....
[/quote]
Naskoczą, nie naskoczą, ale jeśli nie zapłacili to nie zapłacą - a co firma zrobiła zostanie.
Avatar
Ewuś / 20 grudnia 2012 o 12:13
To straszne. Wstrząsające. Kolejne miesiące bez golfa. Przecież to pole jest mi niezbędnie potrzebne do życia a każdy dzień bez gry to dzień stracony. I jak tu przetrwać , chociaż do wiosny, to może szczawiu tam uzbieram na zupę i dzieci będą miały coś innego do zjedzenia a nie tylko kartoflankę. Wtedy to nawet może pójdziemy pooglądać sobie Słoneczny Wrotków zza płota.
Avatar
WuJo / 20 grudnia 2012 o 11:41
Czas zrobić porządek z włascicielem, budowlą i działką na os. Ruta. Ani pracy ani porządku, pora odzyskać teren i coś z tymi hektarami bałaganu zrobić.
Avatar
kijk / 20 grudnia 2012 o 09:41
Okaże się że to firma krzak i im naskoczą....
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 23 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!