piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Konto nie do końca za zero. Czytelnik odzyskał pieniądze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2011, 18:09

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Po reklamacji nasz Czytelnik odzyskał pieniądze, które bank pobrał mu za prowadzenie konta, które miało być darmowe.

"Konto za Zero” w PKO BP jest bezpłatne dla osób, których miesięczne wpływy to co najmniej 2 tys. zł. Nasz Czytelnik był przekonany, że skoro na jego konto regularnie wpływa emerytura, to za jego prowadzenie nigdy nie zapłaci.

Jednak w czerwcu, kiedy dostał wyciąg ze swojego konta okazało się, że bank naliczył mu w maju 6,90 zł za prowadzenie rachunku. – Emerytura za maj wpłynęła na moje konto 29 kwietnia, bo potem był długi weekend – tłumaczył. – W maju nie było więc wpływów powyżej 2 tys. zł, ale przelew za emeryturę był wyraźnie opisany, że jest za maj. W skali kraju osób w takiej sytuacji jest pewnie kilkadziesiąt tysięcy, a może i więcej – dodaje.

Bank PKO BP tłumaczył nam, że system podlicza wpływy na konto raz na miesiąc i nikt nie spodziewał się, że dla klientów może wyniknąć z tego taki problem.

Okazało się jednak, że znaczenie ma nie tylko data wpływu pieniędzy na konto, ale również tytuł przelewu. Skoro więc emerytura, która wpłynęła 29 kwietnia była świadczeniem za maj, to nasz Czytelnik odzyskał opłatę naliczoną za prowadzenie konta. – Jeśli miałbym się odnieść tylko do siebie, to w jakimś stopniu się zrehabilitowali – ocenia nasz Czytelnik. – Mam jednak odczucie, że takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca, bo jest to za duży bank i ze zbyt dużymi tradycjami – ocenia.

Jeśli inni klienci znaleźli się w podobnej sytuacji, mogą to również zgłaszać w swoich oddziałach banku. – Każde takie zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie, bo zdarzają się różne sytuacje – mówi Monika Floriańczyk. – Namawiam do tego, by klienci zgłaszali problemy, bo to nowa usługa w naszej ofercie. Wszystkie zgłoszenia od klientów pomagają nam usprawnić system – tłumaczy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gada
Gość
any
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gada
gada (18 czerwca 2011 o 20:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiedyś klauni reklamowali cyrk.
Tak było.
Jest
i będzie
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2011 o 15:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='any' timestamp='1308400998' post='491054']
Możecie polecić jakieś konto internetowe bez opłaty. Ostatnio bylam w tym banku pocztowym i poinformowali mnie ze jesli bede chciala karte to beda mi potrącac co miesiac 4 zł. A konto mialo niby byc za 0 zł!!!
[/quote]

DB Open, wystarczy raz w miesiącu podjąć z własnego rachunku (z bankomatu) jakąkolwiek kasę. Wtedy karta debetowa jest gratis. Zadzwoń na infolinię lub dowiedz się u źródła.
Rozwiń
any
any (18 czerwca 2011 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1308399919' post='491050']
.... ale masz NOWY numer konta o którym musisz poinformować wszystkie instytucje (ZUSy, KRUSy, skarbówki, firmy itp.) Żeby zachować stary numer trzeba zabulić 50 PLN.
[/quote]


Możecie polecić jakieś konto internetowe bez opłaty. Ostatnio bylam w tym banku pocztowym i poinformowali mnie ze jesli bede chciala karte to beda mi potrącac co miesiac 4 zł. A konto mialo niby byc za 0zł!!!
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2011 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zadowolony z konta za 0 zł' timestamp='1308399303' post='491043']
Witam, tak opłata pobierana jest gdy się chce zachować stary nr konta, wystarczy zamknąć stary rachunek i otworzyć nowy , ja tak zrobiłem i mam konto za free, przelewy, prowadzenie karta itp
[/quote]

.... ale masz NOWY numer konta o którym musisz poinformować wszystkie instytucje (ZUSy, KRUSy, skarbówki, firmy itp.) Żeby zachować stary numer trzeba zabulić 50 PLN.
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2011 o 14:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie będę reklamował innych banków (każdy ich prowizje i opłaty sprawdzi sobie sam w internecie).

Moje uwagi co do kampanii Szymka Majewskiego KONTO ZA ZERRRO w PKO BP ("Bank Polski" - "polski" tylko z marketingowej nazwy") :

1. Każdy przelew zrobiony w oddziale banku kosztuje5 zł (nawet z własnego konta na inne konto w tym samym banku PKO BP). W starych kontach PKO BP przelewy robione w oddziale PKO BP z własnego konta na inne konta w PKO BP są zawsze GRATIS.

2. Darmowe są tylko przelewy przez internet.

3. Przelewy zrobione przez telefon (z własnego konta - obojętnie do którego banku) kosztują 3 zł za sztukę.

4. Jeśli chce się przejść na nowe reklamowane konta Szymka Majewskiego (jest ich kilka rodzajów) to trzeba uiścić jednorazowo 50 zł - żeby zachować swój stary numer konta.

5. W nowych kontach prawie zawsze płaci się roczne opłaty za korzystanie z karty debetowej.
W innym banku (nie reklamuję w jakim) wystarczy 1 raz w miesiącu podjąć gotówkę z własnego konta z bankomatu - nawet marne 10 zł, żeby mieć kartę debetową bez żadnych ukrytych opłat non stop.

.... Szymek to trefniś, nie wszystko co mówi z telewizora to prawda. On przytulił 3 miliony PLN za kampanię reklamową, a PKO BP już namówiło 150 tys. klientów na nowe konta.
Poza tym ... nie znam NIKOGO, kto ma wpływy miesięczne powyżej 2 tys. PLN i trzyma kasę w PKO BP. KAŻDY inny bank daje wyższe odsetki na kontach oszczędnościowych i na lokatach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!