Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2013 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Kontrola fotoradarem w masztach. Straż może, ale nie chce

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 10 A A
 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Strażnicy miejscy jednak mają prawo używać fotoradarów instalowanych w żółtych masztach – uznał Sąd Najwyższy, odrzucając kasację Prokuratury Generalnej w sprawie kierowcy ukaranego przez straż ze Szczecina. Pomimo tego wyroku lubelscy strażnicy nie zamierzają wrócić do kontroli fotoradarem w masztach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To nie zdanie Prokuratury Generalnej było powodem naszej rezygnacji z takiej kontroli – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej, która "przerzuciła się” na kontrole aparatem ustawianym na trójnogu.

Jak tłumaczy Gogola, powód był inny: planowana na czerwiec zmiana prawa, która sprawi, że przy drogach nie będzie mógł stać ani jeden maszt, w którym nie ma aparatu.

– To oznaczałoby, że moglibyśmy prowadzić kontrolę tylko w jednym miejscu. Używając trójnogu, możemy być obecni w różnych miejscach – dodaje Gogola.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 4 grudnia 2013 o 17:31

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Hmmm, a ja mówię spadaj cwelu ssać pałę!!!!!

Hmmm, a ja mówię spadaj cwelu ssać pałę!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:56

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
radna Viola / 4 grudnia 2013 o 08:33

Popieram Kolegę Straż Miejska powinna pilnować pożądku w mieście i na osiedlach dopilnować właścicieli piesków teraz dziecko trzeba trzymać za raczkę bo nikt nie sprząta psich odchodów.

Całe miasto zasrane !!!!  gdzie te matoły są i czego pilnują.

Avatar
Szpak / 4 grudnia 2013 o 07:20
Popieram Kolegę Straż Miejska powinna pilnować pożądku w mieście i na osiedlach dopilnować właścicieli piesków teraz dziecko trzeba trzymać za raczkę bo nikt nie sprząta psich odchodów.
Avatar
Szpak / 4 grudnia 2013 o 07:05
fotoradar
Avatar
Szczepan / 3 grudnia 2013 o 23:53

Hej wpadłem dziś na fajną stronkę buszując po necie...stronka pozwala
 nam lokalizować telefony komórkowe. Polecam ciekawa zabawa  http://lokalize.pl/wbem

Cena za to pewnie też jest "fajna" ...

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 o 22:30

Głupie uprawnienia dla głupich ludzi to policja się tym powinna zajmować a straż miejska niech pilnuje porządku w mieście a nie trudniła się zarabianiem na mandatach, kto do tego wogóle dopóścił ? 

Avatar
gość / 3 grudnia 2013 o 20:53

mam nadzieję że, niedługo zabiorą strażnikom miejskim wszystkie uprawnienia,tylko będą mogly śmietniki sprawdzać i psy na trawnikach pilnować.

Avatar
m / 3 grudnia 2013 o 20:30

podobno policja ustawia fotoradar na czworonogu :P

Avatar
gosc / 3 grudnia 2013 o 20:08

Hej wpadłem dziś na fajną stronkę buszując po necie...stronka pozwala
 nam lokalizować telefony komórkowe. Polecam ciekawa zabawa  http://lokalize.pl/wbem

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 4 grudnia 2013 o 17:31

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Hmmm, a ja mówię spadaj cwelu ssać pałę!!!!!

Hmmm, a ja mówię spadaj cwelu ssać pałę!!!!!

Avatar
Gość / 4 grudnia 2013 o 10:56

Hmm ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://tnij.com/lokalis


 

Avatar
radna Viola / 4 grudnia 2013 o 08:33

Popieram Kolegę Straż Miejska powinna pilnować pożądku w mieście i na osiedlach dopilnować właścicieli piesków teraz dziecko trzeba trzymać za raczkę bo nikt nie sprząta psich odchodów.

Całe miasto zasrane !!!!  gdzie te matoły są i czego pilnują.

Avatar
Szpak / 4 grudnia 2013 o 07:20
Popieram Kolegę Straż Miejska powinna pilnować pożądku w mieście i na osiedlach dopilnować właścicieli piesków teraz dziecko trzeba trzymać za raczkę bo nikt nie sprząta psich odchodów.
Avatar
Szpak / 4 grudnia 2013 o 07:05
fotoradar
Avatar
Szczepan / 3 grudnia 2013 o 23:53

Hej wpadłem dziś na fajną stronkę buszując po necie...stronka pozwala
 nam lokalizować telefony komórkowe. Polecam ciekawa zabawa  http://lokalize.pl/wbem

Cena za to pewnie też jest "fajna" ...

Avatar
Gość / 3 grudnia 2013 o 22:30

Głupie uprawnienia dla głupich ludzi to policja się tym powinna zajmować a straż miejska niech pilnuje porządku w mieście a nie trudniła się zarabianiem na mandatach, kto do tego wogóle dopóścił ? 

Avatar
gość / 3 grudnia 2013 o 20:53

mam nadzieję że, niedługo zabiorą strażnikom miejskim wszystkie uprawnienia,tylko będą mogly śmietniki sprawdzać i psy na trawnikach pilnować.

Avatar
m / 3 grudnia 2013 o 20:30

podobno policja ustawia fotoradar na czworonogu :P

Avatar
gosc / 3 grudnia 2013 o 20:08

Hej wpadłem dziś na fajną stronkę buszując po necie...stronka pozwala
 nam lokalizować telefony komórkowe. Polecam ciekawa zabawa  http://lokalize.pl/wbem

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!