piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Kontrola Straży Miejskiej w Lublinie: Strażnicy źle wypadli

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 kwietnia 2011, 17:47
Autor: Dominik Smaga

Straż Miejska w Lublinie (Archiwum)
Straż Miejska w Lublinie (Archiwum)

Jest końcowe wystąpienie po kontroli Ratusza w Straży Miejskiej. Komendę oceniono negatywnie. Miasto podkreśla, że komendant nie opracował planu współpracy z policją, działania były inicjowane przez policję, a współpraca nie zawsze była dokumentowana i kwitowana raportami.

Straży oberwało się też za sposób naboru pięciu mundurowych w 2010 r., m.in. za to, że nie można było słać dokumentów pocztą. W ogłoszeniu o naborze nie wspomniano, że będzie dyktando, a jego sprawdzanie było nierzetelne.

– Stwierdzono przypadki tendencyjnego sprawdzania dyktanda polegające na niezaznaczaniu przez komisję wszystkich błędów – czytamy w wystąpieniu. Były przypadki, że tyle samo punktów dostawali ci, którzy pisali z błędami i ci, którzy ich nie popełniali. Poza tym za dyktando można było dostać tyle samo punktów, co za znajomość przepisów z trzech ustaw.

W dokumentacji pojawiały się też poprawki w kartach ocen kilku osób podnoszące im sumę punktów z 39 do 40, czyli do wymaganego minimum. W efekcie osoby z takimi poprawkami znalazły się w gronie przyjętych do pracy. Wśród przyjętych jest też osoba, którą wynajęty przez straż psycholog ocenił negatywnie, a odpadły dwie osoby z taką samą liczbą punktów i bardzo dobrą opinią psychologa.

Są też nieprawidłowości w gospodarce paliwem.

Karty drogowe radiowozów prowadzone były nierzetelnie, żadna z 48 skontrolowanych nie miała kompletu wpisów, w wielu brakowało danych o zużyciu benzyny. Z kart drogowych wynikało, że do radiowozów marki Skoda Fabia tankowano 55 litrów paliwa, choć pojemność baku to 45 l. Tymczasem z informacji od serwisanta samochodów wynika, że tankowanie powyżej 45 l grozi wyciekiem paliwa. Potwierdza to nawet ekspertyza z Politechniki Lubelskiej, którą zamówił sam komendant straży. – Stan ten rodzi ryzyko nadużyć w gospodarce paliwem – stwierdzają kontrolerzy.

Winą za nieprawidłowości kontrolerzy obciążają komendanta Waldemara Wieprzowskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
futrzany
obyty
Gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

futrzany
futrzany (4 maja 2011 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
www.holubiczko.pl
Rozwiń
obyty
obyty (15 kwietnia 2011 o 20:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1302884480' post='465474']
... wielkie halo o 10 litrów paliwka: 10 x 5,15 = 51,50zł.Jak to strata dla budżetu ......
[/quote]

Ty rozumiesz co czytasz??? Wyliczyłeś różnicę na jednym tankowaniu. W ciągu roku do wszystkich skód jakie ma straż tankowań są setki.
Zresztą w BIPie na stonie urzędu miasta jest i protokoł kontroli gdzie pocztasz kto kiedy i co kontrolował i jest wystąpienie pokontrolne z opisanymi w artykule uchybieniami: http://bip.lublin.eu/bip/um/index.php?t=200&fid=10009
Rozwiń
Gość
Gość (15 kwietnia 2011 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... wielkie halo o 10 litrów paliwka: 10 x 5,15 = 51,50zł.

Jak to strata dla budżetu - pokryje to jeden mandacik wypisany na gigusia, który staną na zakazie, a że wszędzie w tym mieście zakazy to szybko się wypisuje.

Ludzie ochłońcie, ta sprawa przycichnie, rozejdzie się po kosciach i tyle.

Hej, pozdrowienia dla wszystkich w służbie.
Rozwiń
rozalka olaboga
rozalka olaboga (15 kwietnia 2011 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tylko blokady w centrum umieja zakladac
na tyle ich stac
ciekawe po co zostali powolani
chyba tylko po to zeby plecaki prace mialy
Rozwiń
Tomasz
Tomasz (15 kwietnia 2011 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
straż Miejska w Lublinie kradnie paliwo, omija niebezpieczne strefy (np. ul. Łęczyńską, na której wandale miesiąc temu niszczyli samochody), wypisuje idiotyczne mandaty, a do tego uzurpuje sobie prawo do pouczania obywateli - co za kurewska bezczelność! Jeśli raz jeszcze spotkam się z wypisaniem mi mandatu, to chyba strzelę funkcjonariusza w ryja!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!