Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2015 r.
10:01

Korki na al. Warszawskiej. Ratusz przyznaje się do błędu, ale na większe zmiany poczekamy cztery lata

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A

Ratusz przyznaje się do błędnych założeń w sprawie wiaduktu w al. Warszawskiej. Urzędnicy byli pewni, że więcej aut pojedzie nową trasą. – Nie do końca się to sprawdziło –przyznaje miasto i szuka doraźnego rozwiązania problemu. Ale na większe zmiany może sobie pozwolić dopiero jesienią 2019 r.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O korkach tworzących się na al. Warszawskiej pisaliśmy nie raz. Problem mają kierowcy jadący od strony skansenu. Wiele samochodów stoi na pasie do skrętu w lewo w al. Solidarności. Tak wiele, że nie mieszczą się na swoim pasie i blokują ruch także tym, którzy chcą jechać prosto. W tej sytuacji zmierzający w kierunku ronda Honorowych Krwiodawców mogą sobie najwyżej popatrzeć na zielone światło.

Co w tej sprawie jest nowego? To, że Ratusz przyznaje, że nie sprawdziły się przewidywania, na których opierał się planując wiadukt, którym al. Warszawska przechodzi nad al. Solidarności.

– Założyliśmy że większość pojazdów od strony Warszawy wjedzie do Lublina właśnie al. Solidarności i przejedzie pod wiaduktem w kierunku na Zamość. Nie do końca to się sprawdziło – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – O ile ciężarowy ruch tranzytowy korzysta z nowej trasy, to tranzytowy ruch osobowy już niekoniecznie.

Dlaczego tak się dzieje? Urzędnicy sądzą, że kierowców aut osobowych zniechęcają korki na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego.

– Potwierdzeniem tej tezy jest bardzo mały ruch na łącznicy, którą z wiaduktu można zjechać w kierunku skrzyżowania – stwierdza Kieliszek. – Kierowcy jadą „po staremu” prosto, a dopiero na rondzie Honorowych Krwiodawców rozjeżdżają się na różne kierunki.

Jak ten problem chce rozwiązać miasto? Proponuje likwidację lewoskrętu w ul. Sławinkowską, który jest słabo wykorzystywany, a to w tym miejscu jezdnia zwęża się do jednego pasa.

– Likwidacja tego lewoskrętu pozwoli na utrzymanie dwóch pasów ruchu – tłumaczy Kieliszek. Skręcający w lewo mieliby swój pas, a jadący prosto swój. Sęk w tym, że nie można tego zrobić przed upływem tzw. „okresu trwałości”, czyli czasu, w którym nie można wprowadzać istotnych zmian do projektu dofinansowanego przez Unię Europejską. Ten okres skończy się we wrześniu 2019 r.

Co będzie do tego czasu? – Sytuację staramy się poprawić korygując długość świateł na sygnalizatorach na wiadukcie. Jeszcze przed końcem roku będziemy się starali wprowadzić kolejną zmianę polegającą na wydłużeniu światła zielonego dla tych, który przez wiadukt jadą na wprost – zapowiada magistrat.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 22:41
Co za brednie? Urzędnicy sądzą, że kierowców aut osobowych zniechęcają korki na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego. Potwierdzeniem tej tezy jest bardzo mały ruch na łącznicy, którą z wiaduktu można zjechać w kierunku skrzyżowania. To korek tworzy się bo kierowcy wahają się czy zjechać z wiaduktu w lewo czy jechać dalej prosto? Może wystarczy ustawić sygnalizację świetlną tak aby pasowały zielone światło Tym co jadą do ronda i tym co chcą skręcić w lewo i stać w korku na skrzyżowaniu z Sikorskiego.
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 09:13
Problem jest taki iż sytuacja ta niewiele nauczyła....Jest wiele bezsensownych inwestycji a my mieszkańcy nie mamy na to wpływu chyba ,że zbierze się grupa i wymusi np. rezygnację z przebudowy Sowińskiego Ostatnio próbowałem jednego z radnych zainteresować bezsensem przebudowy ulicy Narutowicz w okolicy Głebokiej. Planuję tam buspasy i lewoskręt w nową Muzyczną. Problem jest taki iż teraz są tam już duże korki..likwidacja pasa dla nas i stworzenie buspasa to korki jeszcze wieksze. Po co lewoskręt skoro ludzie w lewo mogą skręcić już koło Victorii.. Odpowiedź była iż po przebudowie będzie się jeździć na pewno lepiej!!! Tu też tak miało być Tak samo jest zgłaszałem bezsens przejścia dla pieszych na Ruskiej w odległości 40 metrów od przejścia ze światłami.....nie ma odzewu
Problem jest taki iż sytuacja ta niewiele nauczyła....Jest wiele bezsensownych inwestycji a my mieszkańcy nie mamy na to wpływu chyba ,że zbierze się grupa i wymusi np. rezygnację z przebudowy Sowińskiego Ostatnio próbowałem jednego z radnych zainteresować bezsensem przebudowy ulicy Narutowicz w okolicy Głebokiej. Planuję tam buspasy i lewoskręt w nową Muzyczną. Problem jest taki iż teraz są tam już duże korki..likwidacja pasa dla nas i stworzenie buspasa to korki jeszcze wieksze. Po co lewoskręt skoro ludzie w lewo mogą skręcić już koło Vic... rozwiń
Avatar
jerzy / 18 października 2015 o 08:31

Pojazdów wielotonowych (poza MPK) jakoś ostatnio w wymienionym korku nie widuję, owszem zdarzają się ale biorąc pod uwagę ich ilość to raczej jakieś lokalne przypadki. Za to przed otwarciem przedłużenia Solidarności było ich tam bardzo dużo. Nie zwalałbym więc korków na wprowadzenie opłat za korzystanie z obwodnicy. 

jednego dnia pomiędzy 7 a 8 rano przez Jastków przejechało w kierunku Lublina 68 tirów jak gościu nie dowidzisz idż do okulisty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jednego dnia pomiędzy 7 a 8 rano przez Jastków przejechało w kierunku Lublina 68 tirów jak gościu nie dowidzisz idż do okulisty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
luka / 18 października 2015 o 06:15
Przedłużyć Głęboką do obwodnicy i po sprawie proszę panów
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 22:50
Karolu Kieliszku, w korku na Sławinku stoją jego mieszkańcy ciągnący do pracy przed ósmą a nie ruch tranzytowy z Warszawy. Sądził Pan, że na jednym pasie ruchu zmieści wszystkich + przystanek? Ruch powrotny na Sławinek ma dwa pasy ruchu a jet rozłożony w czasie. A co przeszkadzało zrobić wjazd z trasy W-Z (teraz Solidarności) na Al. Warszawską zgodnie z logiką, czyli przed wiaduktem a nie za nim? Ręce opadają na te koncepcje. Nieudolnych pracowników się wymienia.
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 22:14
proponuję teraz przemyśleć budowę skrzyżowania Al. Solidarności z Ducha i Sikorskiego, bo potem będzie za późno!
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 20:57
Przyznaje się do błędu kto? Ratusz? To znaczy budynek??? PO NAZWISKACH dawać tych niemotów pasożytów urzędniczych, i wywalić dyscyplinarnie z pracy na zbity pysk !!!
Avatar
nopsior / 17 października 2015 o 19:25

Ale powstaje jeszcze jeden korek w al.Warszawskiej przy kościele ! Nigdy jeszcze nie przejechałem bez postoju ! Nikogo nie ma a wszyscy stoją i ci z warszawskiej ze strzeleckiej i bocznych ! Czy przy kościele nie może  być światło  na przycisk ! I to zwolniony bo rano chodzą tam tylko pojedyncze osoby. A dale skręt z warszawskiej w Solidarności ! Chyba jakiś kpl. głupek nie wstawił tam strzałki !!! Od początku nigdy nie spotkałe, żeby była potrzeba tam stać ! No ale  światło i już !! A po co ten cały pidek co miał coś robić a on rozpieprza całe cała  pustą mózgownicą ! Panie Prezydnecie czas na zmiany niech wraca do lepera do samejbrony !

Ale powstaje jeszcze jeden korek w al.Warszawskiej przy kościele ! Nigdy jeszcze nie przejechałem bez postoju ! Nikogo nie ma a wszyscy stoją i ci z warszawskiej ze strzeleckiej i bocznych ! Czy przy kościele nie może  być światło  na przycisk ! I to zwolniony bo rano chodzą tam tylko pojedyncze osoby. A dale skręt z warszawskiej w Solidarności ! Chyba jakiś kpl. głupek nie wstawił tam strzałki !!! Od początku nigdy nie spotkałe, żeby była potrzeba tam stać ! No ale  światło i już !! A po co ten cały pidek co miał coś robić... rozwiń

Avatar
Gość / 17 października 2015 o 19:23
BARANÓW W URZĘDZIE LUBELSKIM NIE BRAKUJE.
Avatar
der / 17 października 2015 o 18:57

Jakoś do 2019 wytrzymamy. Najważniejsze ze to będzie rok końca oszołomów Kaczyńskiego. Chyba że już wtedy Kaczyński całkiem Polskę zniszczy

hPrzecież pisuary mówią  ,że "Polska  w ruinie" .A najgorsze ze w Lublinie i okolicacg ludziska w to wierzą. Tragedia.

hPrzecież pisuary mówią  ,że "Polska  w ruinie" .A najgorsze ze w Lublinie i okolicacg ludziska w to wierzą. Tragedia.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 22:41
Co za brednie? Urzędnicy sądzą, że kierowców aut osobowych zniechęcają korki na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego. Potwierdzeniem tej tezy jest bardzo mały ruch na łącznicy, którą z wiaduktu można zjechać w kierunku skrzyżowania. To korek tworzy się bo kierowcy wahają się czy zjechać z wiaduktu w lewo czy jechać dalej prosto? Może wystarczy ustawić sygnalizację świetlną tak aby pasowały zielone światło Tym co jadą do ronda i tym co chcą skręcić w lewo i stać w korku na skrzyżowaniu z Sikorskiego.
Avatar
Gość / 18 października 2015 o 09:13
Problem jest taki iż sytuacja ta niewiele nauczyła....Jest wiele bezsensownych inwestycji a my mieszkańcy nie mamy na to wpływu chyba ,że zbierze się grupa i wymusi np. rezygnację z przebudowy Sowińskiego Ostatnio próbowałem jednego z radnych zainteresować bezsensem przebudowy ulicy Narutowicz w okolicy Głebokiej. Planuję tam buspasy i lewoskręt w nową Muzyczną. Problem jest taki iż teraz są tam już duże korki..likwidacja pasa dla nas i stworzenie buspasa to korki jeszcze wieksze. Po co lewoskręt skoro ludzie w lewo mogą skręcić już koło Victorii.. Odpowiedź była iż po przebudowie będzie się jeździć na pewno lepiej!!! Tu też tak miało być Tak samo jest zgłaszałem bezsens przejścia dla pieszych na Ruskiej w odległości 40 metrów od przejścia ze światłami.....nie ma odzewu
Problem jest taki iż sytuacja ta niewiele nauczyła....Jest wiele bezsensownych inwestycji a my mieszkańcy nie mamy na to wpływu chyba ,że zbierze się grupa i wymusi np. rezygnację z przebudowy Sowińskiego Ostatnio próbowałem jednego z radnych zainteresować bezsensem przebudowy ulicy Narutowicz w okolicy Głebokiej. Planuję tam buspasy i lewoskręt w nową Muzyczną. Problem jest taki iż teraz są tam już duże korki..likwidacja pasa dla nas i stworzenie buspasa to korki jeszcze wieksze. Po co lewoskręt skoro ludzie w lewo mogą skręcić już koło Vic... rozwiń
Avatar
jerzy / 18 października 2015 o 08:31

Pojazdów wielotonowych (poza MPK) jakoś ostatnio w wymienionym korku nie widuję, owszem zdarzają się ale biorąc pod uwagę ich ilość to raczej jakieś lokalne przypadki. Za to przed otwarciem przedłużenia Solidarności było ich tam bardzo dużo. Nie zwalałbym więc korków na wprowadzenie opłat za korzystanie z obwodnicy. 

jednego dnia pomiędzy 7 a 8 rano przez Jastków przejechało w kierunku Lublina 68 tirów jak gościu nie dowidzisz idż do okulisty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jednego dnia pomiędzy 7 a 8 rano przez Jastków przejechało w kierunku Lublina 68 tirów jak gościu nie dowidzisz idż do okulisty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rozwiń
Avatar
luka / 18 października 2015 o 06:15
Przedłużyć Głęboką do obwodnicy i po sprawie proszę panów
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 22:50
Karolu Kieliszku, w korku na Sławinku stoją jego mieszkańcy ciągnący do pracy przed ósmą a nie ruch tranzytowy z Warszawy. Sądził Pan, że na jednym pasie ruchu zmieści wszystkich + przystanek? Ruch powrotny na Sławinek ma dwa pasy ruchu a jet rozłożony w czasie. A co przeszkadzało zrobić wjazd z trasy W-Z (teraz Solidarności) na Al. Warszawską zgodnie z logiką, czyli przed wiaduktem a nie za nim? Ręce opadają na te koncepcje. Nieudolnych pracowników się wymienia.
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 22:14
proponuję teraz przemyśleć budowę skrzyżowania Al. Solidarności z Ducha i Sikorskiego, bo potem będzie za późno!
Avatar
Gość / 17 października 2015 o 20:57
Przyznaje się do błędu kto? Ratusz? To znaczy budynek??? PO NAZWISKACH dawać tych niemotów pasożytów urzędniczych, i wywalić dyscyplinarnie z pracy na zbity pysk !!!
Avatar
nopsior / 17 października 2015 o 19:25

Ale powstaje jeszcze jeden korek w al.Warszawskiej przy kościele ! Nigdy jeszcze nie przejechałem bez postoju ! Nikogo nie ma a wszyscy stoją i ci z warszawskiej ze strzeleckiej i bocznych ! Czy przy kościele nie może  być światło  na przycisk ! I to zwolniony bo rano chodzą tam tylko pojedyncze osoby. A dale skręt z warszawskiej w Solidarności ! Chyba jakiś kpl. głupek nie wstawił tam strzałki !!! Od początku nigdy nie spotkałe, żeby była potrzeba tam stać ! No ale  światło i już !! A po co ten cały pidek co miał coś robić a on rozpieprza całe cała  pustą mózgownicą ! Panie Prezydnecie czas na zmiany niech wraca do lepera do samejbrony !

Ale powstaje jeszcze jeden korek w al.Warszawskiej przy kościele ! Nigdy jeszcze nie przejechałem bez postoju ! Nikogo nie ma a wszyscy stoją i ci z warszawskiej ze strzeleckiej i bocznych ! Czy przy kościele nie może  być światło  na przycisk ! I to zwolniony bo rano chodzą tam tylko pojedyncze osoby. A dale skręt z warszawskiej w Solidarności ! Chyba jakiś kpl. głupek nie wstawił tam strzałki !!! Od początku nigdy nie spotkałe, żeby była potrzeba tam stać ! No ale  światło i już !! A po co ten cały pidek co miał coś robić... rozwiń

Avatar
Gość / 17 października 2015 o 19:23
BARANÓW W URZĘDZIE LUBELSKIM NIE BRAKUJE.
Avatar
der / 17 października 2015 o 18:57

Jakoś do 2019 wytrzymamy. Najważniejsze ze to będzie rok końca oszołomów Kaczyńskiego. Chyba że już wtedy Kaczyński całkiem Polskę zniszczy

hPrzecież pisuary mówią  ,że "Polska  w ruinie" .A najgorsze ze w Lublinie i okolicacg ludziska w to wierzą. Tragedia.

hPrzecież pisuary mówią  ,że "Polska  w ruinie" .A najgorsze ze w Lublinie i okolicacg ludziska w to wierzą. Tragedia.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.