niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Korki na ul. Sowińskiego: Policja wkracza do akcji

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

Drogówka będzie rozładowywać korki na blokującej się arterii biegnącej przez miasteczko akademickie. Po to, by samochody mogły płynnie jechać, studenci będą musieli nieco poczekać przed przejściem przez jezdnię

Problemy z płynnością jazdy ul. Sowińskiego są spowodowane zamknięciem kładki dla pieszych przerzuconej nad tą ulicą. - Wyłączyliśmy ją z użytku ze względu na zły stan techniczny - wyjaśnia Aneta Adamska z biura prasowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, który jest właścicielem kładki.

- Z ekspertyzy wykonanej na zlecenie uczelni wynika, że nie ma mowy o doraźnym remoncie budowli i że jej konstrukcja powinna powstać od podstaw, co kosztowałoby milion złotych.

Przejście zostało zamknięte już dwa miesiące temu, ale problemem stało się to dopiero po rozpoczęciu roku akademickiego, gdy całe rzesze studentów zaczęły się przewijać przez zwykłe przejścia dla pieszych. - Największym kłopotem jest tu właśnie duży potok pieszych - stwierdza Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. Co chwila ktoś wchodzi na przejście, samochody muszą się zatrzymywać i więcej się stoi, niż jedzie.

W taki sposób blokuje się jeden z najważniejszych korytarzy komunikacyjnych między północną a południową częścią Lublina. W ciągu godziny (słoneczny, suchy czwartek, 6 października od godz. 16 do 17) przez skrzyżowanie z ul. Radziszewskiego przewija się 2100 samochodów i blisko 1200 pieszych. Problem w tym, że to dane z 2008 r. Świeższych nie ma.

Ostatecznie na rozładowanie korków zdecydowała się drogówka. Policjanci po raz pierwszy pojawili się tu w czwartek. Wstrzymywali pieszych chcących wejść na przejście i dopiero po zebraniu się większej grupy zatrzymywali samochody i wpuszczali pieszych na jezdnię. - Nadal będziemy ręcznie kierować ruchem w tym miejscu, w miarę naszych możliwości - zapowiada Wójtowicz.

Pomoc policji jest konieczna, bo miasto nie zamierza ustawić tu tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Urzędnicy uznają, że taki wydatek byłby nierozsądny zważywszy na to, że w przyszłym roku ul. Sowińskiego może zostać poddana przebudowie wraz z Al. Racławickimi i ul. Lipową. Choć nie jest jeszcze powiedziane, że prace zaczną się właśnie od ul. Sowińskiego, to jest to dość prawdopodobne.

- Bo właśnie tędy poprowadzone ma być odwodnienie Al. Racławickich - wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Niewykluczone, że podczas przebudowy powstanie tu również nowa kładka dla pieszych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin drogi Sowińskiego
gość
specco
Mikołaj
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (14 października 2014 o 12:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I co z tymi "misiami w białych czapeczkach"?

Jechałem dziś przed 10:00.

Korek zaczynał się na Filaretów... i w magiczny sposób zniknął za Radziszewskiego.

Ruchem kierowała nie policja a piesi... minuta przełażenia non-stop, 5-10 sekund dla kierowców... i tak do znudzenia.

'Koncert na gwizdki' w godzinach 12 - 17
 

Rozwiń
specco
specco (14 października 2014 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Policja nie potrzebna na korki najlepszy będzie yanosik, sam wylicza w navi objazdy na podstawie takich zatorów

Rozwiń
Mikołaj
Mikołaj (14 października 2014 o 01:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wiem czy rozumiesz pojęcie niezrównoważenia psychicznego, ale jeśli tak nazywasz wszystkich, którzy mają inne zdanie niż ty to raczej to określenie bardziej pasuje do ciebie.
Nie trzeba być mieszkańcem Sowińskiego, żeby wiedzieć, że dwupasmówka w tym miejscu to idiotyczny i szkodliwy pomysł. Jeśli myślisz, że po rozbudowie nie będzie korków to jesteś strasznie naiwny.

Idiotyczna i szkodliwa jest Twoja wypowiedź, no chyba że umiesz ją jakoś logiczne uzasadnić, rzucić stwierdzenie że byłoby źle potrafi każdy. Jest bardzo mała szansa na to że w tym miejscu ruch będzie większy jeśli byłaby to ulica dwupasmowa, z jednej bardzo prostej przyczyny: jest to najkrótsza droga którą można przejechać z północy na południe miasta odwrotnie, oraz do centrum i tak większość jeździ właśnie tą trasą.

Rozwiń
aaa
aaa (13 października 2014 o 17:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Teraz policja tam stoi. Jest lepiej :)

Rozwiń
Kierowca Bombowca
Kierowca Bombowca (13 października 2014 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I co z tymi "misiami w białych czapeczkach"?

Jechałem dziś przed 10:00.

Korek zaczynał się na Filaretów... i w magiczny sposób zniknął za Radziszewskiego.

Ruchem kierowała nie policja a piesi... minuta przełażenia non-stop, 5-10 sekund dla kierowców... i tak do znudzenia.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!