wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Korty tenisowe przy ul. Burtsztynowej czekają na kasę i pomysł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lipca 2014, 12:15
Autor: Dominik Smaga

Będzie nowy gospodarz kortów tenisowych przy ul. Bursztynowej na skraju parku im. Jana Pawła II. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie chce już samodzielnie zarządzać obiektem, który nie przynosi mu zysków, a jedynie straty.

- Zakres naszej działalności i tak jest już bardzo obszerny - mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR, spółki należącej w 100 proc. do miasta. - Poza dużymi obiektami, których nam przybywa, mamy też wiele małych, jak choćby ten. Dla tych mniejszych obiektów być może korzystniejsze będzie właśnie znalezienie nowego gospodarza.

Teraz to miejska spółka bezpośrednio udostępnia korty. Stawka za godzinę korzystania z obiektu wynosi 16 złotych, a korty są czynne w dni powszednie od godz. 14 do 20, a w soboty i niedziele od godz. 9 do 20. Na miejscu nie można zapłacić za wstęp, trzeba to zrobić wcześniej w kasach na Globusie lub przy Al. Zygmuntowskich. Możliwość płacenia przez internet pojawiła się dopiero tej wiosny, wcześniej miłośnicy tenisa nie mieli wyboru i musieli jeździć do kas po bilet.

MOSiR właśnie ogłosił przetarg, który wyłonić ma poddzierżawców obiektu. I wprost przyznaje, że chce w ten sposób uciec od kosztów. W minionym roku obrotowym spółki (październik 2012 - wrzesień 2013) korty przy Bursztynowej przyniosły MOSiR-owi 22 tys. złotych straty. Największe wydatki to opłacenie ochrony i podatku.

- Znalezienie poddzierżawcy byłoby szansą na poprawę wyników finansowych - stwierdza Bednarczyk. - Ponadto przetarg jest odpowiedzią na zainteresowanie podmiotów, które chcą wziąć od nas ten teren i prowadzić tam m.in. naukę gry. Zainteresowanych było kilku, niech zatem wygra najlepszy.

Ale najlepszy to dla MOSiR ten, kto zaproponuje największe pieniądze. Bo tylko oferowana wysokość czynszu będzie się liczyć przy wyborze poddzierżawcy. Taki zapis znalazł się w warunkach pisemnego przetargu. Wymagana stawka czynszu to 500 złotych netto miesięcznie za cały obiekt. Oferta musi przebić tę kwotę o co najmniej 50 groszy.

Przetarg rozstrzygnięty ma być 28 lipca. Poddzierżawca przejmie korty na nie więcej, niż trzy lata.

Korty przy Bursztynowej

Ogrodzone niezależnie od siebie dwa korty zostały oddane do użytku w 2011 r. Powstały jako część nowego parku budowanego w wąwozie rozdzielającym osiedla na Czubach. Podłoże do gry zostało wykonane ze sztucznego tworzywa, które jest trwalsze, bezpieczniejsze i zarówno wygodniejsze dla graczy, jak i łatwiejsze w utrzymaniu od tradycyjnych ceglanych nawierzchni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: tenis Lublin Czuby mosir
gerwazy
miś
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gerwazy
gerwazy (16 lipca 2014 o 15:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

MOSiR nie chce już samodzielnie zarządzać obiektem, który nie przynosi mu zysków, a jedynie straty.

Stawka za godzinę korzystania z obiektu wynosi 16 złotych, a korty są czynne w dni powszednie od godz. 14 do 20, a w soboty i niedziele od godz. 9 do 20.

Na miejscu nie można zapłacić za wstęp, trzeba to zrobić wcześniej w kasach na Globusie lub przy Al. Zygmuntowskich.

Możliwość płacenia przez internet pojawiła się dopiero tej wiosny, wcześniej miłośnicy tenisa nie mieli wyboru i musieli jeździć do kas po bilet."

... nabudujcie jeszcze więcej świecących pustkami obiektów sportowych.

Dołoży się kolejnych strat do zadłużenia Gminy Lublin. ;)

.........................

Z innej beczki ..... tych kortów przecież ktoś musi pilnować (gdy są czynne), więc dlaczego nie można zbierać kasy za bilety na miejscu ?

Przecież to kuriozum.

Rozwiń
miś
miś (16 lipca 2014 o 13:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak zwykle niekompetencja wyłazi - daliście zdjęcie kortu przy szkole (nie ma to nic wspólnego z MOSiR) a artykuł jest o korcie MOSiR prawie kilometr dalej. Brawo!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!