Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Koszty życia w Polsce: Lublin najtańszym miastem

0 21 A A

Ceny usług komunalnych w Lublinie należą do najniższych w kraju. Na przeciwnym biegunie jest Szczecin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koszty życia w poszczególnych miastach Polski porównał portal Onet.pl. Pod uwagę wzięto ceny usług komunalnych, wody, ścieków, ciepła i biletów miesięcznych.

W raporcie porównano 13 miast. Najtaniej jest w Lublinie. Miesięczny koszt utrzymania wynosi u nas 247,08 zł. Za wodę płacimy 3,07 zł za metr sześcienny. Ścieki kosztują 4,19 zł za metr sześcienny. Z kolei koszt ogrzewania to 44,68 zł/GJ.

Komunikacja miejska należy do najtańszych w kraju. Imienny bilet miesięczny na wszystkie linie kosztuje 84 zł. To najniższa cena spośród wszystkich miast wojewódzkich w Polsce.

Co zaskakujące, niemal równie tania, jak Lublin okazała się... stolica. Autorzy raportu dowodzą, że życie w Warszawie jest stosunkowo niedrogie. Opłaty komunalne kosztują mieszkańców ok. 248,88 zł miesięcznie.

Koszty wody i ścieków to odpowiednio 4,20 zł i 6,42 zł za metr sześcienny. Warszawa ma najtańsze ciepło w kraju. Kosztuje średnio 38,80 zł/GJ. Stolica oferuje również stosunkowo tanie przewozy. Bilet miesięczny kosztuje tam 90 zł.

Krajową średnią reprezentuje Wrocław. Ogólny rachunek za opłaty komunalne wynosi tam 273,19 zł. W stolicy Dolnego Śląska za wodę płaci się znacznie więcej niż w Lublinie – 3,80 zł za metr sześcienny. Droższe są także ścieki. Bilet miesięczny kosztuje 90 zł.

Najdroższym miastem w zestawieniu jest Szczecin. Rachunek za usługi komunalne wynosi tam 309,69 zł. Największy wpływ na jego wysokość ma cena ciepła. To 57,79 zł/GJ. Sporo, bo aż 100 zł kosztuje również bilet miesięczny.

Stosunkowo tania, w porównaniu z innymi miastami, jest w Szczecinie woda. Mieszkańcy płacą za nią 3,61 zł za metr sześcienny.

Jak liczono

W raporcie pominięto opłaty za wywóz śmieci, które w różnych miastach liczone są w inny sposób. Autorzy raportu sprawdzili, ile kosztuje utrzymanie się statystycznego mieszkańca, jeśli zużywa 4 metry sześcienne wody, odprowadza tyleż samo ścieków i zużywa 3 GJ ciepła.

Statystyczny mieszkaniec dojeżdża do pracy komunikacją miejską, zaopatrując się w bilet miesięczny.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 16:47
[quote name='b.' timestamp='1354029788' post='701042']
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
[/quote]To żadne bzdury, to platforma,PORY ściągniemy ci przez głowe.
Avatar
b. / 27 listopada 2012 o 16:23
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
Avatar
irena / 27 listopada 2012 o 16:10
jak zwykle rankingi z księżyca wzięte,nie mające żadnego powiązania z realiami.Żaden z szanujących się dziennikarzy takiej bzdury by nie pisał Najpierw by zbadał dochody,a potem pisał o kosztach
Avatar
Wpisz swoje imię / 27 listopada 2012 o 12:21
62,61zł/miesiecznie różnica między Szczecinem a Lublinem. Czy to duzo ? nie to jest nic.
[size=6]Lepsze jest zestawienie średnich zarobków miedzy Szczecinem a "lublinem" 3000-1800zł[/size]
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:50
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzonko - czmuś biedny? boś głupi! czmuś głupi? boś biedny. Tak tak paróweczko prowincji - minie jeszcze kilka pokoleń zanim wyjdziecie z mentalnej Bialorusi.

O moje wykształcenie się nie martw Dałem radę skompletować kierunek dający tytuł zawodowy o niebo lepszy niż te wasze mgr inż i inne równie bezwartościowe skróty Gdybyś był zainteresowany to mogę zlecić ci kładzenie papy na moim garażu. Pod warunkiem, że masz 2 lata doświadczenia i znasz język angielski bo w cywilozowanym świecie powoli odchodzimy od lokalnych dialektów zza Buga. Buziaczki ze Stolicy :*
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzon... rozwiń
Avatar
Gośka / 27 listopada 2012 o 11:21
Ktoś kto napisał ten artykuł zapomniał dodać,że w Lublinie również zarabiamy najmniej w Polsce. To z kolei oznacza,że koszty życia w Lublinie sa najwyższe.
Avatar
ONA / 27 listopada 2012 o 11:20
A może porównamy teraz ZAROBKI w tych miastach!! Wtedy się okaże ile zostaje.
Avatar
pin / 27 listopada 2012 o 10:31
Nawet nie wiem jak komentować to zestawienie. Ranking mówi o najdroższych miastach w Polsce a wy tu się cieszycie, że jesteśmy najtańsi bo mamy 13. miejsce. Chyba zdajecie sobie sprawę, że w Polsce miast mamy trochę więcej, nie? Brak słów na tę głupotę! I jeszcze wydrukowaliście to na pierwszej stronie. No gratulacje!
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 10:21
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o własnym mieszkaniu, o rodzinie, o przyjemnościach....ehhh pozstaje mi tylko marzyć, albo wyjechać z tego chorego kraju....
[/quote]Chce się wyć !!!!!! TUSKU jak żyć ??????
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o w... rozwiń
Avatar
JA??????????????????? / 27 listopada 2012 o 10:20
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 16:47
[quote name='b.' timestamp='1354029788' post='701042']
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
[/quote]To żadne bzdury, to platforma,PORY ściągniemy ci przez głowe.
Avatar
b. / 27 listopada 2012 o 16:23
gdzie za 1 metr sześcienny wody płaci się 3,07? chyba na wsi jak masz w studni! U mnie na czubach metr wody zimniej kosztuje prawie 8 zł!! Coż to za bzdury!!
Avatar
irena / 27 listopada 2012 o 16:10
jak zwykle rankingi z księżyca wzięte,nie mające żadnego powiązania z realiami.Żaden z szanujących się dziennikarzy takiej bzdury by nie pisał Najpierw by zbadał dochody,a potem pisał o kosztach
Avatar
Wpisz swoje imię / 27 listopada 2012 o 12:21
62,61zł/miesiecznie różnica między Szczecinem a Lublinem. Czy to duzo ? nie to jest nic.
[size=6]Lepsze jest zestawienie średnich zarobków miedzy Szczecinem a "lublinem" 3000-1800zł[/size]
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:50
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzonko - czmuś biedny? boś głupi! czmuś głupi? boś biedny. Tak tak paróweczko prowincji - minie jeszcze kilka pokoleń zanim wyjdziecie z mentalnej Bialorusi.

O moje wykształcenie się nie martw Dałem radę skompletować kierunek dający tytuł zawodowy o niebo lepszy niż te wasze mgr inż i inne równie bezwartościowe skróty Gdybyś był zainteresowany to mogę zlecić ci kładzenie papy na moim garażu. Pod warunkiem, że masz 2 lata doświadczenia i znasz język angielski bo w cywilozowanym świecie powoli odchodzimy od lokalnych dialektów zza Buga. Buziaczki ze Stolicy :*
[quote name='JA???????????????????' timestamp='1354008057' post='700879']
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
[/quote]

Polska A i B są podzielone w taki sposób ze względu na mieszkańców. Z tego nie wychodzi się łatwo, ale zawsze warto próbować. Znasz pewnie takie powiedzon... rozwiń
Avatar
Gośka / 27 listopada 2012 o 11:21
Ktoś kto napisał ten artykuł zapomniał dodać,że w Lublinie również zarabiamy najmniej w Polsce. To z kolei oznacza,że koszty życia w Lublinie sa najwyższe.
Avatar
ONA / 27 listopada 2012 o 11:20
A może porównamy teraz ZAROBKI w tych miastach!! Wtedy się okaże ile zostaje.
Avatar
pin / 27 listopada 2012 o 10:31
Nawet nie wiem jak komentować to zestawienie. Ranking mówi o najdroższych miastach w Polsce a wy tu się cieszycie, że jesteśmy najtańsi bo mamy 13. miejsce. Chyba zdajecie sobie sprawę, że w Polsce miast mamy trochę więcej, nie? Brak słów na tę głupotę! I jeszcze wydrukowaliście to na pierwszej stronie. No gratulacje!
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 10:21
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o własnym mieszkaniu, o rodzinie, o przyjemnościach....ehhh pozstaje mi tylko marzyć, albo wyjechać z tego chorego kraju....
[/quote]Chce się wyć !!!!!! TUSKU jak żyć ??????
[quote name='kinol' timestamp='1354007691' post='700871']
przy moich zarobkach 1100 zł, które nie zmieniają się od lat koszty życia wzrastają z dnia na dzień...to, że ktos w artykule wspominiał o opłatach komunalnych nazywając to "kosztami życia" powinien palnąć się w ten pusty łeb. Koszty życia to nie tylko opłaty komunalne i bilety, to także czynsz, wynajem mieszkania, żywność-bardzo droga by the way, ubrania, środki czystości, opłaty za internet, telefon itp. Gdzie ja za swoje 1100 mogę pomarzyć o w... rozwiń
Avatar
JA??????????????????? / 27 listopada 2012 o 10:20
A TO WSZYSTKO WŁAŚNIE WINA TAKICH JAK TY PARÓWO Z WARSZAWY POLSKA A I B ZOSTAŁA PODZIELONA PRZEZ LIKWIDACJE ZAKŁADÓW PRACY BO POLSKA A MUSIAŁA MIEĆ WIĘCEJ PIENIĄŻKÓW, A TY JAK JESTEŚ TAKI MŁODY I WYKSZTAŁCONY TO JUŻ MOŻESZ JECHAĆ DO ANGLI NA ZMYWAK PANIE MGR.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 0

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 3

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 3

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 28 8

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 32

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 30 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 2

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 3

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 1

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 72 23

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!