niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Pojadą wolniej
Progi zwalniające z kostki brukowej pojawią się na uliczkach Sławinka. Miasto szuka właśnie ich wykonawcy. Trzy progi powstaną na ul. Gen. Zajączka, trzy na Początkowej, pięć na ul. Strzeleckiej i Plater, jeden na Zakładowej, a na Czeremchowej istniejące progi mają być zdemontowane, a w ich miejscu pojawią się nowe. Prace mają potrwać nie więcej, niż dwa miesiące.
Więcej dla szkół
Są dodatkowe pieniądze na drobne inwestycje w placówkach oświatowych – prezydent dokonał kilku zmian w tegorocznym budżecie. W podstawówce nr 51 pojawi się podjazd dla niepełnosprawnych, w SP 32 i 48 powstanie monitoring, w Zespole Szkół Elektronicznych zostanie on rozbudowany, a w szatni I LO im. Staszica zamontowane będą szafki na ubrania.
Nowe zabawki
99 tys. zł kosztować będzie przebudowa placu zabaw między wieżowcami przy Glinianej. ZNK wygrał wykonawcę, przetarg wygrała lubelska spółka Krysmark, bo stanęła do niego jako jedyna. Ma zdemontować istniejące urządzenia, zastąpić asfalt piaskiem i trawą, zamontować nowe urządzenia, ławki i ogrodzenie.
Odkopują sieć
Do soboty włącznie potrwać mają utrudnienia w ruchu na ul. Wylotowej. Zamknięty jest odcinek od Grill Baru do skrzyżowania z ul. Lucyny Herc. Powodem utrudnień jest modernizacja sieci ciepłowniczej zlecona przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

(drs

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!