sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Stop dla tirów
Lubelszczyzna. Na terenie województwa wprowadzono zakaz poruszania się tirów o masie przekraczającej 12 ton. Zakaz nie dotyczy samochodów przewożących żywe zwierzęta i zboże oraz szybko psujące się artykuły spożywcze. Obowiązuje od godz. 11 do 23. Pojazdy objęte zakazem będą odprowadzane na parking, kierowcom grozi mandat do 500 zł. (sz)

Znaleźli arsenał
Świdnik. Ponad kilogram trotylu, pociski, zapalniki i broń znaleźli wczoraj świdniccy policjanci u trzech mieszkańców tego miasta. Najstarszy ma 22 lata. Został zatrzymany i przebywa w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Pozostali - 14- i 15-latek po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów. Cała trójka należała do nieformalnej grupy pseudomilitarnej. (kris)

Na ratunek
Lublin. Oddział Ratunkowy w szpitalu przy al. Kraśnickiej będzie dziewiątym tego typu oddziałem w województwie lubelskim. We wtorek nastąpi jego oficjalne uruchomienie. Szybką i kompleksową pomoc znajdą tu ofiary wypadków, przy ratowaniu których liczy się każda minuta. Szpitalne oddziały ratunkowe będą elementem zintegrowanego systemu ratownictwa medycznego, który zacznie obowiązywać od przyszłego roku. (step)

Pożar w centrum
Lublin. Siedem wozów strażackich gasiło wczoraj pożar na poddaszu kamienicy przy ul. Hipotecznej. Otwarty ogień zagrażał drewnianym stropom. Ofiar w ludziach nie było. (sz)
Deportacja za handel Chełmskie. W czasie czwartkowej akcji na bazarze w Siedliszczu funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z inspektorami kontroli legalności zatrudnienia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wylegitymowali ponad 50 cudzoziemców - głównie Ukraińców, Bułgarów i Mongołów. 30 osób zostało zatrzymanych pod zarzutem uprawiania handlu bez wymaganego zezwolenia. Wobec wszystkich wszczęto procedurę deportacyjną. (bar)

Umowa na forum
Lubartów. Na wczorajszym IV Forum Gospodarczym, zorganizowanym przez Lubelską Fundację Rozwoju, Agencja Rozwoju Regionalnego podpisała
z samorządem Lubartowa umowę o utworzeniu Lokalnego Funduszu Pożyczkowego. Fundusz będzie pożyczał pieniądze osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą i przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność nie dłużej niż 6 miesięcy. W tym roku forum poświęcone było zabezpieczaniu i egzekwowaniu wierzytelności oraz elektronicznym usługom bankowym. (dj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!