piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Krzysztof Cugowski na czele zespołu... roboczego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2006, 15:35
Autor: Rafał Panas

Co zrobić z lubelskim Teatrem w Budowie? Rozwiązanie ma znaleźć zespół, którym pokieruje Krzysztof Cugowski, senator i wokalista Budki Suflera.

Gmach w centrum Lublina rośnie od 1974 roku i jakoś wyrosnąć nie może. - Trzeba rozciąć ten węzeł gordyjski - mówi Jarosław Zdrojkowski, polityk PiS, od dwóch tygodni marszałek województwa. - Powołamy zespół ekspertów i lobbystów, który zajmie się tą inwestycją. Chcę wykorzystać np. zapał Krzysztofa Cugowskiego - mówi.
Wybór popularnego rockmana to nie przypadek. Wokalista Budki Suflera szedł do ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych z hasłem dokończenia teatru. Wydeptywał ścieżki w ministerstwie kultury, żeby zdobyć pieniądze na inwestycję. W styczniu wydawało się, że dopiął swego. - Jeśli nic się nie wydarzy, za dwa lata kupimy bilety i zasiądziemy na jednej z największych widowni w Polsce. Teraz tylko czekam na ruch marszałka województwa, bo to jego jednostka - mówił Cugowski Dziennikowi Wschodniemu w styczniu kończącego się roku. Niestety sprawy utknęły w miejscu.
- Oczywiście przyjąłem propozycje marszałka Zdrojkowskiego - stwierdził Cugowski. - Jestem szalenie zadowolony, bo teraz jest sprzyjająca atmosfera w mieście i województwie, żeby dokończyć budowę. Na początku stycznia spotkamy się i porozmawiamy o szczegółach
Oprócz piosenkarza, w zespole mają się znaleźć m. in. wojewoda i prezydent miasta. Angażuje się w przedsięwzięcie także poseł Janusz Palikot (PO). Obiecał sprowadzić dobrego architekta z Zachodu, który przeprojektuje fasadę teatru (konkurs na projekt gmachu rozstrzygnięto 45 lat temu - red.). - Zaczniemy od uporządkowania terenu wokół gmachu. Teraz jest pozarastany i przypomina scenerię do horroru - mówi Palikot.
Na dokończenie teatru potrzeba, według Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Województwa, ok. 46 mln zł. Cugowski jest pewien, że w ministerstwie pamiętają o złożonej na początku roku obietnicy pomocy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!