Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2013 r.
16:11
Edytuj ten wpis

Ks. Puzewicz zachęca do "bycia sobą"

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 10 A A
Ks. Mieczysław Puzewicz (Archiwum)
Ks. Mieczysław Puzewicz (Archiwum)

Ks. Mieczysław Puzewicz, autor wpisu na swoim blogu o lesbijkach i gejach w niebie teraz zachęca do "bycia sobą", bo "to konieczny warunek zbawienia". Abp Stanisław Budzik nie komentuje ostatnich przemyśleń duchownego. Nie czytał ich jeszcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę wpis ks. Mieczysława Puzewicza na jego blogu wywołał kontrowersje. Duchowny opisywał i opublikował w Internecie swój sen o niebie, gdzie byli zarówno geje jak też lesbijki i biseksualiści. Prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski, naczelny Fronda.pl zarzucił dyrektorowi Radia eR herezję. Podkreślał, ze duchowny nie wspomina nic o tym, że akt homoseksualny jest grzechem.

Po spotkaniu z metropolitą lubelskim abp Stanisławem Budzikiem ks. Puzewicz usunął kontrowersyjny wpis. Tego samego dnia wydał też oświadczenie, w który zapewnia, że "w jego tekście nie było pochwały zachowań homoseksualnych”.

Po medialnej burzy, na blogu księdza pojawiły się kolejne wpisy. W jednym kapłan dziękuje za listy, smsy i telefony. "Od życzliwych i mniej życzliwych, które ostatnio otrzymuję." – pisze ks. Puzewicz. "Od każdego człowieka, od każdego z Was, jest bardzo blisko do Pana Boga".

Z kolei w ostatnim wpisie ksiądz zachęca do "bycia sobą” bo jest to "konieczny warunek zbawienia”.
Ksiądz przypomina też, że Chrystus znał osoby różnego pokroju. "Jezus z Nazaretu, kumpluje się z celnikami, dziewczynami z półświatka, odrzuconymi trędowatymi i pogardzanymi ubogimi. Obrywa z lewej, prawej i ze środka – czytamy na Itinerarium.pl. "Obrywa z lewej, prawej i ze środka – "Odszedł od zmysłów! Ma w sobie Belzebuba!”. Ale postępuje wedle zasady: "Bądź sobą, bez względu na to, co inni o tobie powiedzą!” Nie lubią Go faryzeusze i saduceusze, Rzymianie i elita polityczna. Zostaje uznany za heretyka i zgładzony. Płaci najwyższą cenę za bycie sobą."

Metropolita lubelski nie chciał w piątek komentować kolejnych przemyśleń ks. Puzewicza. – Jeszcze ich nie czytałem – ucina abp. Stanisław Budzik.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hammer / 3 marca 2013 o 00:44
Moi Drodzy Katolicy i Ary-katolicy
Wydźwięk tekstu ( literacko do dupy...) nie jest błogosławieństwem czynów homoseksualnych. Przeczytałam kilka razy nie widziałam niczego co by miało propagować akty homoseksualne.
Ale nie widzę też powodu całej tej afery. Ks. Puzewicz dzięki temu robi sobie ładny image - księdza nowoczesnego, tolerancyjnego i takiego coool zioma. I zapewne zyska sobie dzięki temu przychylność środowisk pro geje itp. Ale nie zyska sobie życzliwości ludzi którzy cierpią na homoseksualizm. Tak, to jest cierpienie! I ci ludzie są ogromnie nieszczęśliwi... tak wewnętrznie. Puści i zagubieni bo oni, tak samo jak wszyscy tzw. normalni poszukują tego samego - ciepła, bezpieczeństwa w drugiej osobie, akceptacji. A ks. Puzewicz - chłopina puszy się i miota bo szuka swojego określenia się i miejsca w szeregu. Do tej pory raczej cień wielkich kuriowskiego świata. Dziś próbuje budować jakąś swoja legendę kapłana. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Dla mnie z posmakiem porannej szarlotki
Moi Drodzy Katolicy i Ary-katolicy
Wydźwięk tekstu ( literacko do dupy...) nie jest błogosławieństwem czynów homoseksualnych. Przeczytałam kilka razy nie widziałam niczego co by miało propagować akty homoseksualne.
Ale nie widzę też powodu całej tej afery. Ks. Puzewicz dzięki temu robi sobie ładny image - księdza nowoczesnego, tolerancyjnego i takiego coool zioma. I zapewne zyska sobie dzięki temu przychylność środowisk pro geje itp. Ale nie zyska sobie życzliwości ludzi którzy cierpią na homoseksualizm. Tak, to jest cierpienie&#... rozwiń
Avatar
dr / 25 lutego 2013 o 21:19
Sodoma I gomora,feminazizm...apage,satanas
Avatar
mike / 24 lutego 2013 o 21:41
Jezus Chrystus nie mówił grzesznikom "czyń jak postępujesz a będziesz zbawiony" a tylko 'uwierz we mnie i mnie naśladuj a bedziesz zbawiony".
Avatar
A. / 24 lutego 2013 o 12:12
Stary wariat.
Avatar
Uczeń przerósł Mistrza / 24 lutego 2013 o 11:50
http://www.youtube.com/watch?v=Wxc6iqRC-n8

Mieczysław też miał sen. I tak jak M.L.King chciał na swoim śnie na powrót grzać się w blasku flaszy i mediów. Nie udało się.

Mieczysławie apeluję do Ciebie jeszcze raz !
Daj sobie spokój. Wytrzymaj w blokach startowych i poczekaj na lepszą koniunkturę.
Usiądź tak jak ja, Twój uczeń nad brzegiem rzeki i poczekaj aż trupy wrogów popłyną z jej nurtem.

Ja się już doczekałem.
Ty też się doczekasz
http://www.youtube.com/watch?v=Wxc6iqRC-n8

Mieczysław też miał sen. I tak jak M.L.King chciał na swoim śnie na powrót grzać się w blasku flaszy i mediów. Nie udało się.

Mieczysławie apeluję do Ciebie jeszcze raz !
Daj sobie spokój. Wytrzymaj w blokach startowych i poczekaj na lepszą koniunkturę.
Usiądź tak jak ja, Twój uczeń nad brzegiem rzeki i poczekaj aż trupy wrogów popłyną z jej nurtem.

Ja się już doczekałem.
Ty też się doczekasz rozwiń
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 23:06
Bardzo mądry i światły wpis. Zastanawiam się tylko dlaczego od razu polecieliście z tym do abp Budzika? Szukać sensacji? Oczekiwać iż kolejny wpis zostanie usunięty? Niestety mówienie przez abp iż jako kuria "ledwie wiążą koniec z końcem" pokazuje przepaść jaka dzieli abp Budzika od śp abp Życimskiego - oczywiście na niekorzyść tego pierwszego.
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 22:39
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]"pod są oddać" -miało być "pod sąd" [/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]mała literówka[/font][/color]
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 22:37
Dobrze powiedział. Na pewno to o wiele bardziej po chrześcijańsku niż postawa którą przyjmuje wielu "fanatyków" wypaczających nauki Jezusa Chrystusa. Jakby było więcej podobnych księży to kościół spełniałaby swoją służbę o wiele lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że tak się kiedyś stanie. Nowy Papierz powinien wszystkich pedofili pod są oddać (na razie ludzki, później zajmie się nimi instancja wyższa), znieść celibat, walczyć z aborcją ale nie sprzeciwiać się antykoncepcji, powrócić do ubóstwa (a jak się nie podoba grubym bandziorom co tylko dla kasy tam poszli to do widzenia). Niech zostaną tylko ci co na prawdę chcą służyć. Bez celibatu (który jest wymysłem ludzi po to by majątek kościelny się nie rozchodził i nie ma nic wspólnego z oddaniem) kościół nie przyciągałby zboczeńców co molestują lub gwałcą dzieci ale normalnych, wierzących ludzi. Do takiego księdza można by pójść i powiedzieć jakie ma się kłopoty z partnerką, partnerem i uzyskać życiową radę bo ksiądz pewnie by miał w swoim życiu małżeńskim podobne rozterki. Trzeba też skończyć z ciągłym zastraszaniem i potępianiem tylko nawiązywać dialog z osobami innych religii, wierzącymi niepraktykującymi czy ateistami. Jezus kazał kochać wszystkich, również swoich oponentów czy wrogów.
W tedy takie wypowiedzi nie były by potrzebne:
http://www.itvl.pl/news/watykan-o-mediach-seks-wladza-i-pieniadze
Bo nikt rozsądny by nie pomyśla żeby coś Papierzowi zarzucać. Mam zamiar przeżyć jeszcze z 50 lat mam nadzieję, że doczekam takich czasów.
Dobrze powiedział. Na pewno to o wiele bardziej po chrześcijańsku niż postawa którą przyjmuje wielu "fanatyków" wypaczających nauki Jezusa Chrystusa. Jakby było więcej podobnych księży to kościół spełniałaby swoją służbę o wiele lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że tak się kiedyś stanie. Nowy Papierz powinien wszystkich pedofili pod są oddać (na razie ludzki, później zajmie się nimi instancja wyższa), znieść celibat, walczyć z aborcją ale nie sprzeciwiać się antykoncepcji, powrócić do ubóstwa (a jak się nie podoba grubym bandziorom ... rozwiń
Avatar
ks.Marek / 23 lutego 2013 o 21:43
Bycie sobą dla mnie oznacza realizację moich marzeń i pragnień homoseksualnych, czyli bycie aktywnym homoseksualistą, czyli gejem. W moim środowisku to łatwe do wykonania,wiem z doświadczenia ale nie chcę dalej grzeszyć.Włożyłem i codziennie dźwigam krzyż który rani moje plecy . Czy będę zbawiony nie będąc sobą ?
Avatar
Rozaczrowany mediami / 23 lutego 2013 o 12:34
Może zamiast pisać bezsensowne artykuły, nic nie wnoszące do życia-szanowni redaktorzy najpierw z uwagą przeczytają całe wpisy na księdza blogu a potem wyciągną wnioski. Z ciekawości przeczytałem i nie znajduję tam nic złego, wręcz przeciwnie-głęboko religijny wpis. Ale cóż - wyciąganie zdań z kontekstu to przecież "normalne" działanie mediów sięjących jedynie zamieszanie zamiast nieć informacje.
Avatar
hammer / 3 marca 2013 o 00:44
Moi Drodzy Katolicy i Ary-katolicy
Wydźwięk tekstu ( literacko do dupy...) nie jest błogosławieństwem czynów homoseksualnych. Przeczytałam kilka razy nie widziałam niczego co by miało propagować akty homoseksualne.
Ale nie widzę też powodu całej tej afery. Ks. Puzewicz dzięki temu robi sobie ładny image - księdza nowoczesnego, tolerancyjnego i takiego coool zioma. I zapewne zyska sobie dzięki temu przychylność środowisk pro geje itp. Ale nie zyska sobie życzliwości ludzi którzy cierpią na homoseksualizm. Tak, to jest cierpienie! I ci ludzie są ogromnie nieszczęśliwi... tak wewnętrznie. Puści i zagubieni bo oni, tak samo jak wszyscy tzw. normalni poszukują tego samego - ciepła, bezpieczeństwa w drugiej osobie, akceptacji. A ks. Puzewicz - chłopina puszy się i miota bo szuka swojego określenia się i miejsca w szeregu. Do tej pory raczej cień wielkich kuriowskiego świata. Dziś próbuje budować jakąś swoja legendę kapłana. Z lepszym lub gorszym skutkiem. Dla mnie z posmakiem porannej szarlotki
Moi Drodzy Katolicy i Ary-katolicy
Wydźwięk tekstu ( literacko do dupy...) nie jest błogosławieństwem czynów homoseksualnych. Przeczytałam kilka razy nie widziałam niczego co by miało propagować akty homoseksualne.
Ale nie widzę też powodu całej tej afery. Ks. Puzewicz dzięki temu robi sobie ładny image - księdza nowoczesnego, tolerancyjnego i takiego coool zioma. I zapewne zyska sobie dzięki temu przychylność środowisk pro geje itp. Ale nie zyska sobie życzliwości ludzi którzy cierpią na homoseksualizm. Tak, to jest cierpienie&#... rozwiń
Avatar
dr / 25 lutego 2013 o 21:19
Sodoma I gomora,feminazizm...apage,satanas
Avatar
mike / 24 lutego 2013 o 21:41
Jezus Chrystus nie mówił grzesznikom "czyń jak postępujesz a będziesz zbawiony" a tylko 'uwierz we mnie i mnie naśladuj a bedziesz zbawiony".
Avatar
A. / 24 lutego 2013 o 12:12
Stary wariat.
Avatar
Uczeń przerósł Mistrza / 24 lutego 2013 o 11:50
http://www.youtube.com/watch?v=Wxc6iqRC-n8

Mieczysław też miał sen. I tak jak M.L.King chciał na swoim śnie na powrót grzać się w blasku flaszy i mediów. Nie udało się.

Mieczysławie apeluję do Ciebie jeszcze raz !
Daj sobie spokój. Wytrzymaj w blokach startowych i poczekaj na lepszą koniunkturę.
Usiądź tak jak ja, Twój uczeń nad brzegiem rzeki i poczekaj aż trupy wrogów popłyną z jej nurtem.

Ja się już doczekałem.
Ty też się doczekasz
http://www.youtube.com/watch?v=Wxc6iqRC-n8

Mieczysław też miał sen. I tak jak M.L.King chciał na swoim śnie na powrót grzać się w blasku flaszy i mediów. Nie udało się.

Mieczysławie apeluję do Ciebie jeszcze raz !
Daj sobie spokój. Wytrzymaj w blokach startowych i poczekaj na lepszą koniunkturę.
Usiądź tak jak ja, Twój uczeń nad brzegiem rzeki i poczekaj aż trupy wrogów popłyną z jej nurtem.

Ja się już doczekałem.
Ty też się doczekasz rozwiń
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 23:06
Bardzo mądry i światły wpis. Zastanawiam się tylko dlaczego od razu polecieliście z tym do abp Budzika? Szukać sensacji? Oczekiwać iż kolejny wpis zostanie usunięty? Niestety mówienie przez abp iż jako kuria "ledwie wiążą koniec z końcem" pokazuje przepaść jaka dzieli abp Budzika od śp abp Życimskiego - oczywiście na niekorzyść tego pierwszego.
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 22:39
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]"pod są oddać" -miało być "pod sąd" [/font][/color]
[color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif]mała literówka[/font][/color]
Avatar
Marek / 23 lutego 2013 o 22:37
Dobrze powiedział. Na pewno to o wiele bardziej po chrześcijańsku niż postawa którą przyjmuje wielu "fanatyków" wypaczających nauki Jezusa Chrystusa. Jakby było więcej podobnych księży to kościół spełniałaby swoją służbę o wiele lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że tak się kiedyś stanie. Nowy Papierz powinien wszystkich pedofili pod są oddać (na razie ludzki, później zajmie się nimi instancja wyższa), znieść celibat, walczyć z aborcją ale nie sprzeciwiać się antykoncepcji, powrócić do ubóstwa (a jak się nie podoba grubym bandziorom co tylko dla kasy tam poszli to do widzenia). Niech zostaną tylko ci co na prawdę chcą służyć. Bez celibatu (który jest wymysłem ludzi po to by majątek kościelny się nie rozchodził i nie ma nic wspólnego z oddaniem) kościół nie przyciągałby zboczeńców co molestują lub gwałcą dzieci ale normalnych, wierzących ludzi. Do takiego księdza można by pójść i powiedzieć jakie ma się kłopoty z partnerką, partnerem i uzyskać życiową radę bo ksiądz pewnie by miał w swoim życiu małżeńskim podobne rozterki. Trzeba też skończyć z ciągłym zastraszaniem i potępianiem tylko nawiązywać dialog z osobami innych religii, wierzącymi niepraktykującymi czy ateistami. Jezus kazał kochać wszystkich, również swoich oponentów czy wrogów.
W tedy takie wypowiedzi nie były by potrzebne:
http://www.itvl.pl/news/watykan-o-mediach-seks-wladza-i-pieniadze
Bo nikt rozsądny by nie pomyśla żeby coś Papierzowi zarzucać. Mam zamiar przeżyć jeszcze z 50 lat mam nadzieję, że doczekam takich czasów.
Dobrze powiedział. Na pewno to o wiele bardziej po chrześcijańsku niż postawa którą przyjmuje wielu "fanatyków" wypaczających nauki Jezusa Chrystusa. Jakby było więcej podobnych księży to kościół spełniałaby swoją służbę o wiele lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że tak się kiedyś stanie. Nowy Papierz powinien wszystkich pedofili pod są oddać (na razie ludzki, później zajmie się nimi instancja wyższa), znieść celibat, walczyć z aborcją ale nie sprzeciwiać się antykoncepcji, powrócić do ubóstwa (a jak się nie podoba grubym bandziorom ... rozwiń
Avatar
ks.Marek / 23 lutego 2013 o 21:43
Bycie sobą dla mnie oznacza realizację moich marzeń i pragnień homoseksualnych, czyli bycie aktywnym homoseksualistą, czyli gejem. W moim środowisku to łatwe do wykonania,wiem z doświadczenia ale nie chcę dalej grzeszyć.Włożyłem i codziennie dźwigam krzyż który rani moje plecy . Czy będę zbawiony nie będąc sobą ?
Avatar
Rozaczrowany mediami / 23 lutego 2013 o 12:34
Może zamiast pisać bezsensowne artykuły, nic nie wnoszące do życia-szanowni redaktorzy najpierw z uwagą przeczytają całe wpisy na księdza blogu a potem wyciągną wnioski. Z ciekawości przeczytałem i nie znajduję tam nic złego, wręcz przeciwnie-głęboko religijny wpis. Ale cóż - wyciąganie zdań z kontekstu to przecież "normalne" działanie mediów sięjących jedynie zamieszanie zamiast nieć informacje.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 2

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 1

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 2

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.