poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kto będzie posłem PSL? Smolarz, Starownik czy Kapusta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2010, 18:38
Autor: Rafał Panas

Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi zmarłego tragicznie posła Edwarda Wojtasa. W lubelskim PSL nikt nie wyrywa się na Wiejską, by spędzić tam czas do wyborów w przyszłym roku.

Miejsce w Sejmie po Edwardzie Wojtasie, który zginął w smoleńskiej katastrofie, zajmie osoba z kolejnym wynikiem wyborczym na liście PSL. Liczba uzyskanych głosów w 2007 roku wskazuje na Henryka Smolarza, niegdyś wójta gminy Niemce i posła, a teraz prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– Jeszcze nie zdecydowałem, bo nie mam formalnej informacji o przysługującym mi mandacie – zastrzega Henryk Smolarz. – Ale to nie jest kwestia moich chęci, tylko rozważenia, gdzie lepiej wywiążę się ze zobowiązań wobec wyborców.

Tymczasem jeden z nieźle poinformowanych lubelskich ludowców przekonuje: Henryk już zdecydował. Powiedział naszym parlamentarzystom, że nie będzie posłem.

Po szefie KRUS kolejny na liście jest starosta lubartowski, Marian Starownik. – Dopóki Smolarz nie wypowie się oficjalnie, nie muszę się nad tym zastanawiać – ucina starosta.

Gdyby przyszło mu decydować, będzie miał twardy orzech do zgryzienia. Ma bowiem wielką szansę na sukces w jesiennych wyborach samorządowych (starostą jest nieprzerwanie od ośmiu lat). Natomiast jego wynik w przyszłorocznych wyborach poselskich jest mniej pewny – o miejsce w Sejmie stara się bez efektu od 1997 r.

Kto, jeśli nie Smolarz i Starownik?

Szansę dostanie Grzegorz Kapusta, radny wojewódzki i wiceprezes Spółdzielni Mleczarskiej Ryki. – Trzeba poczekać na decyzję obu panów. Jest też pytanie, czy uda się pogodzić pracę w Sejmie z pracą w mojej firmie. Sprawa jest do rozważenia – mówi Kapusta.

– Muszą wybrać: czy pilnować tego, co mają, czy iść w politykę. A łaska wyborców na pstrym koniu jeździ – komentuje poseł PSL Tadeusz Sławecki.

To nie koniec personalnych zmian. Edward Wojtas był szefem ludowców w całym regionie. Ponad 60-osobowy zarząd wojewódzki partii musi wybrać jego następcę.

– Wybory odbędą się między 24 a 30 maja – informuje Lucjan Orgasiński, rzecznik lubelskiego PSL.

Za naturalnego kandydata na lidera uchodzi poseł Jan Łopata, jednak wśród jego konkurentów pojawia się nazwisko z "młodej generacji” ludowców, wiceministra Krzysztofa Hetmana z resortu rozwoju regionalnego.

Wojtas miał być też 51 polskim deputowanym w Parlamencie Europejskim. Kolejnym na wyborczej liście jest Arkadiusz Bratkowski, dziś członek Zarządu Województwa. Przebudowa Zarządu nie jest jednak przesądzona – unijne formalności związane z przeprowadzką Bratkowskiego do Brukseli mogą potrwać do jesiennych wyborów samorządowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
KEMOR
~tygrysek~
tyrt
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

KEMOR
KEMOR (10 maja 2010 o 15:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
aaa napisał:
Liczą na schedę po Wojtasie nie w Sejmie a Europarlamencie. Wszak tam jest odpowiedni szmal warty fatygi


jeżeli kandydatem jesy tow.łopatny no to ja dziękuję psl-owi za trafny wybór - czyli łopata za osła - ludzie czyż wy nie macie w psl-u normalnych tylko jak nie łopatny to porąbany. Przecież PSL to 109 letnia tradycja i tam naprawdę jest kilkunastu BARDZO MĄDRYCH I FAJNYCH LUDZI a nie łopata, wiadri, szpok. rodzik - samo KALECTWO I SIEROCTWO - wstyd
Rozwiń
~tygrysek~
~tygrysek~ (8 maja 2010 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Orać chłopaki a nie do polityki! Efekty działań takich Św. Mikołajów jak Wy widać w Grecji.
Rozwiń
tyrt
tyrt (8 maja 2010 o 22:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy aby należeć do psl ,trzeba mieć charakterystyczne nazwiska.
Z lubelszczyzny.Szpak,Łopata,Kapusta,Ks.Zięba,Kuropatwa
W innych rejonach nie lepiej.
Rozwiń
LOG
LOG (8 maja 2010 o 13:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Niech PSL zniknie ze sceny politycznej , bo oni lubią tylko układy, układy , układy . zobaczcie placówki pod ich nadzorem 2/3 to członkowie PSL dobrowolni lub zmuszeni do wstąpienia do partii żeby pracować. A szkoda bo ta partia miała wspaniały rodowód chłopski a teraz mniej w niej chłopów więcej " biznesmenów" pracujących w maistach.

a PO?? proszę porównać listę członków PO Chełm z listą pracowników Urzędu Marszałkowskiego... całe chełmskie PO w Lubelskim Urzędzie Marszałkowskim...
[url="######www.platforma-chelm.com.pl/?page=zarzad_i_rada"]######www.platforma-chelm.com.pl/?page=zarzad_i_rada[/url]
Rozwiń
tv
tv (8 maja 2010 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głąby ?
Tu są głąby ?
[url="######luckystrikes.pl/zobacz_film,3576,glaby_w_sejmie_obejrzyj_najlepszych.html"]######luckystrikes.pl/zobacz_film,3576,gl...ajlepszych.html[/url]

Pozdro
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!