sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Kto będzie startował do Sejmu? Obrodziło kandydatami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2015, 14:30
Autor: toma

Do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze sporo czasu, ale partie robią już przymiarki list wyborczych. Według pierwszych informacji o mandaty poselskie może ubiegać się spore grono działaczy samorządowych z naszego regionu.

Wśród nich wymieniany jest m. in. marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski z PSL. - Nie myślałem jeszcze o tym i nie otrzymałem żadnej propozycji, ale gdyby taka się pojawiła, to na pewno bym ją rozważał - komentuje sam zainteresowany. - W ostatnich wyborach samorządowych miałem najlepszy wynik z kandydatów PSL w regionie i jeden z lepszych w całym kraju. Gdybym chciał odmówić, to musiałbym to poważnie uargumentować. Samo powiedzenie "nie” by nie wystarczyło - dodaje.

Według nieoficjalnych informacji, gdyby Sosnowski dostało się do Sejmu, jego miejsce na czele zarządu województwa miałby zająć obecny wicemarszałek Artur Walasek. Z okręgu nr 7 (obejmującego wschodnią część województwa) miałby wystartować też m. in. przewodniczący sejmiku Przemysław Litwiniuk. Z kolei jako "lokomotywa” w okręgu lubelskim pod uwagę brany jest m. in. wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda.

- Mamy problem bogactwa i więcej dobrych kandydatów niż jest miejsc na listach. Ale dyskusja na ten temat jeszcze przed nami. Zajmiemy się tym po pierwszej turze wyborów prezydenckich - mówi europoseł Krzysztof Hetman, szef PSL w regionie.

Prawo i Sprawiedliwość postawi najprawdopodobniej na sprawdzone nazwiska. - W okręgu lubelskim mamy sześciu posłów i trzech senatorów, ale też wielu dobrych samorządowców i osoby znane i cenione w swoich środowiskach. Będziemy mieli problem z nadmiarem kandydatów niż z ich brakiem - w podobnym tonie wypowiada się poseł Krzysztof Michałkiewicz, szef lubelskiego PiS.

Wśród samorządowców, którzy mieliby ubiegać się o poselski mandat, wymienia się m.in. radnego Lublina Sylwestra Tułajewa. W ostatnich wyborach samorządowych zdobył on ponad 4 tysiące głosów. - To dobry wynik, więc na pewno jest on osobą, która mogłaby się starać o miejsce w Sejmie. Ale nasze listy będą konstruowane tak, żeby byli na nich reprezentanci całego województwa i różnych środowisk. Będą też na nich przedstawiciele innych ugrupowań prawicowych, m.in. Solidarnej Polski i Polski Razem Jarosława Gowina - dodaje poseł Michałkiewicz.

"Jedynką” Platformy Obywatelskiej w Lublinie będzie natomiast najprawdopodobniej szef partii w regionie i minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Pewne miejsca na liście w okręgu lubelskim wydają się też mieć posłanki Magdalena Gąsior-Marek i Joanna Mucha. Ta ostatnia jednak nieoficjalnie wymieniana jest jako kandydatka do Senatu. - Nic o tym nie wiem - zapewniała nas niedawno była ministra sportu.
  Edytuj ten wpis
RobinHooD
Marcin
Marcin
(49) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

RobinHooD
RobinHooD (30 marca 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Roman Dmowski-AGENT MOSKWY :)

Rozwiń
Marcin
Marcin (25 marca 2015 o 18:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Minął rok od rozpoczęcia akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie Lasów Państwowych i obrotu polską ziemią (przypominam, że od 2016 roku obcokrajowcy będą mogli bez przeszkód wykupywać polską ziemię rolną, bo właśnie w tym roku kończy się okres ochronny).

Do dziś pod wnioskiem podpisało się już 2,6 mln obywateli!

Mimo to projekt uchwały referendalnej utknął w Sejmie i nic w jego sprawie się nie dzieje. Tak wygląda "demokracja" w III RP zwanej także zieloną wyspą. Obecna władza pilnuje interesów zachodu a zdanie Polaków ma w głębokim poważaniu tak samo jak polski interes narodowy.


Oni za stołki w Brukseli zgodzą się na wszystko a Polaków o zdanie pytać nie będą. Zauważcie państwo jak ostatnio dużo mówi się w mediach głównego nurtu o walucie euro... widać rząd jest naciskany z Brukseli i Berlina by wykorzystując swoje media i propagandę siłą zlikwidował naszą walutę. Oni dobrze wiedzą, że Polacy są temu przeciwni (według ostatnich badań 75-80% Polaków chce zatrzymać złotówkę). Mamy niestety marionetki u władzy.

Rozwiń
Marcin
Marcin (25 marca 2015 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

" Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród "
 

Hipolit Cegielski (1813-1868) – polski filolog, przemysłowiec, działacz społeczny, dziennikarz i polityk.

Rozwiń
Sobieski
Sobieski (25 marca 2015 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przed wojną w 1938 roku Stronnictwo Narodowe (endecja) liczyło ponad 200 tysięcy członków i było największą partią w Polsce. Endecja obejmowała w tamtym okresie partie polityczne, związki zawodowe, stowarzyszenia młodzieżowe, oświatowe, kobiece i sportowe. Największe wpływy stronnictwo posiadało w Zachodniej i Centralnej Polsce oraz w Wilnie i Lwowie. Przykładowo w czerwcu 1919 roku podczas wyborów uzupełniających do sejmu Zjednoczenie Stronnictw Narodowych otrzymało w Wielkopolsce ponad 97% głosów, zapewniając sobie tym samym wszystkie 42 miejsca w Sejmie Ustawodawczym przeznaczone dla Wielkopolan. Polski ruch narodowy znów musi mieć swoich przedstawicieli w parlamencie. Krok po kroku trzeba odbudować endecję w Polsce. Ruch Narodowy przeżywa obecnie gwałtowny rozwój struktur w całej Polsce.
Rozwiń
Marcin
Marcin (25 marca 2015 o 15:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie miałbym nic przeciwko gdyby to były wyniki wyborów.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (49)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!