niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kto da stypendia studentom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2008, 18:34
Autor: Dominik Smaga

Czasu jest coraz mniej. Mimo to wciąż nie wiadomo do kogo powinni się zgłaszać z dokumentami wybitnie zdolni studenci.

Radni uchwalili, że najzdolniejsi studenci lubelskich uczelni mogą dostawać od miasta po 450 zł miesięcznie. I na uchwale się skończyło.

- Studenci zgłaszają się już do miasta z wnioskami o przyznanie stypendiów, a my ich odsyłamy - oburza się Marcin Nowak, radny PO, z którego inicjatywy uchwalony został program stypendialny.

- W uchwale jest zapis, że prezydent miasta wskaże wydział, który ma się tym zajmować - mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta, do którego trafia spora część zainteresowanych. Ale do tej pory prezydent tego nie zrobił. Czekał bowiem, aż z urlopu wróci jeden z radców prawnych. Miał on rozstrzygnąć, czy miasto może przyjmować wnioski i wypłacać pieniądze po tym, jak wojewoda zaskarżył do sądu część uchwały stypendialnej.

Prawnicy wojewody stwierdzili, że miasto popełniło błąd określając, że pieniądze należą się studentom lubelskich uczelni bez względu na miejsce zamieszkania. Wojewoda uznała, że miasto ma prawo wspierać w ten sposób jedynie swoich mieszkańców.

- Skarga nie wstrzymuje realizacji tej uchwały - orzekł w czwartek Zbigniew Dubiel, magistracki prawnik. Prezydenckie zarządzenie, które umożliwi uruchomienie programu stypendialnego ma się ukazać w najbliższych dniach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!