środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Kto jest autorem gazetki wymierzonej w Krzysztofa Żuka? Zapytali PiS. Jest odpowiedź

Dodano: 9 kwietnia 2017, 19:27
Autor: p.p

To nie „Prawo i Sprawiedliwość” wydało gazetkę „Murem za stołkami Żuka”, nieprzychylną dla prezydenta Lublina i jego otoczenia politycznego – działaczy Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina. Taką odpowiedź od władz partii otrzymała Fundacja Wolności z Lublina. Wciąż nie wiadomo zatem, kto stoi za tym wydawnictwem.

Przypomnijmy, że w połowie marca do skrzynek pocztowych części mieszkańców Lublina trafiła 8-stronnicowa, anonimowa gazeta „Murem za stołkami Żuka”.

Wymieniono w niej zarobki osób na kierowniczych stanowiskach w Urzędzie Miasta, prezesów miejskich spółek, czy też dyrektorów niektórych placówek kultury podległych prezydentowi. Podano też zarobki radnych zatrudnionych w miejskich spółkach i zasiadających w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dodajmy, że zarobki wspomnianych są jawne, wpisane do ich oświadczeń majątkowych i były wcześniej publikowane.

Wydźwięk gazetki był jednoznaczny: osoby stojące „murem za Żukiem”, w tym radni koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina, popierają prezydenta, bo mają w tym finansowy interes.

Żuk złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znieważenia funkcjonariusza publicznego. Jednocześnie Fundacja Wolności, w trybie udzielenia informacji publicznej, zwróciła się z pytaniem do Prawa i Sprawiedliwości, czy partia stoi za tym wydawnictwem.

Odpowiedziała Teresa Schubert, dyrektor finansowy PiS: we wskazanym we wniosku okresie Prawo i Sprawiedliwość nie wydawało materiałów w formie gazety, w rozumieniu prawa prasowego.

Czytaj więcej o: Lublin Krzysztof Żuk PiS
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(81) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 maja 2017 o 19:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A że prezydent Żuk jest z Platformy, to jest przeciwny wolności słowa i domaga się ukarania autorów. Prawda niemile widziana przez lubelski ratusz. A co z tym bajorem w centrum które Żuk wymyślił?
Rozwiń
Gość
Gość (12 kwietnia 2017 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Popatrzcie na gazetki wydawane przez gminy, powiaty, starostwa - lans, propaganda, wykorzystywanie wizerunków dzieci do reklamy radnych i polityków samorządowych. Może temu przyjrzą się prokuratorzy?
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 17:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A wydawało ulotki?
Rozwiń
Gość
Gość (10 kwietnia 2017 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PO-PSL w 2012 roku głosowało w Sejmie przeciwko zobligowaniu Rosji do zwrotu dowodów w sprawie wyjaśnienia katastrofy pod Smolenskiem. Przypadek?
Rozwiń
gość
gość (10 kwietnia 2017 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
człowiek napisał:
gość napisał:
doktor napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
  Wystarczył rok, by Prawo i Sprawiedliwość znalazło pracę dla tysiąca znajomych, byłych posłów, doradców, adwokatów lub po prostu członków najbliższej rodziny. Do m.in. zarządów i rad nadzorczych spółek skarbu państwa, urzędów, ministerstw oraz delegatur trafiło ponad dwa razy więcej ludzi niż za rządów PO-PSL. Listę partyjnych nominacji publikuje "Puls Biznesu". źródło: money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dobra-zmiana-misiewicze-prawo-i,97,0,2236001.html
hahaha taka tam dobra zmiana czy to nowy rządowy program KORYTO+?
doktor napisał:
A tak dla równowagi z tej samej strony podaj listę nominatów (PO-PSL -oeskich misiewiczów) za czasów rządów PO-PSL. No i podaj mi choć jeden przykład zatrudnienia zwolennika PIS w magistracie u Żuka.
Żuk byłby głupi, gdyby otoczył się w ratuszu Misiewiczami bez kwalifikacji zamiast swoimi zaufanymi kompetentnymi ludźmi. Gdzie ty się człowieku urodziłeś? Na Marsie?
człowiek napisał:
Typowa odpowiedż PO-wskiego oszołoma o przepraszam "europejczyka" .No tak demokracja i rządy "uczciwych i kompetentnych" są wtedy gdy my rządzim ttj. PO, Nowoczesna PSL. Jak inaczej to łamanie demokracji, Misiewicze itp.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (81)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!