sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Kto wystartuje na prezydenta Lublina, Chełma, Zamościa, Białej Podlaskiej i Puław?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2010, 21:11

Czasu, żeby wypromować kandydatów na prezydentów miast, coraz mniej, ale partie nie śpieszą się z decyzjami. Sprawdzamy, kto może wystartować w wyborach samorządowych.

Kadencja prezydentów i radnych kończy się 12 listopada. Nowych przedstawicieli wyborcy powinny wybrać w ciągu 60 dni po tym terminie. – Najlepszy byłby 21 listopada – uważają posłowie z komisji samorządu terytorialnego.

Lublin
• Kogo wystawi PO w Lublinie? Do tej pory rozważane były dwie osoby: obecnie urzędujący Adam Wasilewski i jego zastępca Krzysztof Żuk. – Ale warto zastanowić się nad Pawłem Bryłowskim (radny miejski, prezydent Lublina w latach 1994–1998). Dobrze wypadł w zamówionych przez nas badaniach – mówi jeden z członków Zarządu Regionu lubelskiej PO. Wasilewskiego wskazało 31,4 proc. pytanych, a Bryłowskiego 19,4 proc. – Mamy narady w tej sprawie – stwierdza krótko poseł Janusz Palikot.

PiS też jeszcze nie ogłosiło kandydata. Start rozważał poseł Lech Sprawka. – Zrezygnował – informuje nas jeden z polityków partii Kaczyńskiego. Wśród części działaczy panuje przekonanie, że najlepszym kandydatem byłby Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina z lat 1998–2006, a teraz radny wojewódzki. Atut: rozpoznawalne nazwisko. Wada: potencjalnie spory negatywny elektorat. Szanse ma też poseł Krzysztof Michałkiewicz.

Oficjalnym kandydatem SLD na prezydenta Lublina jest od dawna Jerzy Gryz. Jednak Socjaldemokracja Polska namawia Sojusz do poparcia poseł Izabelli Sierakowskiej.

Zamość
• W Zamościu za pewniaka uchodzi Marcin Zamoyski. Czy zdobędzie wsparcie PO (ostatnio mówił o swoim poparciu dla Komorowskiego)? Decyzja w drugiej połowie sierpnia. Lewica jeszcze nie wytypowała kandydata. A z ramienia PiS w szranki miałby stanąć poseł Sławomir Zawiślak. – Nie wykluczam, że tak się stanie, ale czas na ostateczną decyzję jeszcze sobie zostawiam – mówi Zawiślak.

Chełm
• W Chełmie Platforma wystawi Małgorzatę Sokół, obecną szefową PO w mieście i dyrektor kancelarii marszałka województwa. – Mam doświadczenie w pracy w samorządzie i znam chełmski urząd, bo pracowałam tam praktycznie od najniższego szczebla – mówi Małgorzata Sokół. W przypadku lewicy jest prawie pewne, że o reelekcję ubiegać się będzie obecna prezydent miasta Agata Fisz. Konkurentem może być jej zastępca Józef Górny, reprezentujący PSL. Natomiast PiS może wystawić radnego miejskiego Mirosława Czecha.

Biała Podlaska
• W Białej Podlaskiej na razie wiadomo jedynie, że dotychczasowy prezydent Andrzej Czapski będzie walczyć o reelekcję. Bardzo prawdopodobny jest też start jego głównego kontrkandydata Adama Abramowicza, posła PiS. – Jeszcze nie zdecydowaliśmy – ucina Abramowicz. Ostrożny w deklaracjach jest też Józef Bergier, senator PO. SLD myśli o wystawieniu Waldemara Godlewskiego, byłego kuratora, a obecnie wiceprezydenta.

Puławy
• W Puławach pewnym kandydatem jest obecny prezydent Janusz Grobel. Niewykluczone, że poprze go PO, ale może też wystawić swojego kandydata. W politycznych kuluarach mowa jest o kandydowaniu starosty Sławomira Kamińskiego z ramienia PiS. – Nazwisko podamy jeszcze w wakacje – mówi poseł Małgorzata Sadurska. SLD wystawi najprawdopodobniej radnego miejskiego Waldemara Kowalczyka.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
~siwy z cici~
chabzia
słyszałPALIKOTA
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~siwy z cici~
~siwy z cici~ (20 lipca 2010 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
najlepiej być psycholem z PiS-u

co tża zrobidź rzeby zapisali do tego pisa?
nobo psylolowaty to ja jórz bywam
sztrzegulnie jak piwka siem nie nahlam w Naszej Altance im siwóchy w Ciciborze
Rozwiń
chabzia
chabzia (20 lipca 2010 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle - nieznajomość historii szkodzi. Grobel był najpierw przez długie lata za komuny Wiceprezydentem kiedy Czajkowski był prezydentem. A później w stanie wojennym był komisarzem, kiedy czołgi i armia pacyfikowały Zakłady Azotowe. A za swojej 1 kadencji wywalił wszystkich nie związanych z komuną czy układem UD kierowników. A tak w ogóle to jego życiorys był ogólnie dostępny w internecie - wystarczyło się zainteresować.
Rozwiń
słyszałPALIKOTA
słyszałPALIKOTA (20 lipca 2010 o 11:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w szoku jestem (CHODZI O PUŁAWY)
nie wiedziałem

ZE pan prezydent był komisarzem w stanie wojennym
jak Poseł Palikot na jakimś spotkaniu rzekł to

to chyba będzie mieć wpływ na wynik

PO pewnie poprze kandydata swego
ludzie zaglosują na PO bo się boją RZADU
Rozwiń
1984
1984 (20 lipca 2010 o 11:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jan napisał:
Jest oczywiste,że Wasilewski to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.
Wreszcie mamy prezydenta z klasą.Wreszcie coś w mieście się ruszyło i powoli zapyzialstwo jest w odwrocie.[/quote]
POzdrowienia z Ministrstwa Prawdy

[quote name='~izka~' post='317946' date='20.07.2010, 11:43:11']Nie najlepiej być urzędasem z PO i pisać bałwochwalcze komentarze bo jak zwolnią to żadnej pracy nie będzie dla matołów.

Brawo, esencja w temacie!!!
Rozwiń
LEŃ
LEŃ (20 lipca 2010 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja tam lobię PO bo wyznajemy tę samą zasadę życiowa - "PO co robić jak można zarobić i się nie narobić."
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!