Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2014 r.
6:00
Edytuj ten wpis

Który lekarz przyjmie po Nowym Roku? Lista przychodni w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
158 51 A A

Ponad 230 przychodni w województwie lubelskim nie będzie przyjmowało pacjentów po Nowym Roku. NFZ uruchamia infolinię i publikuje listę przychodni, które nie odmówią nam pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fiaskiem zakończyły się rozmowy lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z resortem zdrowia w sprawie zasad funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w nowym roku. PZ zapowiedziało, że po 1 stycznia lekarze zrzeszeni w tej organizacji nie otworzą gabinetów POZ.

W Lubelskiem to wielki problem dla mieszkańców, bo w tych gabinetach zarejestrowanych jest ponad milion osób. To niemal połowa ludności województwa. Pacjenci podstawowej opieki zdrowotnej, których przychodnie zostaną zamknięte, na wizytę będą musieli udać się do izb przyjęć lub szpitalnych oddziałów ratunkowych. Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej mają przyjmować również w dni powszednie - od 8.00 do 18.00. To awaryjny plan przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia.

- Według mnie zamykanie przychodni jest absolutnie niedopuszczalne - oburza się pani Anna z Lublina. Z wynikami badań, które robiła przez ostatnie dni, miała 2 stycznia wrócić do swojego lekarza rodzinnego. A przychodnia będzie zamknięta.

- Przeraża mnie perspektywa ewentualnej wizyty w szpitalnym oddziale ratunkowym, gdyby nastąpiły u mnie jakieś komplikacje wynikające z przewlekłej choroby - dodaje lublinianka.

Za każdego pacjenta, który skorzysta z porady w szpitalu, NFZ zapłaci 45 zł. - To nie jest dobre rozwiązanie, SOR-y oraz izby przyjęć są od przypadków, gdy życie lub zdrowie człowieka są poważnie zagrożone - ocenia Teresa Dobrzańska-Pilichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców, który popiera działania PZ.

Dobrzańska-Pilichowska deklaruje, że w razie potrzeby będziemy mogli korzystać z usług przychodni, które będą otwarte.

- Koledzy z innych gabinetów będą przyjmować naszych pacjentów, z tym nie będzie problemu - zapewnia. - Z naszej strony staraliśmy się zagwarantować, by wszyscy nasi pacjenci na koniec roku byli zaopatrzeni w niezbędne leki.

- Pacjenci mogą również dokonać zmiany lekarza POZ, składając deklarację wyboru - przypomina rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek.

(PAP)

Wykaz przychodni POZ, które posiadają umowy obowiązujące w 2015 r. (stan na 01.01.2015 r.)

Lista SOR-ów, Izb Przyjęć oraz punktów Nocnej i świątecznej Opieki Zdrowotnej, w których pacjenci uzyskają opiekę zdrowotną w zastępstwie za lekarza rodzinnego

Wykaz przychodni POZ, które nie przedłużyły umów z NFZ o udzielanie świadczeń w roku 2015 (stan na 01.01.2015r.)

• Infolinia lubelskiego NFZ: 800 804 003

O co ten spór

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie chciał przystać na propozycje lekarzy z PZ, którzy - jego zdaniem - domagali się m.in. zniesienia kontroli jakości usług, rezygnacji ze szkoleń w dziedzinie onkologii dla lekarzy rodzinnych. Według szefa resortu lekarze domagali się również zwiększenia finansowania podstawowej opieki zdrowotnej do 2 mld zł.

- Minister wprowadza opinię publiczną w błąd, nasza propozycja finansowania stanęła na 1,1 mld zł - twierdzi Teresa Dobrzańska-Pilichowska, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców. - Nie chcemy utrudniać życia pacjentom, to minister zerwał z nami rozmowy - przekonuje.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jula / 5 stycznia 2015 o 00:57
Zenada
Avatar
Elźbieta / 1 stycznia 2015 o 20:39
Do Gościa: Człowieku, te 500.000 zł to na cały rok na utrzymanie całej przychodni ( czynsze,media,pensje personelu,ubezpieczenia,leki i sprzęt medyczny,materiały biurowe,czystościowe,sprzątanie i do tego badania pacjentów). 40000/ miesiąc to bardzo mało biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania i rosnące koszty badań - przychodni prywatnej nikt nie oddłuży jak zbankrutuje.A pomysły ministra są zupełnie niewykonalne...Najlepiej jakby sam choć tydzień popracował w takiej przychodni. Wzrost stawki z 8 zł na 10 miesięcznie na pacjenta to moźna najwyżej pacjentowi zrobić analizę moczu raz w roku a nie te panele badań które sobie pan minister wymyślił.
Do Gościa: Człowieku, te 500.000 zł to na cały rok na utrzymanie całej przychodni ( czynsze,media,pensje personelu,ubezpieczenia,leki i sprzęt medyczny,materiały biurowe,czystościowe,sprzątanie i do tego badania pacjentów). 40000/ miesiąc to bardzo mało biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania i rosnące koszty badań - przychodni prywatnej nikt nie oddłuży jak zbankrutuje.A pomysły ministra są zupełnie niewykonalne...Najlepiej jakby sam choć tydzień popracował w takiej przychodni. Wzrost stawki z 8 zł na 10 miesięcznie na pacjenta to moźna ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2015 o 20:17

i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???


i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???

Zgodnie z prawem w gabinetach lekarskich jest obowiązek przechowywania dokumentacji medycznej od 10 do 20 lat. Lekarz nie ma prawa Ci jej wydać. Możesz najwyżej sobie ją skserować.

Zgodnie z prawem w gabinetach lekarskich jest obowiązek przechowywania dokumentacji medycznej od 10 do 20 lat. Lekarz nie ma prawa Ci jej wydać. Możesz najwyżej sobie ją skserować.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2015 o 20:10

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie co komu dolega to na wszelki wypadek antybiotyk albo szpital (później człowiek siedzi na izbie przyjęć kilka godzin a oni i tak nie przyjmą bo nie ma wskazań do przyjęcia) No ludzi i za co takie pieniądze dla kogo ?? Pielęgniarka zarabia na czysto niewiele ponad 2000 zł , gdzie w święta musi jeździć robić zastrzyki ludziom. Komu się należy temu się należy ale niech skontrolują najpierw jak funkcjonują placówki zdrowia a potem niech wymagają. 

Rodzino pielęgniarki! Matematyka się kłania na poziomie podstawówki: Jakim cudem lekarz będzie brał 500000zł miesięcznie skoro przychodnia ma 4000 pacjentów?   4000 pacjentów razy 11zł miesięcznie = 44tys.zł. Z tego trzeba zapłacić takiej ułomnej jak ty 2000zł na rękę ale brutto dla Pani Dr będzie 3tys.zł, do tego druga pielęgniarka na zmianę tyle samo, do tego położna, do tego czynsz, do tego pensja dla drugiego lekarza, do tego prąd, gaz, opłata za system informatyczny!   Ludzie! Zanim napiszecie swoje głupoty -wziąć kalkulator do ręki i liczyć!     Przecież to nie tajemnica,że nowa propozycja ministra to 140 ROCZNIE a nie miesięcznie, więc miesięcznie 11zł !!!   przy obowiązku robienia drogich badań!!!

Rodzino pielęgniarki! Matematyka się kłania na poziomie podstawówki: Jakim cudem lekarz będzie brał 500000zł miesięcznie skoro przychodnia ma 4000 pacjentów?   4000 pacjentów razy 11zł miesięcznie = 44tys.zł. Z tego trzeba zapłacić takiej ułomnej jak ty 2000zł na rękę ale brutto dla Pani Dr będzie 3tys.zł, do tego druga pielęgniarka na zmianę tyle samo, do tego położna, do tego czynsz, do tego pensja dla drugiego lekarza, do tego prąd, gaz, opłata za system informatyczny!   Ludzie! Zanim napiszecie swoje głupoty -w... rozwiń

Avatar
Marcin / 1 stycznia 2015 o 19:49

i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???

Avatar
rty / 1 stycznia 2015 o 18:39

Ludzie szczególnie w lublinie nie ma problemu.Co z tego,że umowy nie podpisuje PLUS MED Z weteranów jak w tym samym budynku jest inna przychodnia.

OBOK jeszcze MEDICOR,Szpital wojskowy,przychodnia na Langiewicza i Przychodnia na KUL.Jest gdzie wybierać.

Jutro bez problemu można iść na KUL ,studenty mają wolne więc będzie luz a tam i tak jest bardzo łatwo dostać się do lekarza

Avatar
konowały / 1 stycznia 2015 o 15:35

zamykacie drzwi chorym :(  Żebyście po wodzie chodzili i pić wołali

Avatar
Piotr / 1 stycznia 2015 o 14:28

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie co komu dolega to na wszelki wypadek antybiotyk albo szpital (później człowiek siedzi na izbie przyjęć kilka godzin a oni i tak nie przyjmą bo nie ma wskazań do przyjęcia) No ludzi i za co takie pieniądze dla kogo ?? Pielęgniarka zarabia na czysto niewiele ponad 2000 zł , gdzie w święta musi jeździć robić zastrzyki ludziom. Komu się należy temu się należy ale niech skontrolują najpierw jak funkcjonują placówki zdrowia a potem niech wymagają. 

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie... rozwiń

Avatar
aaa / 1 stycznia 2015 o 14:27

Wiesz dlaczego UE nie przepada za Kaczyńskim ? i że Kaczyński jest " BE " bo jest jedynym politykiem w tym dzikim kraju który uważa że Polska i Polacy powinni  sami o sobie stanowić i powinni coś znaczyć w tym eurokołchozie a przynajmniej mieć czasem swoje zdanie i swoje racje,a nie lizać im wiecznie du pę czy jaja jak to się dzieje do tej pory.

Tu musze przyznać racje,też tak myśle a demokracja i wolny rynek sprawia ze mocniejszy niszczy słabszego,i tej lawiny nie da sie zatrzymać chocby politycy na głowach stawali.

Tu musze przyznać racje,też tak myśle a demokracja i wolny rynek sprawia ze mocniejszy niszczy słabszego,i tej lawiny nie da sie zatrzymać chocby politycy na głowach stawali.

rozwiń
Avatar
rozbawiona Iwona / 1 stycznia 2015 o 13:57

CYCU-Hmm,jestem kobietą a gorzej zawsze może być po zmianie władzy,np jak na Ukrainie,zmienili władze i co?polepszyło im się?z Polska tak samo bedzie bo zarówno wschód jak i zachód (UE)za Kaczyńskim nie przepada wiec Eurasów nie beda tak sypać jak ostatnio.

Widzisz !!  teraz takie czasy nadeszły ze nie wiadomo gdzie dupa a gdzie głowa z kobietami jest podobnie,mało to babo-chłopów,obojętnie im co mają w kroku, bu,ha,ha,ha,ha nie wiadomo kiedy można się na taką dzidę nabić !!!

Widzisz !!  teraz takie czasy nadeszły ze nie wiadomo gdzie dupa a gdzie głowa z kobietami jest podobnie,mało to babo-chłopów,obojętnie im co mają w kroku, bu,ha,ha,ha,ha nie wiadomo kiedy można się na taką dzidę nabić !!!

rozwiń
Avatar
jula / 5 stycznia 2015 o 00:57
Zenada
Avatar
Elźbieta / 1 stycznia 2015 o 20:39
Do Gościa: Człowieku, te 500.000 zł to na cały rok na utrzymanie całej przychodni ( czynsze,media,pensje personelu,ubezpieczenia,leki i sprzęt medyczny,materiały biurowe,czystościowe,sprzątanie i do tego badania pacjentów). 40000/ miesiąc to bardzo mało biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania i rosnące koszty badań - przychodni prywatnej nikt nie oddłuży jak zbankrutuje.A pomysły ministra są zupełnie niewykonalne...Najlepiej jakby sam choć tydzień popracował w takiej przychodni. Wzrost stawki z 8 zł na 10 miesięcznie na pacjenta to moźna najwyżej pacjentowi zrobić analizę moczu raz w roku a nie te panele badań które sobie pan minister wymyślił.
Do Gościa: Człowieku, te 500.000 zł to na cały rok na utrzymanie całej przychodni ( czynsze,media,pensje personelu,ubezpieczenia,leki i sprzęt medyczny,materiały biurowe,czystościowe,sprzątanie i do tego badania pacjentów). 40000/ miesiąc to bardzo mało biorąc pod uwagę rosnące koszty utrzymania i rosnące koszty badań - przychodni prywatnej nikt nie oddłuży jak zbankrutuje.A pomysły ministra są zupełnie niewykonalne...Najlepiej jakby sam choć tydzień popracował w takiej przychodni. Wzrost stawki z 8 zł na 10 miesięcznie na pacjenta to moźna ... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2015 o 20:17

i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???


i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???

Zgodnie z prawem w gabinetach lekarskich jest obowiązek przechowywania dokumentacji medycznej od 10 do 20 lat. Lekarz nie ma prawa Ci jej wydać. Możesz najwyżej sobie ją skserować.

Zgodnie z prawem w gabinetach lekarskich jest obowiązek przechowywania dokumentacji medycznej od 10 do 20 lat. Lekarz nie ma prawa Ci jej wydać. Możesz najwyżej sobie ją skserować.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2015 o 20:10

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie co komu dolega to na wszelki wypadek antybiotyk albo szpital (później człowiek siedzi na izbie przyjęć kilka godzin a oni i tak nie przyjmą bo nie ma wskazań do przyjęcia) No ludzi i za co takie pieniądze dla kogo ?? Pielęgniarka zarabia na czysto niewiele ponad 2000 zł , gdzie w święta musi jeździć robić zastrzyki ludziom. Komu się należy temu się należy ale niech skontrolują najpierw jak funkcjonują placówki zdrowia a potem niech wymagają. 

Rodzino pielęgniarki! Matematyka się kłania na poziomie podstawówki: Jakim cudem lekarz będzie brał 500000zł miesięcznie skoro przychodnia ma 4000 pacjentów?   4000 pacjentów razy 11zł miesięcznie = 44tys.zł. Z tego trzeba zapłacić takiej ułomnej jak ty 2000zł na rękę ale brutto dla Pani Dr będzie 3tys.zł, do tego druga pielęgniarka na zmianę tyle samo, do tego położna, do tego czynsz, do tego pensja dla drugiego lekarza, do tego prąd, gaz, opłata za system informatyczny!   Ludzie! Zanim napiszecie swoje głupoty -wziąć kalkulator do ręki i liczyć!     Przecież to nie tajemnica,że nowa propozycja ministra to 140 ROCZNIE a nie miesięcznie, więc miesięcznie 11zł !!!   przy obowiązku robienia drogich badań!!!

Rodzino pielęgniarki! Matematyka się kłania na poziomie podstawówki: Jakim cudem lekarz będzie brał 500000zł miesięcznie skoro przychodnia ma 4000 pacjentów?   4000 pacjentów razy 11zł miesięcznie = 44tys.zł. Z tego trzeba zapłacić takiej ułomnej jak ty 2000zł na rękę ale brutto dla Pani Dr będzie 3tys.zł, do tego druga pielęgniarka na zmianę tyle samo, do tego położna, do tego czynsz, do tego pensja dla drugiego lekarza, do tego prąd, gaz, opłata za system informatyczny!   Ludzie! Zanim napiszecie swoje głupoty -w... rozwiń

Avatar
Marcin / 1 stycznia 2015 o 19:49

i weź tu się człowieku chciej z dokumentami przenieść ewentualnie? gdzie dostęp do dokumentacji? co z policją mam wejść i "łaskawie" odebrać swoją dokumentację by się przenieść do innego lekarza ???

Avatar
rty / 1 stycznia 2015 o 18:39

Ludzie szczególnie w lublinie nie ma problemu.Co z tego,że umowy nie podpisuje PLUS MED Z weteranów jak w tym samym budynku jest inna przychodnia.

OBOK jeszcze MEDICOR,Szpital wojskowy,przychodnia na Langiewicza i Przychodnia na KUL.Jest gdzie wybierać.

Jutro bez problemu można iść na KUL ,studenty mają wolne więc będzie luz a tam i tak jest bardzo łatwo dostać się do lekarza

Avatar
konowały / 1 stycznia 2015 o 15:35

zamykacie drzwi chorym :(  Żebyście po wodzie chodzili i pić wołali

Avatar
Piotr / 1 stycznia 2015 o 14:28

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie co komu dolega to na wszelki wypadek antybiotyk albo szpital (później człowiek siedzi na izbie przyjęć kilka godzin a oni i tak nie przyjmą bo nie ma wskazań do przyjęcia) No ludzi i za co takie pieniądze dla kogo ?? Pielęgniarka zarabia na czysto niewiele ponad 2000 zł , gdzie w święta musi jeździć robić zastrzyki ludziom. Komu się należy temu się należy ale niech skontrolują najpierw jak funkcjonują placówki zdrowia a potem niech wymagają. 

Witam lekarzom jeszcze więcej Heh , w mojej miejscowości  jest lekarz który posiada ośrodek zdrowia i jeden w sąsiedniej miejscowości , nie jest to duży teren ale ma ok. 4000 pacjentów czyli teraz przy tym czego się domagają lekarz będzie brał 500000 na miesiąc , gdzie lekarze do tej pory wypisują jedynie antybiotyki i lekarstwa na przeziębienia , spraw onkologicznych jest bardzo niewiele. Świadczone usługi są na poziomie bardzo słabym żeby nie powiedzieć tragicznym w szczególności przez jedną Panią doktór ( właścicielkę) jak nie wie... rozwiń

Avatar
aaa / 1 stycznia 2015 o 14:27

Wiesz dlaczego UE nie przepada za Kaczyńskim ? i że Kaczyński jest " BE " bo jest jedynym politykiem w tym dzikim kraju który uważa że Polska i Polacy powinni  sami o sobie stanowić i powinni coś znaczyć w tym eurokołchozie a przynajmniej mieć czasem swoje zdanie i swoje racje,a nie lizać im wiecznie du pę czy jaja jak to się dzieje do tej pory.

Tu musze przyznać racje,też tak myśle a demokracja i wolny rynek sprawia ze mocniejszy niszczy słabszego,i tej lawiny nie da sie zatrzymać chocby politycy na głowach stawali.

Tu musze przyznać racje,też tak myśle a demokracja i wolny rynek sprawia ze mocniejszy niszczy słabszego,i tej lawiny nie da sie zatrzymać chocby politycy na głowach stawali.

rozwiń
Avatar
rozbawiona Iwona / 1 stycznia 2015 o 13:57

CYCU-Hmm,jestem kobietą a gorzej zawsze może być po zmianie władzy,np jak na Ukrainie,zmienili władze i co?polepszyło im się?z Polska tak samo bedzie bo zarówno wschód jak i zachód (UE)za Kaczyńskim nie przepada wiec Eurasów nie beda tak sypać jak ostatnio.

Widzisz !!  teraz takie czasy nadeszły ze nie wiadomo gdzie dupa a gdzie głowa z kobietami jest podobnie,mało to babo-chłopów,obojętnie im co mają w kroku, bu,ha,ha,ha,ha nie wiadomo kiedy można się na taką dzidę nabić !!!

Widzisz !!  teraz takie czasy nadeszły ze nie wiadomo gdzie dupa a gdzie głowa z kobietami jest podobnie,mało to babo-chłopów,obojętnie im co mają w kroku, bu,ha,ha,ha,ha nie wiadomo kiedy można się na taką dzidę nabić !!!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!