sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

KUL świętuje 90-lecie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2008, 19:56
Autor: (MB)

"KUL wobec wyzwań XX wieku: 1918-1989” - to tytuł konferencji naukowej, która od poniedziałku odbywa się w auli kard. S. Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Dzisiaj osoby związane z KUL opowiadały m.in. o historii uczelni, jej dorobku naukowym (filozoficznej i teologicznej szkole naukowej) i niepowtarzalnym klimacie. Choćby między 1945 a 1989 rokiem, gdy KUL był jedynym w swoim rodzaju azylem: mimo że uczelnia była pod pilną obserwacją władz komunistycznych, ciągle była otwarta dla tych, którzy z powodów ideologicznych czy politycznych byli relegowani z innych uczelni.

Jak to było wtedy na uczelni? Opowiadali m.in. dziennikarz i wieloletni senator dr Krzysztof Kozłowski, który studiował na KUL we wczesnych latach 50., a także prof. Władysław Bartoszewski, który pracował na KUL w latach 1973-1985.

We wtorek druga część konferencji. A na niej m.in. dyskusja na temat środowiska "Spotkań”, Niezależnego Pisma Młodych Katolików, wydawanego w Lublinie od lat 70. W dyskusji wezmą udział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, kierownik Urzędu do spraw kombatantów i Osób Represjonowanych Janusz Krupski i wieloletni poseł Marian Piłka. Z kolei Maciej Sobieraj opowie dziś o działaniach operacyjnych SB wobec KUL w latach 1962-1980, a Tomasz Przeciechowski o tym, jak KUL odnalazł się po przemianach ustrojowych w 1989 r.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie internetowej uczelni: www.kul.lublin.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BET ANKA
WiernyPies
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BET ANKA
BET ANKA (9 grudnia 2008 o 09:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
reKULekcje - CZYLI KULejny wykład:

Z tej to szumnej okazji 90-tki KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje wypuścić wewnętrzną walutę w bonach o nazwie ZABO.
Za takie ZABO-bony będzie można zdobywać świętą wiedzę opartą wyłącznie na fikcji - o czym panuje od X-lat święty spokój.
Że cudów nie ma - to już każdy wię; że biblijna Mańka świętą nie była - wynika z biblii, bo do tej pory nie wiadomo kto był ojcem Jezusa wszak Józek to tylko opiekun!
"Boga nikt nigdy nie widział" - tak głosi nau(cz)ka boża i to podobnie jak cuda - jest tylko teoria niczym PERPETUUM MOBILE, z tą różnicą, że PERPETUUM wymyślił naukowiec (ale nie KUL-awy czy PAT-ologiczny) i ogłosił prawdę od początku, a kościół tak nawija, że nieprawda staje się prawdą niczym chleb ciałem pańskim - taki kanibalizm po wegetariańsku lub intelektualny).
Dodając do tego najnowsze, a raczej na czasie romanse Mański z Gołebiem, czyli opowieść wigilijna "Jak Mańka (g)ruchała z gołębiem" - mamy gotowy obraz nicośći, bo z tego nawet , a możę i HYBRYDA wyjdzie, co też uratuje Jezusa od okrślenia Bękartowskiego.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że wychodzi z tego niezła szopka, a czas sposobny.
Wszystkim przedszKULakom władze duchowne mogą udzielać kredytu na boskie nau(cz)ki spłacanego w RO-ratach - czas tez sposobny!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
WiernyPies
WiernyPies (4 grudnia 2008 o 16:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KULejny SUKCES?

Nie po raz pierwszy KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY proponuje, aby niebieska lubelksa alma mater zastosowała własną - świętą -nomenklaturę od ocen po tytuły naukowe! Po co rżnąć z państwowych.

Przecież odpowiednikiem mgr może być BARANEK - skrót BARAN.;
odpowiednikiem drta może być BARANEK BOŻY - skrót BARAN.B.;
odpowiednikiem habilitacji może być HABITUALIZACJA - srót HABIT.;
odpowiednikiem prof. może być OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-lach - tylko jak to wytrzymac jak ktoś dostanie 6 KULek?
Studenci to przedszKULaki.
Wykładowcy?.....
OKULiczne ulice równie można nazwać bliskoznacznymi - szKULna, przedszKULna, zaszKULna...

Obowiązkowymi zaś mundurkami będą kamizelku KUL-o odporne produkowane na KUL-u w ramach wolnych mocy intelektual;nych.
Wszyscy oczywiście będa poruszali się na KULasach, a zasadniczą pozycją - pozycja na KULanach!

Przecież to takie ktolickie, że aż wstyd - nie mówiąc już o smiechu!

Od ponad 2000 kat nikt nie zauważył ze świętej ekipy, że np. CUDÓW NIE MA, bo zamieniają jedno NA DRUGIE(chorych na zdrowych; wodę na wino...), a teoria mówi, że TO COŚ Z NICZEGO - czyż tonie cudowne?
Jedynym CUDEM jaki się wydarzył to była zamiana KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC!

Zoistańcie z B(L)OGIEM.

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!