środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Kulturalna noc w Staszicu

Dodano: 12 grudnia 2012, 18:16
Autor: MB

W nocy z 14 na 15 grudnia murami I LO wstrząśnie lawina aktywności – tak uczniowie lubelskiego liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie.

To inicjatywa w wymyślona, zaplanowana i zorganizowana przez uczniów. – To okazja by, z jednej strony podzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, z drugiej – wkroczyć na nieznane ścieżki kultury tworzone przez rówieśników – wyjaśnia Kornelia Jaroć, jedna z organizatorek.

Poza występem grupy improwizacyjnej No Potatoes, pokazami kuglarskimi oraz projekcją filmów surrealistycznych i krótkometrażowych, uczniowie będą mieli szansę zdobyć nowe umiejętności. Będą warsztaty kultury i sztuki japońskiej, kreatywności, teatralne, fotograficzne, plastyczne, taneczne, DJ'skie i kuglarskie.

Będzie też "games room” wypełniony grami planszowymi. A na szkolnych korytarzach pojawią się prace plastyczne i fotograficzne uczniów.

Pomysł narodził się w ramach projektu LOkomotywy organizowanego przez fundację Teatrikon. Jego celem jest pomoc licealistom w przejściu drogi od stworzenia idei do jej realizacji.
Czytaj więcej o:
nick
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

nick
nick (15 grudnia 2012 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak zwykle artykuł jus po fakcie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24