poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kup taniej podręcznik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 sierpnia 2002, 17:32
Autor: Maria Balicka

W redakcji czeka na chętnych już kilkanaście podręczników do gimnazjum i liceum. Spore zainteresowanie używanymi książkami na targu pod Zamkiem. Nasza akcja „Książka dla ucznia” nabiera rumieńców.

Maciek, którego spotkaliśmy na giełdzi,e idzie do nowego, liceum i nie może liczyć na tańsze, używane książki, więc postanowił część niezbędnej na nie kwoty zarobić, sprzedając swoje używane podręczniki. Obok Paweł i Gosia sprzedają nowe książki po hurtowych cenach.
Kupujący szukają książek ze spisami w ręku. Jeśli któregoś z podręczników nie znajdą przychodzą ponownie, aż do skutku.
– Warto sprzedać swoje książki – zachęca Janusz Sagan, prezes spółki Podwale. – Uczniowie znajdą tu bezpłatnie miejsce do sprzedaży.
– Mam piątkę dzieci, a są takie podręczniki, które kosztują nawet powyżej 30 zł. Jeszcze droższe są książki do nauki języków obcych. Razem to ogromny wydatek – mówi Ewa wybierająca książki do kilku klas podstawówki.
Dziennik, współorganizator giełdy, też chce pomóc tym, którzy mają ograniczone środki na szkolne zakupy. Zbieramy deklaracje tych, którzy mogą nieodpłatnie oddać podręczniki lektury lub nawet przybory szkolne w dobrym stanie o zgłaszanie pod tel. 743-78-15 lub 534-06-02 przynoszenie ich bezpośrednio do działu łączności z czytelnikami naszej redakcji lub biura spółki na targu w godzinach 8-17.
Mamy już pierwszy odzew są telefony i ofiarodawcy, czekamy na kolejnych uczestników wspólnej akcji.

Bank podręczników

W redakcji czekają na chętnych: podręcznik do geografii dla szkoły średniej „Ziemia i Człowiek” Dylikowej, Makowskich i Olszewskiego, „Fizyka z astronomią” do drugiej licealnej Salachowej, Saganowskiej, Kreinera, „Biologia: Człowiek Anatomia, Fizjologia i Higiena” Klimuszkowej, podręcznik do języka polskiego do pierwszej klasy szkół średnich „Język i My” Dubiszowej, Nagajowej i Puzynina, geografia do klasy szóstej Mordawskiego i pierwszą część materiałów pomocniczych dla uczniów gimnazjów, „Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej” pod redakcją Pacewiczowej i Merty. Książki oddamy nieodpłatnie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!